dolunayTerazi28 Mart Terazi Dolunayı; ” Bize Bakan Şey, Aradığımız Şeydir.”

Mart 23, 20210
terazi dolunayı

28 Martta saatler 21.48’i gösterdiğinde Terazi burcunun 8 derecesinde bir dolunay gerçekleşecek. Dolunaylar güneş ve ayın birbirine karşıtlık oluşturmasından meydana geldiği için içsel yani ruhsal yanımızla, kişilik ve kimliğimiz arasındaki çatışmaları; eril ve dişil yanımız arasındaki çelişkiyi anlatır. Dolayısıyla dolunaylar her bakımdan gergin enerji barındırırlar. Çok fazla bilinen bir yanlış dolunayların olumsuz yeni ayların olumlu olduğu yönünde oysa olumlu ve olumsuz dediğimiz şeyi bizim bakış açımız belirler. Dolunaylarda bir konu kapanır diğeri başlar, diğer taraftan yeni aylarda bir şeylerin tohumu atılır, öyleyse zaten bir şeyler çoktan bitmiştir!

Dolunay haritanın 11. evinde Diadem yıldızı ile kavuşumda olacak. Diadem güzellik ve çekiciliği anlatan bir sabit yıldızdır. Sansasyonel ilişkileri, çıkarlar uğruna kendini kurban etmeyi anlatır. Dolunay yöneticisi Venüs Nemesis ve şiron da kavuşumda üstelikte dolunaya karşıt pozisyonda yer alıyor. İkili ilişkiler alanında sorunlar ve sonlanmalar söz konusu! Hukuki konular, ortak yapılan işler, sanat gündemimizi meşgul edebilir. Yine Dolunayın 11. evde gerçekleşmesi nedeniyle sosyal grup, vakıf ve derneklerin özellikle kadınlarla ilgili hukuki konuda boy göstermeleri olası! Son günlerde gerçekleşen olaylar özellikle kadın hakları konusunda hazırlanacak yeni hukuki düzenlemelere vesile olmasını umuyorum! Yine de dolunayın Satürn ve marstan desteği bazılarımız için hayata dair ciddi adımlar atmaya dönük fırsatlar yaratabilir. Dolunaya karşıt olan şiron yara almayı verdiği kadar şifaya da işaret eder. Bir takım tehlikeleri önceden sezmek, fark etmek veya bir dosttan gelecek olan uyarıya kulak vermek şifanın, şansın zaten bizimle olmasıdır…

“Kağıt kesiği neden çok acıtır biliyor musun Donna? Parmaklarımızın ucunda fazla sayıda nosireseptör adı verilen acı algılayıcı sinir ucu bulunur. Bir kağıt kesiği, bu sinirlerin çok fazlasını aynı anda uyarabilecek kadar geniştir. İncecik kesik kanamaya neden olmadığı için, bu sinirlerin ucu, havaya temas edecek şekilde açıkta kalır. Kağıt kesiklerinin o sinir bozucu acısı bu reseptörlerin açık hava nedeniyle sürekli beyne sinyal göndermesinden kaynaklanır. Bazılarımızın acıları kanamadığı için kimsenin göremediği kağıt kesikleridir Donna.. kanasa yaraya dönse kabuklansa iyileşecek olabilen.. ama hayır.. oradadır ve aldığın her nefesle, dokunduğun her şeyle temas ettikçe yüreğine acı sinyalleri göndermek üzere var olacaklardır.. kağıt kesiği acısı gibi acı yoktur Donna..”

Dolunay Uranyen prensipte Merkür Plüton orta noktasında gerçekleşecek, derin konularla ilgilenme fırsatları yaratabilir diğer taraftan büyük patlamalara karşı sakin kalabilmekte önemli! Bir şarkı biter bir başkası başlar… önemli olan bunu terazi doğasında barışçıl çözebilmek.

Dolunay anında yükselen de akrep burcunu görüyoruz. Yönetici mars ise ikizler burcunda denklinasyon dışında ay düğümleri ile birlikte hareket ediyor. Yaşanacakların kadersel olduğu, kaçınılmaz! Süreç bizi ne kadar yorarsa yorsun aslında deneyimin daima öğretmek gibi bir faydası vardır. Dersler çıkarmak yolumuza gitmek, benliğin sağlıklı bir biçimde ortaya konması ve beraberinde ortak paydada buluşabilmek hatta bağımsızlık içinde bağ kurabilmeyi öğrenmeliyiz.

Sevgiyle…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.ozlemsomuncu.com/wp-content/uploads/footer-gezegenler.png

Takip Et

© Copyright 2021 | Tüm Hakları Saklıdır, Tasarım ve Dizayn: Gurur TOMUR 

İptal ve İade