Balıkyeniay2 Mart Balık Yeni Ayı; Yüreğin Anahtarı

Şubat 26, 20221
balık

Yeni aylar heyecan verici yeni başlangıçların habercisi bir tohum atma fırsatıdır ancak bur fırsat oluşmadan önce hayatımızda bir belirsizlik, yol yön kaybı içe dönük olma hali içinde oluruz o nedenle yeni ayların öncesinde kendimizle baş başa kalmak, dinlenmek için çok uygun zamanlardır. Yeni ay içimizde kıpırdayan yeni bir duyguya yer açar…

12 derece balık burcunda haritanın 6. evinde gerçekleşecek.

Yeni ay balık temalarını, zodyağın bilinmezini, hayallerini, rüyalarını, sanatı ve kurban bilincini ifade eder.

Derin duygular içinde, bir yanın da mavi bir yanında ışıl ışıl yanan turuncuyu! Öyle bir yerde hissediyorsun ki ne ayakların yere basıyor, ne köklenebiliyor, ne de gidebiliyorsun! ne istiyorsun?

Bazen de kontrol edemediğin deneyimlerin içinde buluyorsun kendini. Dikkat et dalabilir, boğulabilir, bulutların üzerinde yürüdüğünü düşünebilirsin. Yeni ay doğal yöneticisi olduğu evin aksine 6. evde gerçekleşiyor. Bu da evrendeki dualiteyi bize bir kez daha hatırlatıyor. Ayaklarımızı yerden keserken, başağın metodik, analiz eden, çözüm üreten yaklaşımını gözler önüne seriyor. İçsel olarak endişeler, korkular, kaçıp kurtulma hissiyatıyla doluyorsak, her şeye rağmen içsel bir öz güven, neşe ve Tanrıya sığınmayla ayağa kalkabilir, her sorunun üstesinden gelinebilecek bir çözümün olacağını fark edebiliriz.

Aşkın bir ruh hali içinde boğulmak yerine elden gelen çabayı gösterip, beraberinde teslim olmayı başarabilme dengeyi bulmamızı sağlayabilir.

Balık deyince Neptün/ Poseidonu konuşmadan geçemeyiz. Denizlerin Tanrısı, üç çatallı mızrağı ile kayaları parçalar, fırtınaları çıkarır ve dünyayı sallar.

Koşullara ayak uydurma, uyum sağlama…

Yeni ayla Fotoğraf sanatçılarını, şairleri, petro-kimya ve ilaç endüstrisini konuşabiliriz.

Ülkemiz açısından değerlendirdiğimizde yeni ay Türkiye haritasının 9. evinde gerçekleşiyor. Gündem uluslararası ilişkilerle dolu, Ukrayna ile Rusya arasındaki gerginlik bize de çok yansımış durumda! Aynı zamanda yeni ay güney ay düğümü üzerinde gerçekleşeceği için tarihsel konuları gündeme getirebilir. Yeni ayın Venüs ve Jüpiter’e olumlu açıları ekonomik bakımdan süreci dengede tutabilme çabalarına işaret ediyor. Dini konular, inançlar tartışma konusu olabilir. Eğitim, akademik çalışmalar, hukuki konular, yurt dışı seyahatler ve dış ticaret konuları gündeme gelebilir. Çocuklarla ilgili haberler, dernek ve vakıflarla ilgili konularda güçlendirme ve dönüştürücü gelişmeler olabilir.

Aralık ayının sonunda gerçekleşen yay tutulmasını tetikleyici etkileri olan bu yeni ay özellikle değişken burçların hayatında yeni başlangıçlara kapı aralayabilir.

Zorlu yaşam koşulları, ilişkilerde bitmek bilmeyen krizlerin kurbanı gibi hissettirebilir. Ufuk çizgisinde yükselen terazi ilişkileri, adaleti ve dengeyi bulma çabasını işaret ediyor.

Uranyen prensipte pscyhe ile çalışan yeni ay zihnin, bilincin ve bilinç dışının dönüşümünü gözler önüne serebilir. Beraberinde astrolojik olarak eros ile anılan pscyhe başkaları için çekilen zahmetleri, alınan riskleri ifade eder. Dolayısıyla yeni ayda verilen zahmetler, emek ve çaba gündeme gelebilir.

Yeni romantik, abartılı düzeyde iyimser bir yeşil çam aşkına kapı aralanabilir ancak balığın yanıltıcı sis ve puslarına karşı dikkatli olmanızı tavsiye ederim.

Unutmayalım ki balık enerjisi yerine göre eğilmeyi, bükülmeyi ve akmayı gerektirir!

Yeni ay sağlık açısından ayaklar, bacaklar, kas ağrıları yaşatabilir, tembel ve yorgun hissedebiliriz.

Sevgiyle…

1 comments

  • Yasemin

    Şubat 28, 2022 at 12:27 pm

    Güzellikler getirsin yeni ay, zorlu enerjiler olsa da bireyselde güzel etkiler alanlarımız olacaktır …

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://mldjoplulasd.i.optimole.com/w:auto/h:auto/q:mauto/f:best/https://www.ozlemsomuncu.com/wp-content/uploads/footer-gezegenler.png

Takip Et

© Copyright 2021 | Tüm Hakları Saklıdır, Tasarım ve Dizayn: Gurur TOMUR 

İptal ve İade