MerkürOğlak30 aralık merkür retrosu; Önceliklerim!

Aralık 28, 20220
merkür oğlak

Oğlak burcu Zodyak’ta olgunluğu, otoriteyi, kuralları, sorumluluk almayı ve mücadele etmeyi ifade eder. Somut akıl önem kazanır. Zihinsel olarak gerçekci ve düşünme biçimi katı ve kuralcıdır. Gökyüzünde oğlak stelyumunun baskın olduğu bu günlerde geçtiğimiz yıl hava (2022 merkür retroları ikizler, terazi ve kova burçlarındaydı) elementlerinde gerçekleşen merkür retrosu yerini yıl boyunca toprak elementlerinde gerçekleşecek retrolara bırakacak!

2023 de merkür sırayla oğlak, boğa ve başak burçlarında retro yapacak! Elbette ikizler ve başak burçlarının doğal yöneticisi olan merkür ev sahiplerine fazladan şans verecek. (İfade dilimi değiştirdim:)) hemen ardına toprak elementi ve su elementi mensuplarını hadi hayatı gözden geçir, olayları kendi lehine çevir diyecek.

30 aralıkta retro hareketine başlayacak olan merkür 18 ocağa kadar kurum ve kuruluşlarda bir takım aksaklıklara ve gecikmelere neden olabilir. Pozitif yönüyle bu alanda uzun zamandır ertelenen fırsatlar oluşabilir. En kritik açısını 15- 18 ocak arası gerçekleştirecek olan merkür; söylemlerimize dikkat etmemiz, hayatımızda statüye verdiğimiz önemi gözden geçirmemiz, yarım bıraktığımız işleri tamamlamamız noktasında yeni fırsatlar yaratabilir.
Satürn yönetiminde oğlak burcu ciddi, akılcı, mantıklı, kural ve kısıtlamalar üzerinden düşündüğümüz, değerlendirdiğimiz, ilişkilerimizde sevgi vermekte ve almakta zorlandığımız, gerek dilimiz gerekse tavrımıza yansıyan ciddi yaklaşımlar içinde olabileceğimiz bir dönemde olduğumuzu işaret ediyor. Her şeye statü ve ciddiyetle yaklaşma hali hayatımızda duygularımızı bastırma, bastırılan bu duygunun acımasızca ifadesi olarak gün yüzüne çıkabilir. Belki de burada kendimiz için en önemli şeyin ne olduğunu sorgulayabilir? bunca çabanın nelere mal olduğunu fark ettirebilir!

Dur ve rahatla bu kadar çalışma koşturma ne için? Daha başarılı olmak, şef olmak, müdür olmak, yönetici olmak, Ph.d almak, doçent yada profoser olmak sana nasıl bir katkı sağlıyor! Evliliği toplum içinde saygınlığını artırmak için mi yapıyorsun? peki anne olmasan o sıralamada aşağıda bir yerde mi kalırsın? düşün kalbine dön!

Hayatı olabildiğince gerçekçi değerlendirirken kantarın ucunu kaçırıp, depresif duyguların içine girebiliriz. Kuyruğu daima dik tutsak da içten içe sevme sevilme ihtiyacımızla yüzleşebiliriz. Diğer taraftan bir otorite figürüne dönüşebilir, hayatımızda otorite olarak gördüğümüz insanlarla çatışmalar yaşayabiliriz. Resmi kurumlarda uzun zamandır ertelediğiniz işleri yapabilir, bu işler yapılırken, gecikme ve aksamalara takılabilirsiniz!

Hayat aksilikleriyle de çok güzel boş ver hiç bir şeyi erteleme…

Zodyak’ta oğlak burcu bir dağ keçisi ile sembolize edilir ancak dikkat ederseniz kedi hem bir balık kuyruğu ile resmedilmiştir. Üstü keçi altı balık olan oğlak burcu Babil mitolojisinde denizde yaşayan ve aralıklarda karaya çıkarak insanlara medeniyeti öğreten Taimat ile sembolize edilmiş. İnsanoğlu kurallar koyarak düzen yaratır, düzenin içinde kaybolur ancak içinde koca bir okyanus saklı olduğunu bilmelidir. Düzen kurmak, yapılandırmak uğruna anı kaçırma!

Sevgiyle…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.ozlemsomuncu.com/wp-content/uploads/footer-gezegenler.png

Takip Et

© Copyright 2021 | Tüm Hakları Saklıdır, Tasarım ve Dizayn: Gurur TOMUR 

İptal ve İade