Yengeçyeniay10 Temmuz Yengeç Yeni Ayı; Yüreğine Yelken Aç

Temmuz 7, 20210
Yengec-Yeniayı

10 temmuz saatler 04.16 yı gösterdiğinde yengeç burcunun 18 derecesinde bir yeni ay gerçekleşecek. Yeni aylar heyecan verici yeni başlangıçların habercisi bir tohum atma fırsatıdır.

Yeni ay haritanın 1. evinde gerçekleşecek ilişkiler aksında yükselende yengeç burcu dolayısıyla tema aile, kökler, sevdiklerimiz, vatan, milliyet, akrabalar gibi konuları gündemimiz olacak. Duygusal yanlarımızın daha ağır bastığı bir o kadar da o duygular için cesurca savaşabileceğimiz bu yeni ay plutoya karşıtlık yapıyor. Kızgınlık, kırgınlık ve gözyaşlarının hakim olacağı bugünlerde müziğin en büyük yoldaşımız olacağını söyleyebilirim.

Bulunduğu sabit yıldız açısından baktığımızda da benzer temaların baskın olduğunu görüyoruz. Wasat sabiti şiddet, kimyasal zehirler, gaz, küstahlık ile ilgilidir. İlk ben olacağım prensibi vardır, çok sert ve açık otoriter konuşan insanlarda görüşür. Zaten yeni ayında 1. evde olması ben vurgusunu artıracağı için tepkilerin fazlasıyla bencil ve narsisçe olması çok olası…

diğer taraftan yeni ayın Neptün ile olumlu açısı sert enerjilerin yaratıcı çalışmalar, sanat, şiir ve edebiyat gibi yöntemlerle muhteşem dönüştürücü olabilir. Hayatını iyi yapılandırmış sabır ve istikrarlı adımlar atanlar derin, spritüal konular, psikoloji vb. konularda olumlu açılımlar yaşayabilirler. Yeni ayın Jüpiter ile açısı ile bazılarını ani beklenmedik evlilik kararına götürebilir.

Retrodan çıkan Merkür’ün gölge etkilerinin de bittiği bu günlerde 12. evden arkadan konuşulanların açığa çıkması beraberinde yüzleşmeleri getirebilir. Defalarca uyarılmasına rağmen göz önünde bulundurmadığımız deneyimler bizleri biraz yorabilir.

iş sebebiyle uzun yolculuklar yapmak, bir yere ait hissedememek, maddi kaynaklarda ani beklenmedik iniş çıkışlar, paranın değer kaybı, ilişkilerde beklenmedik tanışma ve gelişmeler söz konusu olabilir.

Baş ve mide ağrıları, göğüs hassasiyeti gibi bir takım rahatsızlıklar söz konusu olabilir…

Diğer taraftan yeni ay 2 ev sınırında olduğu için maddi kaynaklar, ortaya konular yetenek ve değerlerle ilişkili durumları da açığa çıkabilir. Kaynakların artırılması ile ilgili yeni adım ve başlangıçlar için projeler geliştirilebiliriz.

Erdemli kişinin “pişmanlıklarımdan kurtulayım” diye niyet etmesine gerek yoktur. Kişi erdem geliştirmeye başladığında pişmanlıklar kendiliğinden yok olur.

Pişmanlıklarından kurtulmuş bir kişinin “halimden memnun olayım” diye niyet etmesine gerek yoktur. Kişi pişmanlıklardan kurtulduğunda halinden memnuniyet kendiliğinden doğar.

Halinden memnun olan insanın, “neşeli olayım” diye niyet etmesine gerek yoktur. Kişi halinden memnun olduğunda neşe kendiliğinden doğar.

Neşeli olan bir insanın “bedenim huzurlu ve rahat olsun” diye niyet etmesine gerek yoktur. Kişi neşeli olduğunda huzur ve rahatlık kendiliğinden doğar.

Huzurlu ve rahat olan insanın “içsel mutluluğa ulaşayım” diye niyet etmesine gerek yoktur. Kişi huzurlu ve rahat olduğunda içsel mutluluk kendiliğinden doğar.

Mutlu olan kişinin “samadhi’ye (derin bilinç hali) gireyim” diye niyet etmesine gerek yoktur. Kişi içsel mutluluğa ulaştığında samadhi kendiliğinden doğar.

Samadhi’ye giren kişinin “olguları gerçekte oldukları haliyle göreyim (bilgeliğe ulaşayım)” diye niyet etmesine gerek yoktur. Kişi samadhi’ye girdiğinde olguları kendiliğinden gerçekte oldukları haliyle görür.

Budha

Kendimize ördüğümüz kalın duvarları yıkarak, hayatımızı değiştirip dönüştürmek üzere cesur adımlar atma isteğiyle dolmak bizi kalbimize, yuvamıza götürebilir. Sevmekten korkmadığımız, yüreğimizi cesurca açabildiğimiz güzel bir yeni ay olsun…

Sevgi ve farkındalıkla

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.ozlemsomuncu.com/wp-content/uploads/footer-gezegenler.png

Takip Et

© Copyright 2021 | Tüm Hakları Saklıdır, Tasarım ve Dizayn: Gurur TOMUR 

İptal ve İade