KovaVenüs3 Ocak venüs kova burcunda; “commitment vermek”

Ocak 3, 20230
venüs

3 ocakta venüs kova burcuna geçiyor 27 ocağa kadar da burada kalacak. Venüs doğum haritamızda sevgiyi gösterme biçimimiz, ilişkilerde sosyalleşmeyi, dişil enerjiyi temsil eder. Evrensel para göstergesi olarak da bilinir. Venüs kova seyri boyunca bizim de sevme biçimimiz değer verme biçimimiz bir miktar kovaya özgü ilerleyebilir.

Venüs kova burcunda hava elementindir haliyle aklı temsil eder. Bu süreçte ilişkilerde arkadaş olmak önem kazanır, zihinsel olarak ne kadar uyumlu olduğumuz önemseyebiliriz. Sevdiklerimiz aynı zamanda en yakın arkadaşlarımız olsun isteriz. Kovanın marjinalliği Venüs’ün zarafetiyle buluşunca marjinal ilişki modellerine çekilebiliriz. Yeni çağın “Friends with benefits” gibi isimlerini anlamakta zorlandığımız, çoğu zamanda aslında kendimize ait hissetmesek de bir biçimde düştüğümüz ilişki batakları da bu sürecin gölgesi olabilir. Geleneksel bir ilişki anlayışı venüs kova seyrinde pek mümkün olmayacaktır hele de satürn hala kova burcundayken!

Beraberinde ilişkilerde Venüs kova burcundayken daha çok özgürleşmek isteyebiliriz. Haliyle bu dönem ikili ilişkilerde özgürlük bayrağı da havada dalgalanabilir. Cem Mumcunun bir kitabında tam da venüs kova sürecine gönderme yapıyor bağlanmak istemiyorum diyemiyorlar da “commitment vermek, commited olmak” istemiyorum diyorlar diyor. Okumayı sevenler için yazının linkini buraya bırakıyorum. Yine bu dönemde heyecan ihtiyacı nedeniyle hızlı başlayan ilişkiler ve aynı biçimde hızlı sonlar olabilir! Bir nevi işin içinde uranüs var…

Venüs kova seyri boyunca “insanları sevmiyorum” demek yerine insanlığa fayda sağlayacak grup ve aktivitelere katılabilir, başka insanlar için neler yapabileceğimizi düşünebiliriz.

Para ve maddi konularda hızlı ve dürtüsel harcamalar yapabiliriz. Kaynaklarımızı teknolojik aletlere yatırabilir, bizi özgürleştirecek deneyimlere harcayabiliriz. Venüs kova seyri temmuz ayında başlayacak venüs aslan retrosunun adeta tohumu! Bu seyir jüpitere sekstil açıyla başlıyor, önümüzdeki bir kaç gün boyunda da retro marsa üçgen açılar yapıyor! bu geçiş bize bir nebze olsun nefes aldırabilir. Diğer taraftan beraberinde ay düğümlerine ardına da uranüse kare açılar yapacak! haliyle ilişkilerde özgürleşme arzusu, sınırlarını aşan bir tepkiye dönüşebilir.

Dikkat!

15- 18 ocak tarihlerinde sakin kalmakta fayda var! Venüs bu günlerde tutulma noktalarını tetikleyecek! piyasalar hareketlenebilir.

20 – 24 ocak tarihlerinde venüs satürn kavuşumu sevgide sorgulamalara, piyasalarda otorite müdahalesine neden olabilir!

Hazır venüs ve sevgi demişken, 14 şubat gelmeden ilişkimize anlamlı bir hediye verelim diyenler için sinastri danışmanlığı indirimi yaptık. Bizimle irtibata geçmeyi unutmayın ❤️

Sevgiyle

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://mldjoplulasd.i.optimole.com/w:auto/h:auto/q:mauto/f:best/https://www.ozlemsomuncu.com/wp-content/uploads/footer-gezegenler.png

Takip Et

© Copyright 2021 | Tüm Hakları Saklıdır, Tasarım ve Dizayn: Gurur TOMUR 

İptal ve İade