Akrepdolunay27 Nisan Akrep Dolunayı; Parmaklıklardan özgürleşme

Nisan 26, 20210
Akrep-Dolunay

Dolunaylar güneş ve ayın birbirine karşıtlık oluşturmasından meydana geldiği için içsel yani ruhsal yanımızla, kişilik ve kimliğimiz arasındaki çatışmaları; eril ve dişil yanımız arasındaki çelişkiyi anlatır. Dolayısıyla dolunaylar her bakımdan gergin enerji barındırırlar. Çok fazla bilinen bir yanlış dolunayların olumsuz yeni ayların olumlu olduğu yönünde oysa olumlu ve olumsuz dediğimiz şeyi bizim bakış açımız belirler. Dolunaylarda bir konu kapanır diğeri başlar, diğer taraftan yeni aylarda bir şeylerin tohumu atılır, öyleyse zaten bir şeyler çoktan bitmiştir!

27 Nisan 6.31 sularında 7 derece akrep burcunda bir dolunay gerçekleşecek. Akrep derinleşmenin, korkunun, endişenin, krizlerin burcudur. Zodyağın tüm burçlarının aksine korkularının üstüne gitmeye dair derin bir arzu duyar. Hayatın en kötü, zorlu yanlarıyla, toplumun yüz çevirdiği ve iğrendiği konularla ilgilendirmekten ve onu şifalandırmaktan vazgeçmeyendir.

Dolunay Khambalia sabit yıldızı ile kavuşumda olacak, bir konuda derinlemesine araştırma yapmaya dair derin arzularımız olabilir, cinsellik, ezoterizm, masonluk gibi konular gündeme gelebilir.

Dolunay anında yükselen boğa ve yükselen yöneticisi Venüs 12. evde Merkür’le kavuşumda. Dolunay yöneticisi mars ise zararda olduğu burç yengeçten denklinasyon dışında olumlu açı ile destek alırken, dolunay Satürn’e kare yapıyor. Bir yandan yorucu strese sürükleyen, korku ve endişeler içinde boğulmamıza neden olan bir dolunayken bir yandan dibi görmenin verdiği rahatlamayı yaşatacak bir dolunay yaşayacağız.

Derinleşme, içe dönme, krizlerle yüzleşme, psikolojik süreçler, karanlık yanlarımız, korku ve endişelerimiz, keskin sivri yan acıtan yanlarımızla yüzleşme zamanı. Tıpkı bir kağıt kesiği gibi görülmeyen ama canımızı acıtan o ince sızıdan yerinde duramama hali!

“Hiçbir ağaç, kökleri cehenneme ulaşmadan, cennete doğru gelişemez.”

C.G.Jung

Dolunay mücadele etme isteğimizin arttığı, sorun çıkarmak, özgürleşmek ve hatta bazen çıkardığımız soruna rağmen sıkı sıkıya tutunmak istediğimiz bir sürece işaret ediyor. Düşüp düşüp yeniden kalkmak, aynı döngünün içinde savrulup durmak ve inadına aynı şeyleri tekrar etmek!

Ben böyleyim…

Dönüşmek için bu kelimenin kafalardan silinmesi gerektiğini hatırlatacak deneyimler! Sizi zehirleyen, aşağı çeken, karanlık yanlarınızla vedalaşma zamanı gelmedi mi?

Sevgiler

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.ozlemsomuncu.com/wp-content/uploads/footer-gezegenler.png

Takip Et

© Copyright 2021 | Tüm Hakları Saklıdır, Tasarım ve Dizayn: Gurur TOMUR 

İptal ve İade