İkizlerMars20 Ağustos Mars ikizler; Kelime oyunları

Ağustos 17, 20220
mars retrosu

20 Ağustos Mars ikizler burcuna geçerek uzun süren yolculuğuna başlıyor. Zira mars ikizler burcundaki seyrini retro yapacağı için 25 marta kadar sürdürecek. 6 ay devam edecek bu serüveni anlayabilmek adına mars haritalarımızda neyi temsil ediyor ona bir bakalım isterim. Mars enerjimizi nasıl kullandığımız, olaylar karşısında verdiğimiz tepkiler, harekete geçme biçimimizi temsil eder. Her birimiz mars burcumuz doğrultusunda eyleme geçeriz. Psikolojik astrolojide güneş egoyu, mars idi ve satürn de süper egoyu temsil eder.

İd ilkel benliğimiz, dürtüsel olarak verdiğimiz tepkiler, zaman ve yeri önemsemeksizin içgüdüsel güdülerin tümüdür. Süper ego ise anne, babanın veya toplumun bize öğrettiği değerler bütünüdür. Birey egosu ile idi ile süper egosu arasında dengeyi sağlar! Kısacası bilinçsizce arzularımızın peşinden koşmak yerine, toplumsal kuralları da gözeten bilinçli bir birey olmamızı sağlayan şey egomuz yani güneş burcumuzdur. Doğum haritamızda güneş mars ve satürn arasındaki bu etkileşim bizim kendimizi ne kadar sağlıklı bireyler olarak ortaya koyabileceğimizi gösterir.

Mars ikizler burcunda olduğunda hareket etme biçimimiz de daha çok meraklı, heyecanlı, çocuksu ve entelektüel yönde olacak. Mars ikizler burcunda zeki, tartışmaya yatkın, kelime oyunları oynayan bir doğada olmayı ifade eder.

Mars savaşın, cinselliğin, libidonun da temsilcisidir. Haliyle kelimelerimizle savaşacak, birini etkilemek için akıl oyunları oynayacağız. Sohbetin, muhabbetin önem kazandığı bu süreç özellikle 30 ekimde marsın retrosuyla birlikte zora girecek! Dilimiz adeta bir silaha dönüşürken, kavganın, çatışmaların, gerginliklerin habercisi olacak! Elbette retronun detaylarını bize haberci merkür verecek. Mars retrosu başladığında merkür de akrep burcunda olacak dolayısıyla gökyüzünde karşılıklı ağırlama dediğimiz bir etkileşim gerçekleşmiş olacak. Merkür ikizler burcunun mars ise akrep burçlarının doğal yöneticileri…

Her iki gezegende kendi doğasına uygun çalışacak!

Mars retrosu

Uzun bir süreçten bahsettiğimin farkındayım ama önümüzdeki bir kaç ay bu retroya hazırlanalım istiyorum. Zira retrolar sonuçta ah bitsin artık diye bizi yoran enerjiler gibi görünse de mars gibi güçlü bir gezegenin retrosu bize karmik hesaplaşmalarda büyük helalleşmelere kağıtlar aralayabilir.

Retro bir gezegenin enerjisinin içe döndüğü süreçleri anlatır! Mars hayat enerjimizi ve idi ifade ettiği için bu süreçte kendimizi güçlü bir şekilde ifade etmekte zorlanabiliriz. Dürtüsel davranışlar sergileyebilir, duygusal durumları yönetmekte ve kendimizi ifade etmekte zorlanabiliriz. Mars retrosu özellikle eril figürlerin içe dönmesine, dönüşümüne zemin hazırlayabilir, bu sırada elbette dişiller oturup bunu seyretmiyor. Burada bakış açısını biraz genişleterek, benliğimizdeki eril ve dişil yanlarımızın mücadelesini yaşıyoruz diyebiliriz. Merkür’ün de akrep burcundaki seyri baskın, şüpheci ve kuruntulu olmamıza neden olabilir.

Tutku ve arzuyla sevgi bağını ne kadar artırmak istesek de ince ince hesap etme, kızgınlıklar ve kırgınlıkların dahası öfkenin gizlenmesi ve bu doğrultuda stratejik davranışlara maruz kalabiliriz yada bu davranışı sergileyen olabiliriz.

Mars retrosu her 2,5 yılda bir gerçekleşir ve yaklaşık 3 ay sürer. Retro boyunca Mars enerjisini geri çekeceği için enerjiye ihtiyaç duyduğumuz pek çok şey yavaşlayacak, aksayacak ve gecikecektir. Mars fiziksel enerjimizi de temsil ettiği için güç gerektiren işler de de bir takım aksaklıklar olabilir. Bu dönem de dikkatte dağınıklık, sakarlıklar nedeniyle sağa sola çarpmalar, hızlı olmak isterken yaşanabilecek aksaklıklar olabilir. Bu da aslında hayatın pek çok alanında ilerlemenin çok zor olacağı, biz zorladıkça akıntıya kürek çektiğimiz düşüncesi de bizi zorlayabilir o nedenle bu dönemi akışta kalarak kabule geçmekte fayda var…

Peki bu Mars retrosunda hep kötü şeyler mi oluyor? Elbette ki hayır eğer uzun zamandır düşündüğünüz projeleriniz varsa bunları toparlanma dönemi olarak değerlendirilebilir. Malum retrolar otur yeniden düşün ve gözden geçir demektir ki zaten retrolar bizi karmamızlar yüzleştirir ve karma yalnızca ektiğini biçmek değil aynı zamanda yarım bırakmış bitirilmemiş iş demektir…

Bu dönemde ameliyat olmamak, evlenmemek ve yeni iş girişimleri yapmamanızı tavsiye ederim. Keza sürekli mücadele etmeyi gerektiren bir evlilik ortaklık yapmayı istemiyorsanız…

Dans, yoga gibi sporlar bu süreçte hayat enerjimizi dengede tutmak üzere çok işlevsel olabilir. İkizler aynı zamanda trafiği ifade ettiği için araç muayenelerinizi mutlaka yaptırmalısınız!

Mars retrosu özellikle değişken burçlar için önemli bir döneme işaret ediyor. 2020 yılında corana ile mücadele edenlerin bu süreçte muhakkak akciğer muayenelerini yaptırmalarını tavsiye ediyorum. Yükselen ikizler, oğlaklar, akrepler bu geçişi sağlıkla ilişkili alanlarında alacakları için şimdiden kontrollerini yaptırmalılar.

Sevgi ve farkındalıkla…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.ozlemsomuncu.com/wp-content/uploads/footer-gezegenler.png

Takip Et

© Copyright 2021 | Tüm Hakları Saklıdır, Tasarım ve Dizayn: Gurur TOMUR 

İptal ve İade