İkizlerMarsRetro31 ekim mars retrosu; Geçmişle gelecek arasında!

Ekim 7, 20220
mars ikizler burcunda retro

Mars haritamızın motoru, enerji kaynağımız ve olaylarla nasıl baş ettiğimizi gösterir. Enerjimizi hedeflerimize nasıl odakladığımız marsımızdan okunur. Mars koç ve akrep burcunda yöneticidir. Bu konumda doğasını özgün bir şekilde sergiler ve rahat hareket eder. Mars güçlü olduğu içinde sınırlamalar, engellemeler karşısında tepkisi de epeyce güçlü olur. Enerji olumlu kullanıldığında cesur, direkt, mücadeleci , inisiyatif alabilen bir hal alırken olumsuz olduğunda yıkıcı ve sert olabilir.

Retro nedir?

Mars retrosu her 2,5 yılda bir gerçekleşir ve yaklaşık 3 ay sürer. Mars bir önceki retrosunu yönetici olduğu koç burcunda 2020 eylül ayında gerçekleştirmişti. Retro karmik hesaplaşmaların yapılmasını ifade eder. Retro boyunca gezegenin enerjisi içe dönebilir haliyle, gezegen doğasını rahat bir biçimde ortaya koyamaz.

Mars ikizler burcunda hareket etme biçimimiz de daha çok meraklı, heyecanlı, çocuksu ve entelektüeldir. Zeki, tartışmaya yatkın, kelime oyunları oynayan bir doğada olmayı ifade eder. Mars savaşmayı temsil ettiği için bu süreçte savaş alanımızda maillerimiz, trafik, kardeşlerimiz, komşularımız ve akrabalarımız olur. Mars savaşın, cinselliğin, libidonunda temsilcisidir. Haliyle kelimeleriyle savaşır ve birini etkilemek için akıl oyunları oynanabilir.

Retro süreci…

Retro boyunca Mars enerjisini içe dönük yaşayacağımız için merakımızı içimize yöneltebilir, kendimizi ifade ederken sert ifadeler kullanabiliriz. Konuşmadan önce düşünmek, harekete geçmeden önce konuşmak kolay olmayacak! Hesapsız söylemler, kılıç gibi yaralayan kelimelerin hedefi olabiliriz.

İkizler burcu ticaret ve pazarlama ile de ilişkilidir. Haliyle ticarette agresif pazarlama yönelimlerini görebiliriz. Elbette bu siyaset sahnesine de taşacak! muhalif kanat ve iktidar kanadı birbirini acımasız söylemlerle suçlayabilir! Hoş bu bizim yabancı olduğumuz bir senaryo değil ama retro boyunca bel altı vurmalarda inanılmaz bir artış gözlemleyebiliriz. Zira gazete ve medya ile doğrudan ilişkili olan ikizler burcu mars ile buluşunca pek çok gazeteci de bundan nasibini alabilir!

Size bir merkür retrosundan bahsetmediğimi biliyorum ama ikizler burcu doğrudan iletişimle ilgili olunca belki sıradan bağlantı kopuşları yaşamıyor olsanız da, bir bakmışsınız bağlantı kablonuz kopmuş! Mars kesici aletlerle ilişkilidir.

Merkür ikizler el kol kullanma ile ilişkilidir. El, kol yaralanmaları, kesikler ve iş kazaları olabilir! Özellikle maalesef trafikte kavga ve kazalara açık olabiliriz. Mars fiziksel enerjimizi de temsil ettiği için güç gerektiren işler de de bir takım aksaklıklar olabilir. Bu dönem de dikkatte dağınıklık ve sakarlıklar nedeniyle sağa sola çarpmalar olabilir.

Mars kesici aletlerle ilişkili olduğu için bu dönemde mecbur kalmadıkça ameliyat olmamakta fayda var! Cinsel enerjiyi ifade ettiği için evlenmemek yine oldukça mantıklı! mars retrosun da yapılan evlilikler cinsel olarak uyumsuzluk getirebilir. Tabi sürekli mücadele etmeyi gerektiren bir evlilik, ortaklık yapmayı istemiyorsanız…

Peki bu Mars retrosun da hep kötü şeyler mi oluyor? Elbette ki hayır eğer uzun zamandır düşündüğünüz projeleriniz varsa bunları toparlanma dönemi olarak değerlendirilebilir. Ne demişler “Kalem kılıçtan keskindir” oturup yazın, ne buluyorsanız yazın. Yazdıklarınız bir başkasına ulaşmak zorunda değil! kelimelerin zehri bir şekilde akıtılmış olsun yeter ki!

Malum retrolar otur yeniden düşün ve gözden geçir demektir. Retrolar bizi karmamızlar yüzleştirir ve karma yarım bırakmış, bitirilmemiş iş demektir. Retro süreci kardeşler, akrabalar, komşular ve iletişim karmalarıyla yüzleştirebilir. Böylece, helalleşme fırsatı bulabiliriz.

Neler yapmalıyız?

Süreç içinde enerjimizi modern dans, hip hop, tenis,  kick boks ,kısa mesafe koşularına yönlendirebiliriz. Nefes meditasyonları yapabiliriz. Böylece, enerjinin olumlu aktarımıyla aksaklık ve sorunlardan korunmuş oluruz.

Mars retrosu boyunca nefes yolu rahatsızlıkları çok gündeme gelebilir. Özellikle İkizler burçları, haritasında ikizler baskın olanlar. Yükselen ikizler, yükselen akrepler. Akciğerler, soluk borusu, gözler, kürek ve köprücük kemiği, omurga ağrılarına dikkat etmeliler!

Mars retrosunun sizi nasıl etkilediğini yükselen burcunuza göre aylık burç yorumlarından okuyabilir, haritanıza özel aylık danışmanlık olmak için ❤️ tıklamanız yada mail atmanız yeterli.

Sevgilerimle

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.ozlemsomuncu.com/wp-content/uploads/footer-gezegenler.png

Takip Et

© Copyright 2021 | Tüm Hakları Saklıdır, Tasarım ve Dizayn: Gurur TOMUR 

İptal ve İade