dolunayKova24 Temmuz Kova Dolunayı; Rüzgara karşı

Temmuz 14, 20210
kova dolunayı

Dolunaylar bir sürecin bitmesi bir başkasının başlamasını ifade eder ancak tek anlamı da bu değildir. Eşitlik, adalet, ilişkilerde denge kurabilmeyi ifade eder. Artık olgunlaşmanın, emek verdiğimiz şeylerin sonuçlarının bir bir toplandığı süreçleri ifade eder.

24 temmuz saatler 05.36 yı gösterdiğinde Kova burcunun 1 derecesinde Altair sabit yıldızında bir dolunay gerçekleşecek. Haritanın 7. evinde yani ilişkiler evinde gerçekleşeceği için boğazımıza kadar boğulduğumuz o duygusallıktan çıkarak sınırlarımızı aşmamız Prometeus gibi bilgiye erişmemiz ve bunu başkalarıyla da paylaşabilmemizi sağlayabilir. Büyük bir aydınlanma, olaylar karşısında tarafsız bakabilme, hayatımıza yeni kural ve düzenlemeler getirebilme, özgürlüğümüz için savaşabilme gücü bulabiliriz.

Dolunayın yöneticisi ise tam da temmuza yakışır şekilde yengeç, dolayısıyla asc de dolunayın kendisi yönetiyor olacak. Aile, ev, köklerimizle ilgili konularda, duygusal yanlarımıza biraz daha dışarıdan bakabilme fırsatı elde edebiliriz.

Dolunayın kavuşum yaptığı Altair sabit yıldızı ise büyük bir zihinsel güç, büyük bir akla işaret eder. Mücadele etme gücümüzün artacağına işaret eder. Olumsuz anlamda dürtüselliği artırabileceği için dikkatli ve sakin kalabilmek önemlidir.

Bu ay özellikle sıcaklarında artışıyla gökyüzündeki aslan vurgusu kalp sağlığımıza dikkat çekiyor. Bacaklar ve kalp hastalıklarına karşı dikkatli olmanızı tavsiye ederim.

Uranyen prensipte İcarus ile çalışan dolunay bize İcarusun mitolojisini hatırlatıyor.

İcarus ünlü Giritli mimar Deadalusun oğludur, mitte başına gelen bir dizi olaylar sonucunda oğluyla birlikte bir zamanlar kendi yaptığı labirente hapsedilir. Buradan kurtulmayı o kadar çok istemektedir ki oraya dökülen kuş tüyleri ve bal mumundan kanatlar yapar ve oğlu İcarusla kaçma planlarına koyulur.

Gün gelir uçma zamanı gelir ve oğlu İcarusu defalarca uyarır. Ne çok alçaktan uç, ne de çok yüksekten diyerek. İcarus ise genç ve keşfetme arzusu içinde bir delikanlıdır, gökyüzünde süzülmenin keyfiyle giderek daha yükselir. Güneşe yaklaştıkça gözleri kamaşır, gözleri kamaştıkça daha çok yükselir ve en sonunda bal mumundan yapılmış kanatları erir! İcarus Akdeniz’e düşerek boğulur.

Coşkun arzu ve isteklerin belki de hayatımızda defalarca yapılan uyarılara rağmen göz ardı edilmesi bizi İkarus’ un durumuna düşürebilir. Özellikle asteroid erosun da dolunayla teması bize aşk ve ilişkiler konusunda temkinli olmamız gerektiğine işaret ediyor.

Ticari anlaşma ve sözleşmeler, sanat, bilim ve eğitim konularında alternatif çözümler üretilebilir. Kova dolunayı ile yeni başlangıçlar, anlaşma ve sözleşmeler, başaktaki venüsle birlikte piyasalardaki dengesizliği kontrol altında tutmak adına yeni çabaları beraberinde getirebilir. Diğer taraftan kova toplulukları anlattığı için maalesef toplumsal olayları gündeme getirebilir…

Ülkemizin 8. evinde gerçekleşecek olan bu dolunay uluslar arası borçlar, krediler, vergiler, emeklilik primleri, cinsel suçlarla ilişkili konularda reformları gündeme getirebilir. Bir süredir gündemde olan yasa dışı- mafyatik kişilerin bir süre daha gündemimizi meşgul edebileceğiniz söyleyebilirim.

 

sevgiyle…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.ozlemsomuncu.com/wp-content/uploads/footer-gezegenler.png

Takip Et

© Copyright 2021 | Tüm Hakları Saklıdır, Tasarım ve Dizayn: Gurur TOMUR 

İptal ve İade