Başakdolunay18 Mart Başak Dolunayı; “Gevezeleri Sadece, Dilsizler Kıskanır”

Mart 9, 20221
başak dolunayı

18 martta saatler 10.17 gösterdiğinde başak burcunun 27 dr de bir dolunay gerçekleşecek. Biliyorsunuz mart ayına balık yeni ayı ile başlamıştık. Ayın ortasında da bir dolunayla balık başak enerjisini taçlandıracağız.

Dolunaylar sonlanma enerjisi barındırdığı için başak temalarında sonlanmalar bizi bekliyor. Başak burcu; düzenlemek, çözüm üretmek, ayrıştırmak ve sınıflandırmakla ilişkilidir. Zodyak’ta işlevselliği, problem çözmeyi, ayrıştırmayı ve sınıflandırmayı başak enerjisinde görürüz. Dolunay Neptünyen bir dolunay olduğu için balığa özgü değerleri kaçınılmaz deneyimleyeceğiz. Sistematik, düzenli ve pragmatik olmadığımız her durumda beklenmedik bir biçimde uykudan uyanabiliriz. Dolunayın ve beraberinde dolunay yükseleninin yöneticisi Merkür de balık burcunda ve Jüpiter’le kavuşumda olacak. Dolayısıyla başımıza geleceklere hazırlıksız yakalandığımız bir süreç yaşamak istemiyorsak bu süreçte sezgisel ve duygusal durumlara fanatikçe bağlanmamak gerekebilir. Gökyüzünde başak dolunayının aksine balık stelyumu (birikmesi) olduğu bu süreçte elbette bizler sık sık sezgisellikten, hissetmekten, inanmaktan, akıştan ve teslimiyetten bahsedeceğiz. Dolunay Plüton’dan sağlam bir destek aldığı için gücü elde tutabilmeyi umuyorum.

Sağlık, hizmet sektörü, hayvanlarla ilgili konular gündeme gelebilir. Beraberinde çocuklar, yaratıcı çalışmalar, sanat, aşk ve ilişkilerle ilgili konularda çözüm üretme çabamız olabilir. Dolunay enerjisi katı ve kusursuzluk arayışına sürükleyebilir, çok söylenip dırdır yaptırabilir. Hatalara hoşgörüsüz yaklaşmakla, koşulsuzca kabullenmek arasında derin uçuruma sürükleyebilir.

“Gevezeleri sadece, dilsizler kıskanır.”

Halil Cibran

Kusursuz diye bir şeyin olmadığı dünyada kusursuz ilişkiler, kusursuz işler bekleme eğilimimiz artabilir! Bazı ilişkilerde ani beklenmedik sonlanmalar olabilir. İlişkilerde aldatılma ve aldatma gündemleri hayal kırıklıkları yaratabilir.

Venüs ve mars kavuşumunun uranüse karesi çocukların eğitim yaşamı, harcamalar konusunu yeniden gündeme getirebilir. Ekonomik anlamda para piyasalarında beklenmedik iniş ve çıkışlar yaşanabilir.

Sağlık açısından dolunay bağırsaklar, beslenme, bağımlılıklarla ilgili konularda meşgul ederken, venüs şiron sekstil alternatif tedavi yöntemleriyle şifa getirebilir.

Ülkemiz haritasının 4. evinde gerçekleşecek olan dolunay emlak, tarım konularını gündeme getirebilir. Muhalefet iktidar çekişmelerinin zirve yapacağı mart ayında özellikle kadın yöneticiler gündeme gelebilir. Aile yapısı, toplumsal düzen, halkı çok etkileyen dolunay ülkede halkı temsil eden aya da sert açılar yapacak. Bu süreçte gözden uzakta çevrilen bazı konular gün yüzüne çıkabilir. Seçim süreci ve ittifaklar gündemimiz olabilir.

Balık yeni ayında gündeme gelen zeytin ağaçları ve madenler gündemimizi daha sıcak bir şekilde meşgul edebilir. Dünya gündemi de haliyle meclisi meşgul edebilir!

Başak dolunayının burcunuz üzerinde etkileri öğrenmek için youtube veya aylık burç yorumlarına göz atabilir, haritanıza özel yorum almak için aylık danışmanlık alabilirsiniz.

Sevgiler…

1 comments

  • Yasemin

    Mart 9, 2022 at 10:17 am

    Gündem yine yoğum, balık temaları ağırlıkta, başak ve balığın gölge yönlerine düşmeden, kolaylıkla süreci atlatmak dileğiyle… Emeğinize sağlık.

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.ozlemsomuncu.com/wp-content/uploads/footer-gezegenler.png

Takip Et

© Copyright 2021 | Tüm Hakları Saklıdır, Tasarım ve Dizayn: Gurur TOMUR 

İptal ve İade