BalıkVenüs27 Ocak Venüs balık; rüyalarım, hallerim ve gerçekler!

Ocak 22, 20231

Venüs 27 ocakta balık burcuna geçiyor ve 20 şubata kadar burada kalıyor. Venüs balık burcunda karmanın burcundadır. Şimdi size venüs retrosundan bahsetmediğime dikkat çekmek istiyorum. Karmadan korkan veya bunun cezalandırıcı bir deneyim olduğunu düşünenler için bakış açılarımızı biraz olsun genişletmek niyetindeyim. Balık burcu haritalarımızın 12. eviyle ilişkilidir, en azından 12. burç balıktır. 12 ev ise karmanın kendisidir, haliyle aslında balık burcuna yerleşmiş olan her şey bizlere biraz olsun karmadan bahseder.

Venüs balık burcunda yücelir kabullenmeyi, şefkati, koşulsuzca vermeyi, yardımsever olmayı, aşkı ve sevgiyi idealize etmeyi anlatır. Kendimizden yüce bir güçle bağ kurma bazen sevgiyi aşkın, Tanrısal bir bağ olarak görmektir.

Doğum haritasında Venüs’ü balık olanlar hayata karşı olabildiğince duyarlı, sevgi dolu, merhametli ve hayalperest insanlardır. Aynı zamanda sanata, spritüal konular, ruhsal mevzulara karşı çok ilgili olurlar. Aşk ve sevgi gibi konuları idealize eder ve hatta çok abartabilirler. Bu da bazen onları kurban kurtarıcı ilişkilerine çekebilir. Eğer gerçekçi bir yaklaşım sergileyemezlerse o duygu durumu içinde kaybolarak, kendilerini kurban pozisyonu içinde bulabilirler.

27 ocak itibariyle bizim de sevgi ve ilişkilere bakış açımız aşkın olabilir. Bir süredir oğlağın gerçekçiliğine sarınmış olsak da duygularla biraz olsun mola verebiliriz. Bu süreçte duygu dünyasında kaybolabilir, hayaller kurabilir, karşımızdaki insanları idealize edebiliriz. Fantezi dunyamızın çok genişleceği venüs balık süreci, yönetici gezegen Jüpiter’in koç burcundaki seyriyle hızlı başlayan, idealize edilen ve ardından hızla sonlanan ilişkilere çekilmemize neden olabilir!

Hissedilen her duyguya kutsal ve ilahi bir sevgi gözüyle bakabilir, sevdiklerimizi koşulsuzca sevebilir, karşımızdakini kusurlarıyla kabul edebiliriz. Şarkılar, şiirler, romantik dokunuşlar! fora… derin denizlere dalabilir, sığ sularda boğulabiliriz. Beraberinde gözyüzü konumunu bütüncül değerlendirmek gerekirse mars retrosunda geride bıraktıklarımızla yüzleşebilir, çözemediğimiz meseleler yüzünde kolay incinir ve incitebiliriz.

Ve elbette bu hassasiyetler nedeniyle, kurban rolüne girebiliriz.

Karmanın burcu balık demiştik öyleyse aslında retroya da çok ihtiyacımız yok bu dönemde karmik ilişkilere adım atılabilir, karmik yüzleşmeler yaşanabilir! Eğer, venüs retro ilişkiye başlamayın diyeceksek, venüs karmanın burcunda dikkat de diyebilmeliyiz 🙂

Bu ay içinde yardımlaşma, ihtiyaç sahiplerine destek olma, en azından insanlara sevgi ve şefkatle yaklaşabilmek, içinde bulunduğunuz evrene yapabileceğiniz en minik en güzel dokunuş olabilir!

Venüs elbette hoşlandığımız şeyleri ifade ettiği için şubat boyunca kadar şiir, edebiyat, sinema gibi sanat alanlarına karşı ilgili olabilir. Sanatçılar için oldukça yaratıcı bir süreç. Maddi kazancın sanata, bağımlılık içeren maddelere, romantizme, hastane ve ilaç harcamalarına yatırılması mümkün!

 

Önemli tarihler

 

1 – 7 şubat ikili ilişkilerde gerginlikler, maddi harcamalarda artış söz konusu olabilir!

8 Şubat özgün ve yaratıcı çözümler!

11 – 16 şubat romantizm, koşulsuz teslimiyet, alternatif şifa yöntemleri, bağımlılıklarda artık!

19 Şubat anaritik venüs pluton etkileşimi, tutku ve arzu ile harmanlanan zorlayıcı adımlar!

 

Sevgi ve teslimiyetle…

 

“Başkalarının olduğu kadar kendi gereksinimlerime de önemsiyorum ve bunu önemsemenin bencillik olmadığını biliyorum. İlişkilerimde alma verme dengesini gözetiyorum.”

Bilinçaltınızda aktive etmek için evet diyerek onay verin 🍀 Evet diyen herkes anda şifa bulsun.

 

 

1 comments

  • Yasemin

    Ocak 23, 2023 at 5:32 pm

    Evet ☺️ 🦋

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://mldjoplulasd.i.optimole.com/w:auto/h:auto/q:mauto/f:best/https://www.ozlemsomuncu.com/wp-content/uploads/footer-gezegenler.png

Takip Et

© Copyright 2021 | Tüm Hakları Saklıdır, Tasarım ve Dizayn: Gurur TOMUR 

İptal ve İade