AkrepTutulmalar25 Ekim akrep burcunda güneş tutulması; Büyük kırılmalar!

Ekim 18, 20220
haftalık astroloji yorumları

Derinleşmenin, tutkunun ve dönüşümün burcu Akrep tutulmaları ile devam ediyoruz. 25 Ekimde 2 derecede akrep burcunda, parçalı bir güneş tutulması yaşayacağız. 124 saros numaralı tutulma saat 13. 48 sularında gerçekleşeceği için ülkemizden gözlemlenebilecek. İstanbul da 11. 58 de başlayacak olan tutulma en karanlık halini 14.00 de gerçekleştirecek.

Tutulma özellikle Europe, Africa, Mid East, Asia izlenebilecek…

Tutulma ile ilgili önemli detaylara Nasa sayfasında ulaşabilirsiniz.

Tutulma

Parçalı tutulmada ay güneş diskinin bir kısmını kapatır çok ince hilale varan bir kısmını görebiliriz. Ülkemizin güneşi üzerinde gerçekleşen bu tutulma hepimizi endişeye sürükleyebilir ancak hemen hatırlatayım her parçalı tutulma çok kötü sonuçlar doğurur diye bir kural yok! Güneş tutulması güneyli bir tutulma olduğu için yaşamımızda daha fazla sorumluluk üstlenmemizi sağlayan fırsatları karşımıza çıkarabilir. Bu durum genellikle karmik ve başlangıçta zor görünse de sorumluluk üstlenenler için oldukça belirgin başarılar getirebilir.

Buram buram dönüştüğümüz bu günlerde nasıl sevdiğimiz, nasıl dokunduğumuz, nasıl değer verdiğimizi ne kadar iyi biliyoruz? Kimimiz takma yaaa boşver bu da dert mi derken kimimiz bir bardak su da boğulmuyor muyuz?

Akrep evrelerinde zorlanırız, sıkışırız, korkarız, tutkularımızla yüzleşiriz. Ruhumuzun neye alışık olduğunu (acı, keder, sevinç, özgürlük, coşku) fark eder. Kimi zaman bir şarkı da kimi zaman gök yüzünde bir bulutla, kimi zaman yan koltukta oturan teyzenin sohbetinden evrensel mesajlar alırız! Hatırlayalım zodyak koç burcuyla başlıyor, akrep burcuyla sona eriyor. Her iki burcu da mars yönetiyor! Elbette akrep burcunu dönüştüren plutonyen yanıyla da ele almalıyız ama mars ikizler burcunda ve retroya girmek üzere olacağı için enerjisi de içe dönük, çoğunlukla ifade bulamayan durumlara neden olabilir.

Astrolojik göstergeleri
  • Tutulma tam 2 derecede, haritanın 9. evinde ve venüsle kavuşumda!
  • Jüpiter ile aversion,
  • Plutona kare,
  • Mars ve juno ile üçgen açılar yapıyor.
  • Ufuk çizgisinde 23 derece ile oğlak burcunu görüyoruz ve tutulmanın modern yöneticisi plutonla kavuşumda.
Genel etkileri

Tutulma venüsyen bir tutulma olduğu için görünürde bizi heyecanlandırabilir ancak venüsün akrep burcundaki yerleşimi olumlu yorumlanmaz! venüs akrebi klasik bir bakış açısıyla değerlendirmeyecek olsam da tutulmalar açısından ilişkiler, değer yargılarımız, keyif aldığımız konular, eğlence, sanat, cinsellik, para ve özellikle genç kadınlarla ilişkili konuları gündeme getirebilir.

Yaklaşık bir yıldır devam eden akrep boğa hattı tutulmaları bu konuları gözle görünür kıldı ancak bu defa ülkemiz açısından etkisi daha net! Tutulma ilişkilerde keskin sonlanmalar, cinsel suçlar ve hastalıklar, hukuki sürece taşınan durumlar yaratabilir. Vajina ve penis ameliyatları, estetik oranlarındaki artık dikkat çekici bir boyut alabilir. Cinsiyet değişimi ameliyatları, Lgpt gruplar ve beraberinde gelen etik ahlaki sorgulamalar özellikle sosyal meydanın gündemine oturabilir! giyim kuşamdaki değişim, ahlak bekçiliğiyle birlikte gelen saldırlar artabilir! Cinsel hastalıklar artabilir. Bu noktada ülkemizde tüm aşıların karşılandığını ve sadece hpv aşısının karşılanmadığını hatırlatmak isterim! Bir akrep ülkesi olarak, cinsel yolla bulaşan hastalıkların önüne bir nebze olsun geçilebilmesi adına, umarım gençlerin bu aşıya erişebilmesi mümkün olur!

Akrep temaları çok hoşumuza gitmese de sırlar, güç, savaş, seks, suç oranlarının artabileceğini anlatır. İçinde bulunduğumuz koşullar psikolojik problemleri artırabileceği gibi psikolojiye ilgiyi de artırabilir. Okült konular, büyüler, ölüm ve ölüm ötesi konular, mezar yerleri, mezarlıklar, kişinin kendi kendini ve çevresini yok etme arzusu artabilir. Dolayısıyla bu süreç intihar oranlarını da artırabilir…


“Evrende hiçbir şey yok olmaz her şey bir diğer şeye dönüşür


Medyada mafya ve mafyatip olaylar patlak verebilir! Jüpiterle bu olayların beklenmedik maddi kayıplar veya kazançlarla ilişkili olabileceğine işaret ediyor. Uranyen prensipte hopi astroidi ile çalışan tutulma, mülteci sorununun da giderek görünür hale geleceğini gösteriyor!

Özel etkileri


İkili ilişkilerde özellikle ikinci evlilik yoluna girenler artabilir. Sorunlu ve toksik ilişkiler ani beklenmedik bir biçimde bitebilir.

Uluslar arası hukuk, yurt dışı, yabancı ülkeler, eğitimler, üniversitelerde gerçekleşen yolsuzluklar basına yansıyabilir. Vize işlemleri ve seyahatlerle ilgili olumlu gelişmeler olabilir. Sanat alanında, çocuklarla ilgili konularda olumlu gelişmeler olabilir ayrıca karmik, tutku ve arzu dolu ilişkilerin başlangıcı olabilir. Venüsyen güneş tutulması sabit burçta gerçekleşmesine rağmen etkileri bir hafta öncesinden başlayarak özellikle 31 ekimde marsın retroya başlamasıyla birlikte güçlü bir şekilde kendisini gösterebilir.

Venüsyen tutulma ülkemizin güneşi üzerinde gerçekleştiği için ülke liderleri ses getiren söylemleri ile sahnelerde olabilir. Özellikle basın ile arasındaki gerginlik, geçmişe dayanan bir mahkemenin sonuçlanması, yeni tutuklanmalar olabilir. Sanatçılar, eğlence sektörü, gençler, borsa, spor gibi konular gündemimizi meşgul edebilir.

Bu enerjiler elbette keskin değişim ve dönüşümler getireceği için bizi zorlayan deneyimlerle yüzleştiriyor ancak unutmamamız gerekiyor ki her birimizin haritası özel ve sizin haritanızda sizin için güzel sürprizlerde sunabilir. Gelecek olanın hayrına inanıp, akışta, teslimiyetle ve farkındalıkla adımlar atmalıyız. Çürümüş bir şeyi elimizde tutmak bizi rahatsız etmekten başka bir şeye yaramaz. Onu bırakabilmeyi, yeni başlangıçlara kapı aralayabilmeyi umuyorum.

Haritanıza özel danışmanlık olmak için ❤️ tıklamanız yada mail atmanız yeterli.


Sevgiler

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://mldjoplulasd.i.optimole.com/w:auto/h:auto/q:mauto/f:best/https://www.ozlemsomuncu.com/wp-content/uploads/footer-gezegenler.png

Takip Et

© Copyright 2021 | Tüm Hakları Saklıdır, Tasarım ve Dizayn: Gurur TOMUR 

İptal ve İade