dolunayKoç20 Ekim Koç Dolunayı; “Sesini Değil, Sözünü Yükselt; Çiçekleri Büyüten Yağmurdur, Gök Gürlemesi Değil.”

Ekim 14, 20210
koç-Dolunayı

20 Ekim saatler 17. 56 gösterdiğinde koç burcunun 27 derecesinde marsiyen bir dolunay gerçekleşiyor.

Dolunaylar bir sürecin bitmesi bir başkasının başlamasını ifade eder ancak tek anlamı da bu değildir. Eşitlik, adalet, ilişkilerde denge kurabilmeyi ifade eder. Artık olgunlaşmanın, emek verdiğimiz şeylerin sonuçlarının bir bir toplandığı süreçleri ifade eder. Dolunayın aksine koç burcu ise zodyağın ilk burcunu, acemiliği ve yeni başlangıçları ifade eder. Deneyim odaklıdır, gider, fetheder ve alır! İstekleri için savaşmaktan korkmaz…

Dolunayın yükseleni de koç dolayısıyla dolunay haritanın 1. evinde gerçekleşiyor. Yönetici gezegen mars ise zayıf olduğu bir pozisyonda terazi burcunda! Anlayacağınız meydan muharebesinde kılıcı elinden alınmış bir savaşçıya döneceğiz…

Hızlı, heyecanlı, coşkulu, başlatma enerjimizin yüksek olacağı bu süreçte hepimiz haritalarımıza göre yeni başlangıçlara adım atacağız. Özellikle ilişkiler konusunda cesur olabilir, ilanı aşkların, hızlı başlangıçların zamanı!

“Son kertede, hayatınız bir öyküden ibarettir. Eğer gittiği yerden memnun değilseniz, bunu değiştirin. Yeniden yazın. Bir cümleyi yeniden yazmak demek, doğrusunu bulana kadar silip, yeniden başlamak demektir.”

Chuck Palahniuk

Dolunay plutona kare açıda olacağı için ikili ilişkilerde sert kadersel sonlanmalar, bir süredir sabırla idare edilen konunun krize dönüşmesi, şiddete varan olaylara gebe olabilir. Diğer taraftan dolunay kariyer, toplumsal statü açısından değişiklikler yaratabilir. Uranyen prensipte dolunayı değerlendirdiğimizde tüm zorluklara rağmen umudunu kaybetmemeyi, sağlık alanında gerçekleşebilecek yenilikleri ve hatta uzun süren tedavilerde iyileşme ihtimallerini doğurabilir. Uzun yola çıkma, mesafeleri kat etme, bazılarımız için taşınma, araç alma, satma durumları söz konusu olabilir.

Uzun bir süredir yay burcunda olan juno retrosu ileri hareketi derken balık burcundaki Neptün’e sert açılarını devam ettirdi. Şu sıralar yay burcuna giren Venüs’te umudunu canlı tutmak isteyenlere ayakların yere sağlam bassın diye uyarıda bulunuyor. Zira dolunaydan bir kaç gün sonra venüs haziranda ikizler burcunda gerçekleşen tutulmayı aktif edecek. Ortaklıklarda baş etmesi zor sorunlar açığa çıkabilir. Gruplar, vakıf ve dernekler içinde dönen gizli dolaplar açığa çıkabilir!

Dolunayda merkür retro hareketini tamamlamış olacak ve 6 – 9 eylül 14 – 16 ekim tarihlerinde üstü kapanmış konuları gündeme getirebilir. Merkür ve şiron’un Mnemosyne astroidi ile etkileşimi geçmişte bıraktığınız anıları, öfkenin dinmediği duygu durumlarını hatırlatacak!

Sert söylemlerin yüreğimizde açacağı yaraların yerini şifalı dokunuşlara bırakması dileğiyle!

Bu hafta ve özellikle 18-22 ekim tarihlerinde trafikte dikkatli olmakta fayda var, yavaş temkinli ve asabiyetten uzak olmalısınız. Beklenmedik ani patlama ve öfkenin yol açabileceği kazalardan kaçınmak için bugünlerde spor gibi aktivitelere zaman ayırmak iyi gelebilir.

Dolunay özellikle koçlar, teraziler, yengeç ve oğlak burçlarının 15 ile 25’i arasında doğanları önemli ölçüde etkileyecek. Diğer taraftan bu burçlarda kişisel gezegenleri olanlar ve 1954 şubat, mayıs arasında doğanlar, 1975 kasım, aralık, 1976 şubat ve mayıs arasında doğanlar, 1991 mart, nisan, mayıs, 1996 ekim, kasım, aralık, 1997 nisan, temmuz arası doğanlar, 2004 kasım, aralık aylarında doğanlar özellikle sağlıklarına dikkat etmeliler.

Sevgi ve sağduyuyla…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.ozlemsomuncu.com/wp-content/uploads/footer-gezegenler.png

Takip Et

© Copyright 2021 | Tüm Hakları Saklıdır, Tasarım ve Dizayn: Gurur TOMUR 

İptal ve İade