MerkürYengeç12 Temmuz Merkür Yengeç; Sezgilerin Rehberliğinde

Temmuz 9, 20210
merkür yengeç

Merkür analiz etmeyi, düşünmeyi, algılamayı, konuşmayı her türlü iletişim, anlaşma ve sözleşmeleri temsil eden yılda üç bazen dört retrosuyla adından çok söz ettiren bir gezegendir. Bizler merkürümüzle düşünür algılar ve ifade ederiz. Merkür’ü biraz daha iyi anlayabilmek için mitolojisine bakalım derim. Hermes, Thor, İdris olarak tanırız onu her birinde ayrı bir hikayeyle benzer noktalarda haberci Tanrı olarak anılır. Malumunuz Merkür Tanrılar arasında oradan oraya haber taşır, kimsenin giremediği yer altına ölüler diyarına bile rahatlıkla girip çıkandır. Elindeki asası ile ölülerin ruhlarını toplar, istediğinde insanları uyutan istediğinde ise uyandırandır. Rüzgardır hızla bir yerden bir başka yere gider, yerinde duramaz, tüccarlara yol gösterir. Dolayısıyla ticaretinde temsilcisidir. Akıllı zeki sportmen ve gençtir.

Merkür 12 temmuz itibariyle uzun zamandır kaldığı ikizler burcunda çıkarak yengeç burcuna geçecek dolayısıyla gökyüzünde güneşle birlikte Merkür’ünde su grubu bir enerjiye dahil olması bakış açımızın doğrudan daha duygusal olabileceğine işaret ediyor. Duygu ve mantığımızın bir arada uzlaşmaya çalıştığını göreceğiz. Sezgisel, empatik ve başkalarının duygularını anlayabildiğimiz, koruyucu, şefkatli bir sürece girmiş olacağız. Elbette gökyüzündeki genel sert etkileşim bizleri yengece has kapris, alıngan ve bağımlı olma haline de düşebiliriz.

Aile ve kökler kadar vatan, millet ve soy bağları konularında hassas tavırlar sergileyebiliriz.

Merkür yengeç serüveni

Merkür yengeç burcuna geçişiyle birlikte Jüpiter’e olumlu açılar yapacak. Sezgilerin arttığı, söyleyene değil söyletene bak diyeceğimiz müthiş yaratıcı ve şiirsel tavırlar içinde olabilir. Diğer taraftan ayında aslanda olduğu bu günlerde gurur ve kibir gibi davranışların abartılı ortaya konmaması adına 12-15 temmuz tarihlerini sanat ve yaratıcı çalışmalara ayırmakta fayda var. Her zorlu enerji dönüştürüldüğünde şahane yapılara yerini bırakır…

16- 21 temmuz civarı merkür şiron etkileşimi ruhumuzda duygusal delikler açmaya müsait olabileceğimize işaret etmekte! Seçtiğimiz her kelime bir başkasına şifa olabileceği gibi yarasına tuz basmakta olabilir! Hepimiz için hayat yeterince zorken birbirimiz için daha zor hale getirmek neden? Kinin, intikamın kimseye kazandırmadığı bu sistemde belki de başını alıp gitmek en doğrusu olacaktır.

20 temmuzda kesinleşecek Merkür Uranüs etkileşimi yaratıcı fikirler üretmek, alanınızda öncü girişimler yapmak için fırsatlar yaratabilir.

Merkür sirius kavuşumunun netleşecek…

Sirius yönetici mekanizma Rablar mekanizması tanrısal mekanizmayla alakalıdır. Bugün başımıza gelen bir olay 8 yıl önce verilen Tanrısal bir kararın sonucudur onun için yaptığımız iyiliğin ve kötülüğün, doğrunun ve yanlışın cevabını 8-8.5 yıl sonra alırız. Merkür’le kavuşumu şans verir, başarı verir, küçük adımları büyük başarılara çeviren bir enerjiye sahiptir bu nedenle bugün attığımız her adıma özel olarak dikkat etmeliyiz.

22- 28 Temmuz Merkür Neptün etkileşimiyle birlikte hayaller kurabileceğimiz, romantik adımlar atmak için iletişimde iyi olacağımız bir sürece işaret ediyor. Müzik, tiyatro, dans, psikolojik konular, yaratıcı çalışmalarla ilgilenmek için güzel günler. Diğer taraftan Plüton ile karşıtlığı bugünlerde zihinsel gerginliklere, kavga ve kopuşlara zemin hazırlayabilir. Gizemli konular ilgimizi çekebilir…

Gizli gizli birini takip edebilir, uzun araştırmalar yapabiliriz. Bir kısım evliliklerde ayrılık kararı alınabilir!

Sözü dönüştürebilmek dileğiyle..

Sevgiler…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.ozlemsomuncu.com/wp-content/uploads/footer-gezegenler.png

Takip Et

© Copyright 2021 | Tüm Hakları Saklıdır, Tasarım ve Dizayn: Gurur TOMUR 

İptal ve İade