Başakdolunay27 Şubat Başak Dolunayı Kusurlarımla koşulsuzca

Şubat 19, 20216
Başak-Dolunay-

Merhaba şubat ayının son dolunayı geldi çattı…

Değişime zorlayan bir gökyüzü hayatı da zorlaştırıyor. 27 Şubat saatler 11. 17 gösterirken başak burcunun 8 derecesinde dolunay gerçekleşecek. Başak teması, düzenlemek, çözüm üretmek, ayrıştırmak ve sınıflandırmakla ilişkilidir. Dolayısıyla dolunayda özellikle aile, kökler ve evimizle ilgili mükemmelleşme arzusu içinde olabiliriz. Kusursuz diye bir şeyin olmadığı dünyada kusursuz ilişkiler, kusursuz işler bekleyebiliriz! Venüs’ün de balık burcuna geçtiği bugünlerde kusurlara inat, koşulsuz sevgiyi arzulama arasında gidip gelebiliriz!

Ruhunuz, rüzgârın kucağında amaçsız dolaşırken, yalnız ve korumasız, bazen bir hata işlersiniz. başkalarına karşı değil, aslında kendinize karşı işlenmiştir hata, kendi kutsalınıza..

İşlenen bu hata için kapısını dövmeniz ve bir vakit beklemeniz gerekir kapısının önünde, kutsal olanın; kapıyı açan, size hatırınızı soran ve sizi içeri buyur eden biri olmasa da..

Okyanus gibidir, Tanrısal-öz her birinizde..

Ve lekesiz kalacaktır bulunduğu yerde sonsuza kadar..

Ve esir gibi, hava gibi

Yalnızca kanatlı olanları kaldıracaktır yukarı..

-Halil Cibran

Hatta havalar böyle olmasaydı ben böyle olmazdım! bile diyebiliriz. Hataları sürekli başka yerde ve başka insanlarda arayabilir, hem kendimizi hem başkalarını bu konuda manipüle edebiliriz.

Dolunay Alıoth sabit yıldızı ile kavuşumda olacağı için intikam alma, vicdan azabı çektirmek üzere yapılabilecek çılgınlıklara karşı lütfen duyarlı ve bilinçli olalım… Aşırı eleştirel ve iğneleyici bir dil kullanmamamız gereken bir dönemdeyiz. Dahası haritanın 4- 10 aksında gerçekleşecek dolunay, aile, kökler, evimiz, kariyerimizle ilgili konularda sonlanmalar yaşatabilir.

Dolunay anında ufuktan ikizler burcu yükseliyor dolunayın ve yükselenin yöneticisi olan Merkür retro hareketini yeni sonlandırmış olacak. Gölge etkilerle birlikte iletişimde yanlış anlaşılmaları büyütmeye neden olabilir.  Bu durum özellikle kariyer alanında ortaya çıkacak bazı sorunlara neden olabilir.

Bağırsaklar, kabızlık, astım gibi bir takım rahatsızlıklar ortaya çıkabilir. Diyete başlamak üzere genelde hilal fazı kullanılır ancak dolunay sonrası da kararlı adımlar atmak için iyi bir başlangıç tarihi olabilir.

Ülkemizde, sağlık, hizmet sektörü alanında yeni yapılanmalar, gıda ve beslenme konuları üzerine düzenlemelere gidilebilir ayrıca kafe ve restoranların açılması bir süre daha tartışılabilir! Okulların açılması, eğitimin yeniden düzenlenmesi, çocuklar için yapılacak fedakarlıklar konuşmaya devam edeceğiz…

Dolunayın Türkiye haritasının ay düğümleri üzerinde gerçekleşmesi ve transit ay düğümlerinin de bu noktaya yaptığı kareler göz önünde bulundurulduğunda bu dönem evlilik sözleşmeleri, eğitim, sağlık ve tarım politikasının gözden geçirilebilir. Dolayısıyla kadersel kararlar verilmesini bekleyebiliriz. Diliyorum ülkemizin hayrına olur…

Dolunayın burcunuz üzerindeki etkisini okumak için yükseleninize göre aylık burç yorumlarınızı okumanızı tavsiye ederim.

Sevgiler

6 comments

 • Derya

  Şubat 20, 2021 at 7:49 pm

  Kusursuz bir yazı olmuş yüreğinize sağlık ❤️

  Reply

   • Rabia

    Şubat 22, 2021 at 10:42 am

    😘 harika olmuş yine yüreğine sağlık

    Reply

 • Hakan hogga

  Şubat 22, 2021 at 12:18 pm

  Hocam harikasınız. 💛

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.ozlemsomuncu.com/wp-content/uploads/footer-gezegenler.png

Takip Et

© Copyright 2021 | Tüm Hakları Saklıdır, Tasarım ve Dizayn: Gurur TOMUR 

İptal ve İade