Koçyeniay1 Nisan koç yeni ayı; Sessizce kazan!

Mart 30, 20221
koç

Ayın hareketleri doğada olduğu gibi insan yaşamında da döngüleri anlatır. Yeni aylar heyecan verici yeni başlangıçların habercisi, bir tohum atma fırsatıdır ancak bur fırsat oluşmadan önce hayatımızda bir belirsizlik, yol yön kaybı içe dönük olma hali içinde oluruz o nedenle yeni ayların öncesinde kendimizle baş başa kalmak, dinlenmek için çok uygun zamanlardır.

Her yeni ay içimizde kıpırdayan yeni bir duyguya yer açar…

Gökyüzünde tarihler 1 nisan 09.24 ü gösterdiğinde koç burcunda, tamda koç doğasına özgü kıpırdanmalar başlıyor. Yeni ay koç burcunun 11 dr de Alderamin sabit yıldızıyla kavuşumda gerçekleşiyor. Seyahatler, yolculuklar, sanat, hukuki konuları gündeme getirecektir. Sosyal gruplar, vakıf ve derneklerle ilgili olumlu gelişmeler gündeme gelebilir.

Koç burcu zodyağın en heyecanlı, çocuksu ve sabırsız burcudur. Her türlü deneyime heyecanla ve cesur bir şekilde atılmaktan kaçınmayacak, liderlik eder. Hatta bazen o heyecanı ve sabırsızlığı başına işler açar.

Yeni ay baharı bize koç heyecanıyla getirecek. Anın enerjisine göz attığımızda asc- yükselende ikizler burcunu görüyoruz. Yeni ay haritanın 11. evinde ve merküryen bir yeni ay, yani sahnede merkür bize gülümsüyor.

Yeni ayın gündemi, girişimler, liderler, savaş ve agresyon olacak! Elbette merkür doğası özellikle söylemlerin çok sert olabileceğini, ağızdan çıkan kelimelerin hesapsız olabileceğini işaret ediyor. Özellikle dünya gündeminin de hareketli olduğu bu günlerde sosyal gruplar, vakıf ve dernekler aracılığıyla başka insanlar için neler yapabileceğimizi gözden geçirebilir, bu alanda cesur söylemler ve girişimler yapabiliriz. Zira yeni ayın cerese ve vestaya olumlu açıları, aklın, bilginin, analitik düşüncenin, kıvrak zekanın iyileştirici yanıyla buluşmamıza destek olabileceğini öngörüyorum. Olaylara objektif yaklaşabilenlerin kazandığı bir yeni ay!

Yeni ayın şironla kavuşumu yara almaya açık olduğumuz gösteriyor ama beraberinde evrendeki her şey gibi dualitesi iyileşme enerjisini de deneyimleyebiliriz. Bunu belirleyen şey elbette haritamız…

Bireysel yaşamımızda hayata dair hayal ve hedeflerimizi güncellemek isteyebilir, kariyer konularını gözden geçirebilir, bunun için yeni girişimler yapmak isteyebiliriz. Girişken ve lider davranışlar sergileyebilir, bunu yaparken de bazen ölçüyü kaçırabiliriz. Belirlediğimiz hedefler bazen id yani ilkel benliğimizin eseri olabilir, düşünmeden hesap yapmadan dürtüsel hareket edebilir, dürtüsel konuşabiliriz. Bireysel isteklerimiz, arzularımı devrede olabilir.

Mart ayının küllenmiş, içe dönmüş, arınmış ve şifalanmış enerjisi bizlere yeni bir kapı aralayabilir. Söylediğimiz, kızdığımız, kendimizi kurban gibi hissettiğimiz olaylardan sıyrılarak baharı karşılayabiliriz.

Kardeşlerimiz, yakın akrabalarımız, iletişim konuları, ticari faaliyetler ve eğitimlerle ilgili konularda girişimler yapabilir, doğru iletişimin önemini fark edebiliriz.

Uranyen prensipte yeni ay, yeni başlayacak ilişkiler için aşkın idealize edildiği günlere kapı aralayacak. Bir kısım için gözünde büyüttüğü duygularını gözden geçirerek, ilişkiyi yarıda kesme kararı alınabilir. Maddi konularda kadersel destekler, internet kesintileri, ekonomik anlamda sınırlı koşullarla yetinme, yağmurlar ve seller, yıldırım düşmeleri, yerleşim sorunları ortaya çıkabilir.

Bu süreçte kaçırılmalar ve kaybolmalar artabilir…

Sağlık açısından yeni ay baş bölgesi, kan, demir eksikliği gibi konuları gündeme getirebilir.

Ülkemiz açısından yeni ay iktidar partisini, ülke liderlerini görünür kılacak gelişmeler yaratabilir. Yeni ayın ülkemizin marsının karşısında gerçekleşmesi askeri güçleri gündeme getirebilir. Neyse ki yeni ay çok sert enerjilerle gelmediği için barışçıl çözümler atmak üzere müzakere içinde olabilmeyi, sert atmosfere liderlik edebilme fırsatlarını yaratabilir. İmalat sanayinde bir takım atılımlar yapılabilir, yeraltı zenginlikleri, maden araştırmaları ve bu nedenden dolayı ortaya çıkabilecek gerginlikleri işaret ediyor. Mafyatip olaylar ve bu nedenle ortaya çıkabilecek gerginlikler söz konusu olabilir. Tedbirlerin azaltılması sonucu rakamlarda artış olabileceği gibi bir süredir artarak devam eden hekim istifalarının dikkat çekici bir boyut alabileceğini de belirtmeliyim.

Yeni ayın ben diyebilmek, kendini tanımak, kendini özgürce ifade edebilmek, yaşama yeniden ve çocuklu bir hevesle başlayabilmek adına güzellikler getirmesi dileğiyle…

Sevgiler

Haritanıza özel aylık yorum almak için başvurabilirsiniz.

1 comments

  • Yasemin

    Mart 31, 2022 at 5:04 pm

    Emeğinize sağlık, güzellikler getirsin 🤍

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://mldjoplulasd.i.optimole.com/w:auto/h:auto/q:mauto/f:best/https://www.ozlemsomuncu.com/wp-content/uploads/footer-gezegenler.png

Takip Et

© Copyright 2021 | Tüm Hakları Saklıdır, Tasarım ve Dizayn: Gurur TOMUR 

İptal ve İade