dolunayYay14 Haziran Yay Dolunayı; “Bazen güzel şeyler biter daha güzelleri başlasın diye”

Haziran 3, 20221
yay dolunayı

Ayın ortasında, 14 Haziranda yay burcunda Neptünyen dolunay gerçekleşiyor.

Dolunaylar bir sürecin bitmesi bir başkasının başlamasını ifade eder ancak tek anlamı da bu değildir. Eşitlik, adalet, ilişkilerde denge kurabilmeyi ifade eder. Artık olgunlaşmanın, emek verdiğimiz şeylerin sonuçlarının bir bir toplandığı süreçleri ifade eder. Geçtiğimiz yılın o belirsizliklerini hatırlatacak bir dolunay bizimle. Romantizm demeye korkuyorum!

Eğitim öğretim, anlaşma ve sözleşmelerde dikkatli olunmalı! Yeni ayın teması inançlarımız, dini ve felsefi konular, uzak akrabalar, hukuki mevzular, yasal konular, yüksek öğrenim, yurt dışı seyahat, dış ticaret, yabancı şirketler, turizm, hava yolu şirketleri, hayırseverlik işleri, siyaset, propagandalar ile ilişkili bir dolunay!

Dolunay haritanın 3. evinde gerçekleşiyor dolayısıyla 3- 9 aksı konularını beraberinde gündemimize getiriyor. Küçük ölçekte, eğitim, kardeşler, yakın çevre, kısa yolculuklar, fikir ve düşünceler noktasında değişen durumlar olabilir. Haberleşme ve iletişim temaları gündemimizi meşgul edebilir. Sağlığa dikkat! özellikle solunum yollarına dikkat edelim! Değişken burçlar ikizler, başak ve balıklar yeni ayda dalgalı ruh hali içinde dengede kalma çabası içinde olabilirler.

Neptün karesi etkili olacağı için, zihinsel olarak çok dalgın, içe dönük, depresif, hayatın gerçeklerinden kaçma eğilimi gösterebiliriz, ilişkiler konusunda belirsizlikler, yanlış anlaşılmalar yaşanabilir. Gökyüzünde olumlu olumsuz diye bir şey yoktur bunu belirleyen şey bizim bakış açımızdır. Dolunayın enerjisini sanata, yaratıcı çalışmalara, sözlü edebiyata yönlendirebiliriz.

Dolunay anında ufukta terazi burcu yükseliyor, adalet, eşitlik, mahkemeler gündeme gelebilir. Yönetici gezegen venüs’ün kuzey ay düğümü ile ilerleyişi yaşam yolculuğumuzda kadersel temaların etkili olabileceğine işaret ediyor. Para, maddi konular ve kaynaklar noktasında sıkışmışlık duygusu artabilir.

Uranyen prensipte dolunay nemesis ile çalışıyor. Olaylar karşısında inatlaşma, ayak direme potansiyelimiz artabilir. Başımıza gelen olaylar nedeniyle başkalarını suçlayabiliriz, deneyimlerimize bilinçli bir anlam yükleyemeyiz. Diğer taraftan öfke ve kızgınlığa maruz da kalabilir, kabahatin nerede olduğunu anlamakta zorlanabiliriz.

Sevgiyle…

1 comments

  • Yasemin

    Haziran 3, 2022 at 10:28 am

    Elinize sağlık, beşinci evimde gerçekleşen bir dolunay olacak, güzellikler getirsin 🙂

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://mldjoplulasd.i.optimole.com/w:auto/h:auto/q:mauto/f:best/https://www.ozlemsomuncu.com/wp-content/uploads/footer-gezegenler.png

Takip Et

© Copyright 2021 | Tüm Hakları Saklıdır, Tasarım ve Dizayn: Gurur TOMUR 

İptal ve İade