Başakyeniay15 Eylül başak burcunda yeni ay

Eylül 5, 20230
eylül ayı burç yorumları
kasım ayı burç yorumları
mart ayı burç yorumları

15 Eylül başak burcunda yeni ay; Terk edilmişlik başka, yalnızlık başkadır!

Detaylar
  • 21 Derece 58 dk. da başak burcunda
  • Jüpiter günü Jüpiter saatinde, haritanın 2. Evinde, yönetici gezegen Merkür durağan ve yeni ay Neptün karşıtlığında gerçekleşiyor!
  • Yeni ay Uranüs ve Jüpiter’e üçgen!
  • Ufuk çizgisinde aslan burcunu görüyoruz! Eni sonu güneş başakta buluşuyoruz…

Başak burcu; düzenlemek, çözüm üretmek, ayrıştırmak ve sınıflandırmakla ilişkilidir. Zodyak’ta işlevselliği, problem çözmeyi, ayrıştırmayı ve sınıflandırmayı başak enerjisinde görürüz. Eylül ayıyla birlikte sonbaharı karşılar, kış hazırlıklarına başlarız. Dolabımız değişir, kışlıklar hazırlanır. İşlevini yitirenler, yeniden işlev kazanıncaya kadar raflara kaldırılır. Bir başka deyişle yeni bir mevsime adım atmaya hazırlanırız.

Özelde…

Yeni ay Denobola yıldızı ile kavuşumda Topluma “akıl hocalığı” yapacak kişiler ortaya çıkabilir. Psikoloji psikiyatrist, terapist, koçluk, mentörlük, başkaları için yardımlaşma hareketlerinde yer almak isteyecek kişiler ön plana çıkacaktır. Dolunayı yöneticisi Merkür de Thuban yıldızı ile kavuşumda! 2 ev vurgusu da bize konunun özellikle maliye, hesap kitap vb konulara dönük olabileceğine işaret ediyor.

Yeni ay Neptünyen olduğu için sistematik, düzenli ve pragmatik olmadığımız her durumda bir hayal kırıklığına uyanabiliriz. Yarattığımız dünyanın gerçek olup olmadığını anlamak zorlaşabilir. Bu dönem acı içine gömülme veya aksine yaratıcılıkta zirveyi bulabilme şansı sunacak! idealize ettiğimiz konular, masalsı dünya bize kendi gerçekliğini sunabilir. Bu gerçeğe katlanmak her zamankinden daha zor gelebilir! Sonuç; öz değer sorgulamasında değersizliğe varıyorsa göz yaşı da beraberinde gelir…

Duygusal beslenmenin son derece zor olabileceği yeni ay bir başkasına bel bağlamak yerine kendi becerilerini görenler, sorunlar karşısında yaratıcı çözümler üretebilirler. Haliyle bu durum ödül getirebilir.

Daha da önemlisi değişen şartlar içinde, sağlam adımlarla ilerleme isteği sizi duygularınızdan ve sağlıklı akılcı iletişimden uzak tutmasın…

Genelde…

Ülkemiz özelinde yeni ay halkı temsil eden aya kare açı yapıyor olacak! Yaşanılan deneyimler karşısında bir kurtarıcı beklentisinin, bizim bireysel tutumumunuz ötesinde birilerinin bize idealize ettiğimiz yaşamı sağlayacağına inandığımız günlerden geçiyoruz. Beğenmiyor, eleştiriyor, kusur buluyoruz! Aksine bir tutumla böyle bir noktada birey olarak üzerimize düşenin ne olduğunu anlayabilmek çok kıymetli!

Ülkemiz junosu üzerindeki yeni ay ülkede kadın liderleri konuşturabilir. 4. Ev muhalefeti temsil ettiği için bu dönemde muhtemel belediye başkan adayları ile ilgili güçlü çıkışlar yapılabilir. Diğer taraftan; Emlak, toprak ve ev alım satımları konusunda konuları, ticaret, borsa ana gündem başlıkları olabilir.

Yeni ay yöneticisi Merkür 8 derece ile tam da ülkemiz kuzey ay düğümü üzerinde durağan! Bu yüzden; maliye bakanlığı ses getirecek kararlar alabilir.

Özetle, gündem ağustosun aksine biraz daha yavaş değişecektir!

Sağlık, hizmet sektörü, hayvanlarla ilgili konular gündeme gelebilir. Sağlık açısından yeni ay bağırsaklar, beslenme, bağımlılıklarla ilgili konuları gündeme getirebilir. En önemlisi sıkı sıkıya tutunduğumuz, takıldığımız ve bırakmak istemediğimiz konular vücudumuz yoluyla bizimle bağlantıya geçebilir.

Diğer taraftan yeni ayın burcunuza göre neler getireceğini öğrenmek için aylık burç yorumlarına göz atabilirsiniz.  Benzer biçimde haritanıza özel danışmanlık alabilirsiniz.

Sevgiyle…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://mldjoplulasd.i.optimole.com/w:auto/h:auto/q:mauto/f:best/https://www.ozlemsomuncu.com/wp-content/uploads/footer-gezegenler.png

Takip Et

© Copyright 2021 | Tüm Hakları Saklıdır, Tasarım ve Dizayn: Gurur TOMUR 

İptal ve İade