AslanMerkür28 Temmuz Merkür Aslan Burcunda; Cesur söylemler

Temmuz 29, 20210
merkür aslan

Merkür analiz etmeyi, düşünmeyi, algılamayı, konuşmayı her türlü iletişim, anlaşma ve sözleşmeleri temsil eden yılda üç bazen dört retrosuyla adından çok söz ettiren bir gezegendir. Bizler merkürümüzle düşünür algılar ve ifade ederiz. Merkür’ü biraz daha iyi anlayabilmek için mitolojisine bakalım derim. Hermes, Thor, İdris olarak tanırız onu her birinde ayrı bir hikayeyle benzer noktalarda haberci Tanrı olarak anılır. Malumunuz Merkür Tanrılar arasında oradan oraya haber taşır, kimsenin giremediği yer altına ölüler diyarına bile rahatlıkla girip çıkandır. Elindeki asası ile ölülerin ruhlarını toplar, istediğinde insanları uyutan istediğinde ise uyandırandır. Rüzgardır hızla bir yerden bir başka yere gider, yerinde duramaz, tüccarlara yol gösterir. Dolayısıyla ticaretinde temsilcisidir. Akıllı zeki sportmen ve gençtir.

Doğum haritasında merkür aslan burcunda olduğunda eğlenceli konuşma üslubu, özgün fikirler, yaratıcı bir zekayı ifade eder. Zaman zaman kişiyi laftan anlamayan, dominant ve baskın tavırlar sergileyen birine dönüşebilir.

Merkür 28 temmuz itibariyle Aslan burcuna geçiyor. Merkür aslan burcunda sohbetimize renk katmaya geliyor.

Merkür bir süredir yengeç burcundaydı duygusal, alıngan ve hatta iki göz iki çeşmeydik. Zihinsel olarak olayın en kötü tarafına odaklanıp, kuruntu ettik… Şimdi sıra biraz yükselme vakti, kendimize güvenimizin arttığı, duygusaldan ziyade iddialı, atılgan, ısrarcı, yaratıcı, eğlenceli, esprili, flörtöz olacağımız günler başlayacak.

Merkür aslan serüveni

12 Ağustosa kadar aslan burcunda kalacak olan Merkür’ü güneş yönetiyor olacak. Ağustosun parlayan yıldızı güneşinde aslan burcunda olduğunu göz önünde bulundurursak tüm olumsuzluklara rağmen hayata keyifli yanlarından bakabilmeyi eğlenceli tarafları fark edebilme becerisi edinebileceğimizi söyleyebilirim.

Merkür aslan seyrini güneşe kavuşum yaparak başlayacak etkilerinin 1 ağustosta kesinleşeceği bu günlerde zaman zaman egosantrik tavırlar sergileyebiliriz. Kendimizi algılamakta zorlanabilir, çılgınca davranışlar sergileyebilir adeta deli cesaretine sahip olabiliriz. Sohbet etmek, keyif veren aktiviteler içinde olmak için oldukça olumlu zamanlar.

1- 6 Ağustos civarında merkür uranüs karesinin etkilerini hissedeceğiz. Marjinal fikirler, yaratıcı çalışmalar için verimli zamanlar. Algı ve sezgilerimiz artabilir. Diğer taraftan satürn karşıtlığıyla baskı altında olduğumuzu düşünebilir, otorite ile sorunlar yaşayabiliriz. Maalesef yukardan, kibir ve egonun dile geldiği patavatsızca konuşmalarla muhatap olabiliriz. Dilimize hakim olabilmek bugünlerde çok önemli! Özellikle güneş uranüs karesinin kesinleştiği 6 ağustosta ani ve dürtüsel tavırlar sergilememenizi tavsiye ederim.

Yine bu tarihler içinde merkür şiron etkileşiminde özellikle çocuklara yardım etmek, dua, meditasyon ve kukai gibi çalışmalar yapmak için oldukça güzel bir zaman…

Merkür aslan serüveni oldukça hızlı başlayıp hızla sona ererken aslan yeni ayının da etkileriyle her şeyi biraz üst oktavdan deneyimlememize neden olabilir. Özellikle yine 9-14 ağustos tarihlerinde merkür jüpiter etkileşimiyle duygularımız ya fazlasıyla iyimser yada fazlasıyla kötümser olabilir. Hak ve özgürlükler uğruna sesler yükselebilir, inandığımız fikirler uğruna savaşmaktan korkmayan bir lidere dönüşebiliriz. Elbette atılacak akıllıca adımlar bizi başarıya götürebilir. Öfkeyle kalkıp zararla oturmamak adına bu süreci yaratıcı çalışmalara ayırarak, müzikle, resimle ve sanatın her dalıyla bir üretime dönüştürebilmeyi umuyorum.

Sevgiyle…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://mldjoplulasd.i.optimole.com/w:auto/h:auto/q:mauto/f:best/https://www.ozlemsomuncu.com/wp-content/uploads/footer-gezegenler.png

Takip Et

© Copyright 2021 | Tüm Hakları Saklıdır, Tasarım ve Dizayn: Gurur TOMUR 

İptal ve İade