Güneş TutulmalarıİkizlerTutulmalar10 Haziran İkizler Burcunda Güneş Tutulması; Yüreğinle Buluşma

Haziran 5, 20210
ikizler burcunda günes tutulması

10 Haziran saatler 13.52′ yi gösterirken 19 derece ikizler burcunda, haritanın 9 evinde bir güneş tutulması gerçekleşecek.

Güneş tutulmaları başlangıç (yeni ay) enerjileri barındırırken Ay tutulmaları (Dolunay) daha çok sonlanma enerjilerini barındırır. Yeni başlangıçları anlatan tutulma hayatımıza hızlı gelişmelerin habercisi olabilir. Diğer taraftan önemli kararların bu dönemde verilmemesi gerekir. Tutulmalar genel olarak insanlığı korkutan endişeye düşüren bir etki bırakmıştır. Bunun nedeni özellikle değişime kapalı olan doğamıza aykırı yenilikler getirecek olmasıdır.

Bu dönemde duygusal ve içgüdüsel tepkiler verebilir, uykusuzluk, gerginlik, baş ağrıları gibi fiziksek belirtiler yaşayabiliriz. Bu dönemde duygusal olarak dengeli olmak zor olacağı için hayati kararlar vermemekte fayda var. İçe dönmek, yarım kalan işlerle ilgilenmek, hayat amacınızı gözden geçirmek anlamlı olacaktır.

Tutulma Avrupa’nın çoğu, Asya, Kuzey Doğu Afrika, Kuzey Amerika, Atlantik ve Kuzey kutbundan izlenebilecek.

Tutulma parçalı- halkalı güneş tutulması olacağı için ay güneşin yalnızca bir kısmını kapatacak. Tutulma Ankara saatine göre 13.52 de gerçekleşecek ancak 11.12 – 16. 11 arasında gözlemlenebilecek. 

İzlemek için NASA’nın web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

İkizler burcu öğrenmek, konuşmak, merak etmek, araştırmak, dünyayı deneyimleme gereksinimi anlamına gelir. İletişim, ticari faaliyetler, medya kuruluşları, trafik gibi konularla beraber güneş tutulmasının bulunduğu 9. ev doğasında din adamları, uluslar arası ticaret, yurt dışı konular, seyahat yasakları, eğitimin ilk öğretim ve yükseköğrenim basamağı, hukuki konular gündeme gelebilir. Mayıs ayı sonunda gerçekleşen ay tutulmasını hatırlarsanız tam tersi yerleşimdeydi, yay burcunda ancak 3. evdeydi! Duygusal dengeyi yakalamak, akılcı yaklaşımlar sergilemek, pratik olmak ve olaylara objektif bakabilmek önemli!

İkizler gölgede meraklı olmak, düşünmeden konuşmak, dedikodu ile ilişkiliyken yay burcu gölgesinde fanatizm, kendi gerçeğine sağlanıp kalma riski taşır. Süreç içinde bu konulardan uzak kalmaya gayret etmelisiniz. Tutulma yöneticisi merkür retro olduğu için bu dönemde alınacak kararlar ve yenilikler yeniden gözden geçirilmesi gerekebilir. Bu dönemde istikrarlı olmakta zorlanabiliriz. Tutulma anına neptün ve vesta kare juno karşıtlık yapıyor. Dolayısıyla belirsizlikler karşısında kendimizi yormamak gerekebilir, neptün’ün yanıltıcılığı kendimizi adadığımız konularda bizi hayal kırıklıklarına sürükleyebilir. Süreç içinde duyduklarınıza hızla inanmamanızı tavsiye ederim, ani ve dürtüsel patlamalar yaşayabiliriz. Diğer taraftan Satürn’ün tutulmaya yaptığı olumlu açılar akılcı ve sağlam yapılar oluşturmak konusunda ileriye dönük fırsatlar da yaratabilir.

Uranyen prensipte ay güneş orta noktasında olan Lachesis bazı şeylerin bitirilmeden gözden geçirilmesine fırsatlar yaratabilir. İçinde bulunduğumuz şartları değerlendirerek durduğumuz yeri, işimizi, kariyerimizi, tarzımızı, evliliğimizi ölçüp biçebiliriz. Bizi yaralayan, tıpkı bir kağıt kesiği gibi içimizi ince ince sızlatan konular, aşamadığımız duvarlar her geçen gün sabrı öğretirken, adaletin tecelli edeceği günün giderek yaklaşmasını bekleyeceğiz. Tutulmanın Bellatrix yıldızı ile kavuşumu da ilahi adaletin tecellisine vurgu yapıyor…

“Aradığın şey o kitaplarda değil, aradığın şeyi okuyarak bulamazsın. Sende eksik olan şeyi gözlerinle tamamlayamazsın. Aradığın şeyi Dünya’da arayacaksın, aradığın şeyi yüreğinle bulacaksın. Dünya’da ki tüm kitaplar, tüm hesaplar, akıl oyunları, sayfalarca laflar, sevginin yerini tutmaz. Okuyarak öğreneceksin ama severek anlayacaksın”

Şemsi Tebrizi

Tutulmanın yükseleni terazi olduğu için özellikle hukuk konuları, adalet sistemi üzerine tartışmalar olabilir. Bireysel anlamda ikili ilişkiler, aşk, evlilik, birliktelikler, ortaklıklardan alınabilecek yaralara işaret ediyor. Asc yöneticisi venüs yengeç burcunda denklinasyon dışı ve şirona kare yaparken jonoya sert etkileşimler yapacak. Sorunlu ve sıkıntılı ilişkilerde sonlanmalar olurken, ani beklenmedik tanışmalarda kapıda olacak! Marsın da anaritik derecede Plüton’a karşıtlığı özellikle duygusal tepkilerimizin kontrolü kaybetmekle, yaratıcılık ve dönüştürmek arasında gidip geleceğine işaret ediyor.

Maddi konularda zorlu sürecin bir nebze rahatlayacağını görebiliriz. Ev, şehir, mekan değişiklikleri, bebek haberleri alabilirsiniz.

Tutulma 147 nolu sarosa ait ve aynı saros döngüsü 2003 ve 2016 yıllarında gerçekleşmiş. Bu bakımdan bu tutulmanın size getirilerini en azından tema olarak tahmin edebiliriz. Bu yıllara giderek ne yaşadığınızı, ana temanın ne olduğunu gözden geçirebilirsiniz. Benzer temalar gündeminize gelebilir.

Astrokartografik olarak baktığımızda dünya üzerinde özellikle Akdeniz, Libya konularının gündeme gelebileceğini görüyoruz. İkizler burcu temalı ülkelerde (Ermenistan, Azerbaycan, Londra, Kuzey Amerika, Mısır) meydana gelecek deniz korsanları, yönetim sorunları söz konusu olabilir. İran sınırlarında hareketlenme olabilir,

Tutulma ülkemiz haritasının 12. evinde gerçekleşecek. Sağlık ve hizmet sektörü, hastaneler, hapishaneler, mafya gibi konuları konuşmaya devam edeceğimizi işaret ediyor. Diğer taraftan tutulma asc 4. eve yerleşimiyle ülke sınırları uluslararası hukuk tartışmaları, kadın siyasetçiler, ekonomi ülkemizin ana başlıkları olacak.

Tutulmanın etkileri ortalama bir ay içinde görünmeye başlasa da tutulmayı göz yüzüne atılmış bir çentik olarak düşünürüz. Dolayısıyla tutulmanın etkileri azalarak uzun yıllar devam edebilir, değişken bir burçta olması aralıklı olarak bu tutulmanın etkilerini yaşayacağımıza işaret ediyor.

Tutulmanın yükselen burcunuza göre etkilerini öğrenmek için Haziran ayı aylık burç yorumlarınızı okuyabilirsiniz.

Sevgi ve sağlıkla…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://mldjoplulasd.i.optimole.com/w:auto/h:auto/q:mauto/f:best/https://www.ozlemsomuncu.com/wp-content/uploads/footer-gezegenler.png

Takip Et

© Copyright 2021 | Tüm Hakları Saklıdır, Tasarım ve Dizayn: Gurur TOMUR 

İptal ve İade