Balıkdolunay10 Eylül Balık Dolunayı; Kalbinin dileği

Eylül 7, 20220
balık

10 eylül 12.58′ de balık burcunun 17 dr de haritanın 4. evinde balık dolunayı gerçekleşiyor. Ufuk çizgisine baktığımızda yay burcunu görüyoruz ve en önemlisi dolunay esnasında hem jüpiter hem merkür retro!

Dolunaylar bir sürecin bitmesi bir başkasının başlamasını ifade eder. Eşitlik, adalet, ilişkilerde denge kurabilme zamanıdır! Artık olgunlaşmanın, emek verdiğimiz şeylerin sonuçlarının bir bir toplandığı süreçtir. Dolunlar ay eve güneşin karşıtlığından meydana geldiği için eril ve dişil yanımızda çatışmalar yaratır bu da gerginliklere neden olabilir.

Zodyağın son burcu Balık anlaşılması zor bir o kadar da derindir. Kendisinden önce gelen on bir burcun tüm özelliklerini kendi içinde barındır! Balık enerjisi kendi istek ve arzularımızla yaşamın bize sundukları arasında belirsiz bir çizgide yürüyor gibi hissetmemize neden olabilir.

Dolunay Neptünle ve retro juno ile kavuşumda! İkili ilişkiler, evlilikler, anlaşma ve sözleşmelerde aksaklıklar ve gizli saklı durumlar, hayal kırıklıkları söz konusu olabilir. Kontrol edemediğimiz deneyimlerin içine dalabilir, başımıza gelen olaylar karşısında çaresiz hissedebiliriz. Dolunay bize bulutların üzerinde yürüdüğümüzü düşündürebilir. Öyleyse süreci sağlıklı yönetebilmek adına balığın gölge yanlarından kaçarak, akışta ve teslimiyette olmaya gayret etmeliyiz.

Balık karşıt burcu olan başağın aksine mükemmelleşmek yerine, akışa bırakmayı tercih eder! İnanır ve bırakır! Bu süreçte bir başak gibi analitik ve detaycı olmak kolay olmasa da, mantıklı düşünmeye gayret edebiliriz. Balığın hayalci yanıyla yeni vizyonlar geliştirebiliriz. Müzik, dans, doğa ve sanata dair her şeyle iç içe olabiliriz.

“Tanrı sana bir şey söylemek istediğinde bunu insana söyletecektir!”

Dolunayda endişeler, korkular, kaçıp kurtulma hissiyatı baskın olabilir. Diğer taraftan yükselen de yay burcunu görmek, hiç değilse özgüvenle, neşeyle, umut edebilir ve yaradan sığınabiliriz. Yurt dışı konuları, yabancı ülkeler, eğitimler, uluslararası hukuk, din ve inançlar masaya yatırılabilir. Fanatizme karşı dikkatli olmalıyız. Dolunayın yöneticisi ve asc yöneticisi jüpiter koç burcunda ve rx hareketini başlatacak olan Merkür’e karşıt açı yapıyor. Her ne yaşıyorsan abartma eğitimin fazla olabilir. Dolunay yine retro hareketine hazırlanan ve hızını düşüren marsa kare açıyor olması bakımından hızlı, aceleci kararlara neden olabilir. Aile, ev, kökler, mülk, arazi, ebeveynlerle ilişkiler, evlilikler, iş ve kariyer dolunayın ana başlıkları arasında!

Dengede kalabilmek adına biraz politik, biraz diplomatik olmak iyi gelebilir. Yeni anlaşma ve sözleşmelerden kaçınmakta fayda var!

Bu süreçte alkol ve bağımlılık yapan maddelerin kullanımı konusunda dikkatli olmalıyız! Sağlık açısından ayak bileği hassasiyetleri artabilir. Dolunay uranyen prensipte Terpsichore asteroidi ile çalıştığı için kondisyon çalışmaları, dans ve esnerken yaşanabilecek yaralanmalara karşı uyarıyor!

 

Haritanıza özel aylık danışmanlık olmak için ❤️ tıklamanız yeterli

Akışta ve sanatla…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.ozlemsomuncu.com/wp-content/uploads/footer-gezegenler.png

Takip Et

© Copyright 2021 | Tüm Hakları Saklıdır, Tasarım ve Dizayn: Gurur TOMUR 

İptal ve İade