İkizleryeniay30 Mayıs İkizler Yeni Ayı; “Herkes hata yapar. Zaten bu yüzden kalemlerin sonuna silgi koyarlar.”

Mayıs 25, 20224
ikizler yeni ayı

30 Mayısta saatler 14.30 u gösterdiğinde ikizler burcunun 9 derecesinde bir yeni ay gerçekleşecek. Ayın hareketleri doğada olduğu gibi insan yaşamında da döngüleri anlatır. Yeni aylar heyecan verici yeni başlangıçların habercisi, bir tohum atma fırsatıdır ancak bur fırsat oluşmadan önce hayatımızda bir belirsizlik, yol yön kaybı içe dönük olma hali içinde oluruz o nedenle yeni ayların öncesinde kendimizle baş başa kalmak, dinlenmek için çok uygun zamanlardır.

Her yeni ay içimizde kıpırdayan yeni bir duyguya yer açar…

Yeni ay haritanın 9. evinde gerçekleşiyor, yükselen de ise İstanbul’a göre 29 derecede başak burcunu görüyoruz. Her iki burcu yöneten Merkür’se retro hareketinin sonlarına gelmiş durumda! bu demek oluyor ki yeni ayın enerjisinin devam ettiği 10 gün boyunca retro enerjisi de hayatımıza hakim olacak. Yani retro bitti hesap defteri kapandı diyemiyorum 🙂 Yeni ayın en majör açısı balık burcuna yerleşmiş olan junaya olan karesi, kardinal akslarda ise değişken burçların anaritik derecelerini görüyoruz. Değişen şartlara uyum sağlama çabamızın krizli olduğunu vurguluyor.

İkizler burcu iletişimi, sohbeti, ticari faaliyetleri, kardeşleri ve yakın çevreyi ifade eder. 9. ev vurgusu ise bize bu konuların uluslar arası düzeyde ve ses getirebilecek boyutta olabileceğini işaret ediyor. Yeni aylar bir dolunay kadar vurgulu olmasa da özellikle ilişkilerde, evlilikler ve anlaşma sözleşmelerde bir takım aksaklıkların ortaya çıkabileceğine işaret ediyor. Mahkemeler ve yasal konularda ortaya çıkabilecek aksaklıklar, yalancı şahitler, gizli saklı dönen dolaplar olabilir. İnandığınız şeylerin sorgulanması, eleştirilmesi bu süreçte can sıkıcı gelebilir. Ortak paydada etik ahlaki değerlerimiz olsa da bireysel inanç ve tutumlarımızın saldırıya uğraması keyfimizi kaçırabilir.

Mevcut düzende içinde bulunmak istemediğimiz, bize ısrarla dayatılan, katlanmak zorunda kaldığımız gerçeklikler altında ezilebilir, tekrar eden deneyimlerin yorgunluğu karşısında isyan edebiliriz.

“Derin bir kuyu gibidir münzevi, içine bir taş atmak kolaydır, ama taş kuyunun dibine düşünce, söyleyin onu kim çıkarır?

Bir münzeviyi incitmekten sakının! Ola ki bunu yaptıysanız bir kere, o zaman onu öldürün de!”

Nietzsche / Böyle Söyledi Zerdüşt.

Tarot ‘un 9 numaralı kartı ermiş yani münzevi içsel sorgulamalarla aydınlanmış kişidir. Aydınlandığımız, sorguladığımız, çalıştığımız ve ürettiğimiz bir yeni ay dilerim!

Sakın oldum demeyin! ayağınızın kayması an meselesi…

 

4 comments

 • Yasemin

  Mayıs 25, 2022 at 1:47 pm

  Emeğinize sağlık, zorlu temalar, ama dönüşmeye devam edeceğiz, güzellikle, farkındalıkla olsun…

  Reply

  • Özlem Somuncu

   Mayıs 25, 2022 at 3:02 pm

   Teşekkürler yasemincim, olgunlaşmak münzevi olmak kolay değil…

   Reply

 • ömer yetiş

  Mayıs 25, 2022 at 3:16 pm

  Emeğine sağlık .

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.ozlemsomuncu.com/wp-content/uploads/footer-gezegenler.png

Takip Et

© Copyright 2021 | Tüm Hakları Saklıdır, Tasarım ve Dizayn: Gurur TOMUR 

İptal ve İade