Ay TutulmalarıBoğa19 Kasım Boğa Ay Tutulması; “İstediğin kadar bir taşı sula, taş büyümez”

Kasım 13, 20210
algol tutulma

19 kasım saatler 11.57 gösterirken boğa burcunun 27 deredesinde Algol sabitinde bir ay tutulması gerçekleşecek.

Güneş tutulmaları başlangıçları (yeni ay) anlatırken, ay tutulmaları (dolunay) daha çok sonlanma enerjilerini barındırır. Tutulmalar genellikle değişime direnen insanoğlunu yeni koşullara hazırlamak üzere gerçekleşir. Haliyle de iyi haberler getirilmediği düşünülür! Oysa değişen koşullara ayak uydurmak bizler için kaçınılmaz olandır…

Tutulma dönemleri önemli süreçlerdir, hayatımızda bizi karar vermeye zorlayacak gelişmeler olabilir ancak bu dönemde önemli kararların alınmaması gerekir.

Bu dönemde duygusal ve içgüdüsel tepkiler verebilir, uykusuzluk, gerginlik, baş ağrıları gibi fiziksek belirtiler yaşayabiliriz. Özellikle de duygusal olarak dengeli olmak zor olacağı için hayati kararlar vermemekte fayda var. İçe dönmek, yarım kalan işlerle ilgilenmek, hayat amacınızı gözden geçirmek için iyi bir süreç olabilir.

Alogoloid tutulma parçalı bir tutulma dolayısıyla ay güneşin yalnızca bir kısmını kapatacak. Tutulma Avrupa’nın çoğu, Asya’nın çoğu, Avusturalya, Kuzey ve Güney Amerika, Pasifik, Atlantik, Hindistan okyanusundan izlenebilecek. Gerçekleştiği saat nedeniyle ülkemizden gözlemlenemeyecek.

İzlemek için NASA’nın web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Ay dünyaya hiper sınıfı bir yakınlıkta dolayısıyla etkisi de çok güçlü bir tutulma olacak. Hiper sınıfı tutulmalar normalden 8 kat daha etkilidir. Bu nedenle yoğun gerginlik, ani ve dürtüsel tavırlar takınabilir. Buna engel olabilmek adına bol su tüketmek, gergin ortamlardan uzak durmak iyi gelebilir.

Boğa burcunda gerçekleşen tutulmalar genel itibariyle sert tutulmalardır. Boğa burcu zodyağın ikinci burcu bedenlenmeyi, hazzı, maddeyi anlatır. Venüs ve Dünya tarafında yönetilir. Yeri, toprağı, doğa olaylarını, parayı, ekonomiyi, hazzı, cinselliği, boğazla ilişkili hastalıkları, çiftçileri, madenleri anlatır.

Algol, Perseus takımyıldızındaki herkesi güzelliğiyle hayran bırakan Medusa’nın kesik başı ile anılır. Bu konuyu daha iyi anlayabilmemiz için mitolojisine göz atabilirsiniz.

Tutulma sert enerjiler barındırıyor bu nedenle boyun, boğaz, troid, bademcik, göz sağlığı problemleri açığa çıkarabilir. Diğer taraftan bu süreçte covidle ilgili alternatif tedavi yöntemleri gelişebilir ancak beraberinde virüsün mutasyonu da devam edecek gibi görülüyor.

Haritasında 24- 28 derece boğa, akrep, kova ve aslanda gezegenleri olanlar, 1982 doğumlu ikizler, yengeç, aslan, başak ve akrep burçları, ayrıca 1983 koç ve boğa burçları, 1993 yengeç ve aslan burçları, 1998 akrep, yay burçları, 1999 ikizler ve yengeç burçları, 2009 koç, boğa, yengeç, ikizler, 2010 kova, oğlak ve balıklar özellikle bu muayeneleri aksatmamalılar.

Süreç içinde boğaya özgü haz duygularında artış olacağı için flörtler, cinsellik ve aşk yaşamında hareketlilik artabilir. Tutulmanın yöneticisi venüs retrosuna hazırlanırken, tutulmaya sert açılar yapacak bu da özellikle hem ilişkilerde hem de ekonomide ciddi bir krizin bizi beklediğine işaret ediyor. Tutulma aynı zamanda jüpitere kare olduğu için de olayların büyüyebileceğini ve toplumsal tepkilere yol açabileceğini gösteriyor. Venüs oğlak burcunu sevmek kıtlık bilincine neden olur, ilişkilerde manevi arayıştan ziyade statüyü önemsemeyi ifade eder. 12 evdeki yerleşimiyle birlikte çıkarcı yaklaşımların önünü açabilir.

Tutulma haritanın 4. evinde gerçekleşiyor. Bu da aile, toplumsal yapı, vatan, annelik, kadınlar, ebeveynlerle olan ilişkiler, ev alma ev satma konularını gündeme getirebilir. Genetik hastalıklar, mide, göğüs kanseri vakalarını ortaya çıkarabilir. Evlenme boşanma oranlarında artış, şirket ortaklıkları, ev alma, ev satma, ev fiyatlarındaki değişim ele alınabilir.

Bu süreçte önemli kararlar almamakta fayda var tutulmanın güçlü enerjisi özellikle maddi ve aşk konularında ani kararlar almaya yatkın olacağımızı işaret ediyor. Zira gökyüzünde hava ve ateş elementinin neredeyse yok denecek kadar azlığı mantıklı karar vermenin zorlaşabileceğini gösteriyor.

Tutulma anında ufukta oğlak burcunu görüyoruz ve asc çizgisine pluton yerleşmiş, zorunlu bir değişim ve dönüşümün habercisi! Her birimiz hayatımızda değişmez dediğimiz kuralları yıkarak maddi manevi yeni bir yapılanma içine gireceğiz. Özellikle 2021 yılı boyunca 2 kez deneyimlediğimiz uranüs satürn karesi bizi buna çok fazla zorladı ve 3. de kapıda kırılmamak için esnemeyi öğren…

Sevgilerimle

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.ozlemsomuncu.com/wp-content/uploads/footer-gezegenler.png

Takip Et

© Copyright 2021 | Tüm Hakları Saklıdır, Tasarım ve Dizayn: Gurur TOMUR 

İptal ve İade