OğlakYıllık Oğlak Burcu2024 yılı oğlak ve yükselen oğlaklar

Aralık 19, 20230
oğlak burcu

Merhaba sevgili oğlaklar ve yükselen oğlaklar,

2024 tutulmalarından önemli ölçüde etkiler alan siz oğlak burçları iş ve kariyere yaşamınızda önemli bir sürece giriyorsunuz.

Jüpiter’in 26 mayısta başlayacağı ikizler serüveni 9 Ekim 2024 de 21 derecede retrosuna başlayarak sürdürecek. 3 Şubat 2025 de 11 derecede retro hareketini bitirerek tekrar dönmemek üzere ileri hareketine başlayacak ve ardından 10 Haziran 2025 de ikizler burcundan ayrılacak. Öncesinde ileri geri hareketiyle 5. Evinizde seyrini sürdürecek olan Jüpiter çocuk, yaratıcılık ve aşk gibi konuları gündeminizden düşürmeyecek.

2023 mayıs itibariyle 6. evinizi renklendirecek Jüpiter çalışma koşullarınızda değişiklikler getirebilir. Birlikte çalıştığınız kişilerle ilişkilerinizi gözden geçirebilir, ofisinizde düzenlemeler yapabilirsiniz. Diğer taraftan özellikle sağlık bu yıl önemli muayenelerinizi aksatmayınız. Evcil hayvan edinmeye karar verebilirsiniz. Jüpiter en son 12 Haziran 2012 ile 25 Haziran 2013 de ikizler burcundaymış bu süreçteki benzer konu başlıkları yeniden gündeme gelebilir.

Satürn balık

7 Mart 2023 de Satürn balık burcuna geçti ve sizin 3. Evinizde! Bu seyri maddi açıdan sınavlarınızı geride bıraktırırken, ticaret, alım satım gibi konularda yeni girişimler yapabilirsiniz. İletişim eviniz olan bu alan insanlarla kurduğunuz bağlantılarınızı başka bir boyuta sürükleyebilir. Özellikle 20 Ağustos 2024 ve 25 Aralık 2024 Satürn Jüpiter karesi ticari bağlantılarınızda önemli gündemler yaratabilir. Kardeşleriniz, akrabalarınız ve yakın çevrenizin yaşamındaki özel durumlar gündeminizi meşgul edebilir. Bu noktada haritanızda Jüpiter’in pozisyonuna istinaden kardeşlerinizle aranız açılabilir. Yeni uzun süren bir eğitime başlayabilirsiniz. Özellikle haritanızda balık burcunun 19 derecesinde bir yerleşiminiz varsa, bu gezegen doğasında önemli olaylar gündeme gelebilir.

Plüton kova

Plüton 24 Mart itibariyle 2043 yılına kadar kalacağı kova burcuna geçti. Yavaş hareketiyle görüldüğü üzere girdiği ev konularında da aynı ağırlıkla dönüştüren deneyimler getirecek. Kova sizin 2. eviniz para kazanma biçiminiz dönüşebilir, maddi konulara verdiğiniz değeri gözden geçirebilirsiniz. Öz değerinizi sorgulayabilir, bu konuda büyük değişim ve dönüşümler yaşayabilirsiniz. Özellikle haritanızda sabit burçta gezegenler varsa önemli bir etkileşim alabilirsiniz.

Tutulmalar

20 Nisan 2023 itibariyle sizin burcunuzda gerçekleşmeye başlayan tutulmalar 2024 yılında da burada olacak. Koç ve terazi tutulmalarıyla birey olabilmek büyük bir önem kazanacaktır.  Kendi hedef ve isteklerimiz doğrultusunda ilerlemeyi, bunun için cesur adımlar atabilmeyi öğreniriz. Kişiliğimizi ortaya koyarken bencillikten ziyade yapıcı bencillik denilen kavramı öğrenebilirsek gölgelerden de kaçınmış oluruz. Bir başkasının ne dediğine çok takılabileceğimiz bu süreçte el alemci olmak yerine cesurca kendimize ve başkalarına yeni yollar açabilmeliyiz.

2024 yılı iki güneş iki ay tutulması ağırlayacak. Son ay tutulması eylül ayında balık burcunda gerçekleşecek! 2023 – 24 yılı tutulmaları sizin 4 ve 10. evlerinizde gerçekleşecek. Dolayısıyla aileniz, kökleriniz, ebeveynlerinizle ilişkili konulara yönelebilirsiniz. Onlarla ilişkinizi gözden geçirebilir, hayatınızda nerede yer ettiklerini belirleyebilirsiniz. Ev almak, satmak, mal mülk edinmek isteyebilir veya mevcut evinizi değiştirmek isteyebilir, bunun için adım atabilirsiniz. İşiniz nedeniyle taşınma, kariyerinizde ilerleme söz konusu olabilir. Toplum önündeki duruşunuz değişebilir, örneğin evliyseniz artık anne olma zamanı! Kardinal aksta gerçekleşen tutulma dönemleri kadersel değişiklikler getirebilir, bu nedenle mutlaka bireysel danışmanlık almanızı tavsiye ederim. Yılın sonuna doğru odağınız yakın çevrenize veya ticari konulara kayabilir.

Retrolar

Her yıl olduğu gibi bu yıl da retrolar bize dur biraz nefes al diyecek! Özellikle retrolarıyla meşhur Merkür 2023 aralıkta başladığı Oğlak retrosunu, 2 Ocak’ta ileri harekete geçerek sonlandırıyor! 2024 de 1 Nisan- 26 Nisan’da koç burcunda, 5 Ağustos-16 Ağustos’ta başak burcunda ve ardından 29 Ağustos’ta aslan burcunda devam edecek. 26 Kasım – 16 aralıkta yay burcunda retro yapacak! Venüs bu yıl retro yapmazken, Mars 7 aralıkta aslan burcunda retro yapacak! Marsın 8. Evinizdeki retrosu ile beklenmedik bir operasyon ortaya çıkabilir. Bu süreçte planlanmış bir ameliyattan kaçınmalısınız. Harcamalarınız artabilir.

Yorumların genel olduğunu hatırlatır, haritanız özelinde danışmanlık alarak detaylı öngörü almanızı tavsiye ederim.

Sizin için hazırladığım astroloji takvimini indirmeyi unutmayın!

Mutlu, sağlıklı, aşk dolu bir yıl dilerim.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.ozlemsomuncu.com/wp-content/uploads/footer-gezegenler.png

Takip Et

© Copyright 2021 | Tüm Hakları Saklıdır, Tasarım ve Dizayn: Gurur TOMUR 

İptal ve İade