Haftalık yorumlar13-19 Mayıs gökyüzü gündemi

Mayıs 12, 20240
burçlar

Haftaya hareketli başlıyoruz!

13 Mayıs güneş Uranüs kavuşumu netleşiyor, ay ise aslan burcuna geçiyor. İlerici veya yenilikçi fikirlere açık olabiliriz. Bilimsel aklı seçmeye meyilliyiz, yaratıcı ve sorgulayan bir zihinsel süreç içinde olabilir. Bir şeyleri değiştirecek ve iyileştirme getirecek eylemlerde bulunmak isteyebilir ay aslanın neşesini sırtlayabilirsiniz. Diğer taraftan bu kavuşum elbette beklenmedik olayları getirebilir.

Ay aslan geçişini Plutona karşıt başlatacağı için güç çekişmeleri, hırs ve öfke tuzağından kaçınmanızı tavsiye ederim. Aynı zamanda venüs satürn sekstili netleşeceği için istikrar, maddi güven sağlama fırsatı da olabilir.

14 Mayıs sabah saatlerinde mars ay üçgeni motivasyonu artırabilir. Uranüsten ayrılan güneş jüpitere doğru yol alırken bilgi edinme, maddi kaynakları artırma çabamız artıyor. Olumsuz anlamda fanatizm, bir düşünceye veya maddeye saplanıp kalma görülebilir.

15 Mayıs da ay aslan burcunda güneş, Jüpiter ve uranüse kare sert havada soğuk rüzgarlar esebilir. 18 Mayıs’ta kavuşumu netleşecek olan venüs etkileri de kendisini hissettirebilir. Hızlı ve düşünmeden hareket etmemekte fayda var. Geçmişten kaçma, her şeyi geride bırakmaya dair büyük bir istek duyabiliriz.  Bu hafta aşk hayatımızda beklenmedik tanışmalar- ayrılıklar olabilir. Para piyasalarında ani düşüş ve yükselmelere, spekülasyonlara hazırlıklı olmakta fayda var!

Maalesef deprem ve sarsıntılara açık bir gün…

16 Mayıs da Merkür boğa burcunda! Merkür uzun zamandır kaldığı koç burcundan boğa burcuna geçiyor ve gökyüzü böylece toprak enerjisi ile dolup taşıyor. Mayıs sonuna kadar normalde olduğumuzdan daha sabit, değişime karşı dirençli ve konfor sever olabiliriz. Fikir ve düşüncelerimizden geri adım atmak zorlaşabilir. Güvende olmak her şeyden daha önemli olabilir. Gün içinde ay başak burcuna geçiyor ve Satürn’e karşıt açı yapıyor! Dikkatli analitik ve çözüm odaklıyız. Başak seyri biraz huzursuz hissettirebilir, yaptığımız her şeyi kusursuzca yapmayı arzulayabiliriz.

17 Mayıs Merkür Plüton karesi netleşiyor. Kuruntu ve inatçılık artabilir. İşimize aşkımıza sıkı sıkı sarılabilir, ulaşmayı arzu ettiğimiz şey için inatla yol alabiliriz. Derinlemesine araştırmalar yapmak için uygun bir süreç olabilir. Akışa bırakmanın zor olduğu bugün de kafayı birine bir olaya fazlasıyla takabiliriz.

18 Mayıs Mars Kuzey Düğümü kavuşumu netleşiyor. Ay terazi de marsa karşıt açı yapacak! Duygunun iki zıt tarafına gidip gelebiliriz, kendi yoluna gitmek mi? Kalmak mı? Zor bilinmez… Grup çalışmaları aktif katılım, spor, stresli koşullar altında dirayetli çalışmalar için doğru zaman!

“Bi’ yanım korktu, bi’ yanım âşık
Bi’ yanım yandı en güzelinden
Bi’ yokuştum, nereleri aştım
Ama sana geldim ta ezelimden”

Ay boşlukta

13 May 2024 12:12:36 ile 13 May 2024 13:35:53 arasında, 15 May 2024 20:04:56 ile 16 May 2024 00:32:33 arasında, 18 May 2024 12:08:29 ile 18 May 2024 13:22:21 arasında ve 19 May 2024 18:48:08 ile 21 May 2024 01:33:56 arasında boşlukta olacak. Ayın şahitliğini alamadığınız bu süreçte yeni işlere başlamamanızı tavsiye ederim. Yarım kalan işlere yönelebilirsiniz.

Mutlu haftalar

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://mldjoplulasd.i.optimole.com/w:auto/h:auto/q:mauto/f:best/https://www.ozlemsomuncu.com/wp-content/uploads/footer-gezegenler.png

Takip Et

© Copyright 2021 | Tüm Hakları Saklıdır, Tasarım ve Dizayn: Gurur TOMUR 

İptal ve İade