BaşakMerkür12 Ağustos Merkür Başak; “Öğrenci Hazır Olduğunda, Öğretmen Gelir”

Ağustos 11, 20210
başak dolunayı

Merkür analiz etmeyi, düşünmeyi, algılamayı, konuşmayı her türlü iletişim, anlaşma ve sözleşmeleri temsil eden yılda üç bazen dört retrosuyla adından çok söz ettiren bir gezegendir. Bizler merkürümüzle düşünür algılar ve ifade ederiz. Merkür’ü biraz daha iyi anlayabilmek için mitolojisine bakalım derim. Hermes, Thor, İdris olarak tanırız onu her birinde ayrı bir hikayeyle benzer noktalarda haberci Tanrı olarak anılır. Malumunuz Merkür Tanrılar arasında oradan oraya haber taşır, kimsenin giremediği yer altına ölüler diyarına bile rahatlıkla girip çıkandır. Elindeki asası ile ölülerin ruhlarını toplar, istediğinde insanları uyutan istediğinde ise uyandırandır. Rüzgardır hızla bir yerden bir başka yere gider, yerinde duramaz, tüccarlara yol gösterir. Dolayısıyla ticaretinde temsilcisidir. Akıllı zeki sportmen ve gençtir.

Doğum haritasında merkür başak burcunda analitik, akılcı, detaycı, hareketli ve zeki olmaya işaret eder. Kişisel olarak zekanın iyi kullanımı yanında bazen detaylara takılma, olaylara dışarıdan bakamama gibi durumlar yaratabilir. Her şeyin o kadar kusursuz olmasını ister ki bir başkasını beğenmesi zorlaşabilir, hatalara takılabilir ve fazlasıyla eleştirel olabilir.

Merkür başak serüveni

Merkür 12 Ağustos itibariyle kısa süre önce geçtiği aslan burcundan ayrılarak başak burcuna geçecek. Merkür aslan burcunun son derecelerinde jüpiter karşıtlığı yaptığı için egoların dile geldiği olayları abarttığımız bir süreci geride bırakarak daha akılcı, detaycı ve analiz yaptığımız günlere geçiş sağlayacak. Tabi ki retro yapacağı terazi burcuna geçeceği 30 ağustosa kadar. Bu süreci Eylül ayında ayrıca anlatacağım.

18 Ağustosta kesinleşecek merkür mars kavuşumunun etkileri bir kaç gün öncesinden kendini göstermeye başlayacak. Kusursuzluk arayışı, detaycı yaklaşımlarımız bu süreçte sabrımızın azaldığı küçük meseleler nedeniyle hızla sinirlenebileceğimiz durumlar yaratabilir. Diğer taraftan Uranüs merkür etkileşimi bu durumu çalışarak, ince dokuyarak ve emek vererek yaratıcı çalışmaları ortaya koymamıza fırsatlar yaratabilir. İletişim kurma biçimimiz ve algımız hızlı, aktif ve inovatif olabilir. İş görüşmeleri, yeni girişimler ve teknolojik konularla ilgilenmek için olumlu bir süreci işaret ediyor.

20-27 Ağustos civarı merkür neptün karşıtlığı ile hayal dünyamız genişleyebilir, yaratıcı çalışmalar ve ilhamın artışı söz konusu olabilir. Diğer taraftan bu süreçte sağlıklı düşünmek zorlaşabilir, kararsızlık, aldatma, aldatılmalar söz konusu olabilir. Ticari girişimler yapmamanızı, atacağınız adımların hesaplı ve kontrol edilmiş olmasını tavsiye ederim. Bilinçdışı korkularınız açığa çıkabilir. Bu süreçte önemli kararlar vermemenizi tavsiye ederim. Merkürün pluto ile etkileşimi hayatımızı yapılandırmak üzere yeni fikre kapı aralayabilir ancak gerçekçi yaklaşımlardan uzaklaşmamakta fayda var.

Sevgilerimle

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.ozlemsomuncu.com/wp-content/uploads/footer-gezegenler.png

Takip Et

© Copyright 2021 | Tüm Hakları Saklıdır, Tasarım ve Dizayn: Gurur TOMUR 

İptal ve İade