MerkürRetroTerazi26 Ağustosta Merkür terazi; Uyumlu olmak uğruna vazgeçtiklerimiz

Ağustos 23, 20220
merkür retrosu

Merkür 26 Ağustos da Terazi burcuna geçiş yapıyor ve bu seyirle birlikte merkür retrosununda haberlerini veriyor.

Merkür terazi burcunda uyumlu ve diplomatik olmayı ifade eder.

Dolayısıyla bu transit altında ikili ilişkilerde kibar , naif ve arabulucu olduğumuz bir süreç yaşamaya başlayacağız. Konuşma dilimiz, söylemlerimiz her zaman olduğundan daha kibar ve daha yumuşak olabilir. Belki de uyumlanmak uğruna bize ait olmayan kelimeleri benimseyebilir, bize ait olmayan bir yaşamı seçebiliriz!

Bu süreçte gündemimiz ise diplomasi, sanat , moda, dekorasyon ve hukuksal konular ile yoğunlaşacak. Merkür ün Terazi burcunda seyri ticaret, satış ve pazarlama açısından da olumlu getiriler sağlayabilir. Retro hareketi öncesi yapılması gereken anlaşmaları yapabilirsiniz.

Merkür’ün Terazi burcuna giriş yapmasıyla birlikte, olayları iki farklı cepheden de görebilme uyum ve anlaşma yeteneğimiz artabilir, fakat bu farkındalık aynı zamanda bizi karasızlıklarla da sınayabilir. Önemli kararlar verirken, karşımızdaki kişilerden bir düşünme payı istememizde fayda var.

Merkür terazi seyrine marsa üçgen açı yaparak başlayacak, böylece hızlı, neşeli, pozitif iletişim kurabilme fırsatımız olabilir. Mars ikiziler burcu seyri neredeyse 7 ay devam edecek, öyleyse ikizler burcunun yöneticisi Merkür’ün hareketleri de büyük bir önem kazanacak!

2 eylül de kesinleşecek merkür jüpiter karşıtlığına mars üçgeni eşlik ediyor olacak. Abartılı düzeyde iyimser olabilir, her şeyi konuşarak çözebileceğinizi düşünebilirsiniz. Gündemde tanınır kişilerin manipülatif söylenmeleri dikkat çekebilir.

 

Yılın 3. Merkür retrosu

 

Merkür 9 Eylül de Terazi burcunda S pozisyonu başlıyor yani durağanlaşıyor ve 23 Eylül de Merkür Başak burcunda retro yolculuğuna devam edip , 3 ekim de Başak burcunda sonlanıyor.

Bu dönemde aile, iş, arkadaşlık ve ilişkiler olmak üzere her alanda iletişimde problemler yaşamamız olağandır. Gerektiğinden soğuk bir iletişimi benimseyebilir ya da içimize kapanabiliriz . Alınganlıklar, kararsızlıklar yaşayabileceğimiz bir dönem olarak değerlendirilebiliriz .

Merkür retrosu ikili ilişkiler ve adalet konularında yarım bıraktığımız olayların tekrar önümüze geleceği , önümüze gelen her olaya geçmişten karşımıza çıkan içsel hesabımızı kapatamadığımız insanların ve olayların bize nerede eksik ? Nerede yanlış ? Nerede ben mi , biz mi ? Adaleti nerede koruyamadığımız gibi sorulara cevap aradığımız bir süreçtir . Bu dönemde karşımıza çıkan olayları adalet sınavını göz ardı etmeden , hak edene hakkını teslim etmek ve belki de yolcu etmek lazım.

Retro dönemleri hayatımızı temizleme dönemidir . Bize yavaşlama , düşünme ve hatta durma , akışa uyumlanma vakti olduğunu fark ettirip içimize dönme fırsatı verir. Kendimize ve karşımızdaki kişilere yaptığımız hatalarımızı ve kusurlarımızı görmemizi , yarım kalan işlerimizi , ertelediğimiz görüşmeleri tamamlayacağımız, ağır aksak giden işlerin bitmesine izin verip, bu muhteşem enerjinin en yüksek hayrımıza sonuçlanmasını dileğiyle.

Sevgiler

Hande Pirinçci

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://mldjoplulasd.i.optimole.com/w:auto/h:auto/q:mauto/f:best/https://www.ozlemsomuncu.com/wp-content/uploads/footer-gezegenler.png

Takip Et

© Copyright 2021 | Tüm Hakları Saklıdır, Tasarım ve Dizayn: Gurur TOMUR 

İptal ve İade