MarsYengeç25 mart mars yengeç; Memleket isterim

Mart 20, 20230
milli bayram

Mars haritamızın hayat enerjisi, eyleme geçme biçimimiz, bir konuya nasıl atıldığımız, cinsel enerjimizi ifade eder. Mars koç burcunu ve akrep burcunu yönetir dolayısıyla bu iki burçtan da anlayacağımız üzere mücadele etmekten vazgeçmez. Aynı zamanda oğlak burcunda yücelir. Oğlağın tükenmek bilmeyen çalışma azmini bilirsiniz. Bunların aksine mars yengeç, terazi ve boğa burçlarından hoşlanmaz.

Mars 25 Mart itibariyle nihayet; retro sebebiyle 6 aydır seyahatini sürdürdüğü ikizler burcundan çıkacak ve yengeç burcuna geçecek. Mars yengeç burcunda hayat enerjisini duygusal konulara odaklayan, kriz durumunda duyguyu yönetmekte zorlanır. Hep söylerim; bir gladyötörsünüz ve arenaya çatal bıçakla gönderiliyorsunuz! Haliyle sizin hayatla mücadeleniz de rakiplerinize göre epey fark ediyor! Minnoş bir kalple neler yapabilirsiniz?

Peki mars yengeç serüveni bize ne getirir?

Bu süreçte odağımızın aile temaları olabileceği, hassasiyetin artacağı, kırılgan ve öfkeli olabileceğimizi söylemeliyim. 21 mayısa kadar ne oldu ne dedim ben ya dediğiniz sohbetlere girebilirsiniz. Özellikle nisan ayında gerçekleşecek koç burcundaki güneş tutulmasının yönetici gezegeninin de mars yengeç olduğunu düşündükçe içim şişiyor! Bir yükselen yengeç ülkesi olarak, duygusal yaklaşımlar fora… Diğer taraftan hayatımızda özel olarak gördüğümüz içsel meseleleri düzenlemek toparlamak isteyebiliriz. Aile kurmak, ev almak, ev taşımak, çocuk sahibi olmak, ebeveynlerle ilgilenmek enerjimizi sarf ettiğimiz konular arasına girebilir. Geçmiş konular önümüze gelebilir.

Mide ve göğüs ağrılarının arttığı bir dönemdeyiz! Mide sindirimle bağlantılıdır. Mide hayatımdaki olay ve durumları sindirme, özümsemede bütünleşme şeklimizi ifade eder. Geçmişe tutunma eğiliminiz arttığı için bu dönemde mide ağrılarınızda özellikle artabilir. Göğüsse özellikle aile ilişkilerimizdeki hassasiyetlerimizi gösterir. O halde sorum son zamanlarda aile ile ilgili önemli şeyler yaşadınız mı? mars yengeçte genellikle cevap evet olacaktır!

Memleket isterim
Gök mavi, dal yeşil, tarla sarı olsun;
Kuşların çiçeklerin diyarı olsun.

Memleket isterim
Ne başta dert, ne gönülde hasret olsun;
Kardeş kavgasına bir nihayet olsun.

Memleket isterim
Ne zengin fakir, ne sen ben farkı olsun;
Kış günü herkesin evi barkı olsun.

Memleket isterim
Yaşamak, sevmek gibi gönülden olsun;
Olursa bir şikayet ölümden olsun.

Cahit Sıtkı Tarancı

Önemli tarihler;

28 Mart haftası içsel gerginliğin yoğun olduğu bir hafta önemli bir işiniz varsa bu sizde bir miltar sorun yaratabilir. Teknik aksaklıklar, internet kesintileri, bunları onarma işleri gündeme gelebilir. Sağlamlaştırmaya çalıştığınız iş yada ilişkiler için yaşadığınız stresi yönetmek zor olsada mümkün!

30 mart oldukça riski dayandım dayandım burada patladım diyebilirsiniz. Mars merkür karesi söylemlerinizi sertleştirebilir, kavga ortamlarından kaçınmalısınız. Aceleciliğiniz iş ve ilişkilerinizde sorunlar getirebilir.

2 nisanda gerginliği geride bırakmak için ufak bir fırsat seçici, titiz bir o kadar da keyifli hissedebilirsiniz. İlişkilerde egosanstrik tutumlardan kaçınmalısınız. Narsist tiplerden uzaklaşın!

23 nisanda ayın sert görünümlerinden biri mars siriusta tutulmayı geride bırakırken hızla gelişen olayların yaralarıyla yüzleşebilir, kendimize iyileşme yolları arayabiliriz. Akılcı çözümler bulmak gerekebilir. 23 Nisan çocuk ve gençlik bayramı gerginliklere kapı aralayabilir. 26 nisan mars şiron karesine ay eşlik edeceği için ülke sınırlarından haber alabiliriz! Devlet yönetiminde krizler, askeri olaylar gündeme gelebilir.

12 mayıs mars neptün üçgeniyle sizi hayallerinize götürecek adımları atabilirsiniz. İnandığınız şeyin peşinden gidin! bu dönem özellikle ev, emlak, catering, arsa, evde bakım, evden yürütülecek işlere başlamak verimlilik getirebilir.

19 mayıs ise mars güneş üçgeni ile bahara özgü keyifli hissettirebilir. Gençlik bayramını büyük bir coşkuyla yaşayabiliriz. Yine de Mars’ın anaritik pozisyonu özellikle, pluton karşıtlığı ile krizlere karşı uyarıyor! Bilmediğiniz grupların arasına girmeyin.

Sevgiler

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.ozlemsomuncu.com/wp-content/uploads/footer-gezegenler.png

Takip Et

© Copyright 2021 | Tüm Hakları Saklıdır, Tasarım ve Dizayn: Gurur TOMUR 

İptal ve İade