İkizlerMerkür4 Mayıs Merkür İkizler; Büyük lokma ye büyük konuşma!

Mayıs 4, 20210
merkür ikizler

Merkür analiz etmeyi, düşünmeyi, algılamayı, konuşmayı her türlü iletişim, anlaşma ve sözleşmeleri temsil eden yılda üç bazen dört retrosuyla adından çok söz ettiren bir gezegendir. Bizler Merkür’ümüzle düşünür algılar ve ifade ederiz. Merkür’ü biraz daha iyi anlayabilmek için mitolojisine bakalım derim. Hermes, Thor, İdris olarak tanırız onu her birinde ayrı bir hikayeyle benzer noktalarda haberci Tanrı olarak anılır. Malumunuz Merkür Tanrılar arasında oradan oraya haber taşır, kimsenin giremediği yer altına ölüler diyarına bile rahatlıkla girip çıkandır. Elindeki asası ile ölülerin ruhlarını toplar, istediğinde insanları uyutan istediğinde ise uyandırandır. Rüzgardır hızla bir yerden bir başka yere gider, yerinde duramaz, tüccarlara yol gösterir. Dolayısıyla ticaretinde temsilcisidir. Akıllı zeki sportmen ve gençtir.

Merkür 4 Mayısta yönetici olduğu burç ikizler burcuna geçiyor. 31 Mayısta burada retro yapmaya başlıyor peşinen her günü not edilesi bir ayda olduğumuzu hatırlatmak isterim. Zira dokunduğu her noktadan yeniden geçerek benzer temaları önümüze getirecek.

Merkür’ ün haritamızda ikizler burcunda olması oldukça anlamlı bir gösterge diyebiliriz. Çünkü Merkür ikizler burcunun yöneticisidir. O meraklı, heyecanlı, haberci halini rahat rahat ortaya koyabildiği için kendini kolaylıkla ifade edebilir. Araştırır, konuşur, sohbet eder, esprilidir, bilgiye ulaşmayı önemser ancak bazen o kadar çok konuyla ilgilenir ki aklı dağılabilir. Bu da onda yüzeyselliğe neden olabilir.

Merkür İkizler Serüveni

Merkür ikizler burcuna Jüpiter’le karesini sürdürürken geçiyor. Dolayısıyla büyük lokma yiyip büyük konuşmamaya gayret etmeliyiz. Zaten yeterince konuşmaktan beslenen ikizler teması biraz üst perdeden konuşmaya kapı aralayabilir. Diğer taraftan neyse ki Plüton ile olumlu kontaklar kuruyor da verilen sözlerin yerine tutulması için yoğun güç ve çaba sarfetmeye dair derin bir arzu var. Daha Merkür retro gelmeden eskiye dair anılar, geçmişte bırakılan konular aklımızı meşgul etmeye başlayabilir, uranyen prensipte birlikte çalışan Neptün ve juno geçmişten gelen ilişkilere işaret ediyor. Elbette bu nokta yalnızca eski sevgilinin dönüşü ile ilgili değil Mart ayı ortalarında yaşamış olduğunuz olaylarında yeniden gündeme getirebilir.

9-13 Mayıs haftası

Şiron ve Satürn ile olumlu etkileşimi konuşma biçimimizde yumuşama, barışçıl adımlar atma, küslüklerin sona ermesi, yeni girişimler içinde bulunmak için uygun fırsatlar olabilir. Atılacak adımlar sağlam akılcı ve yapılandırmaya dönük olabilir. Mars’ın güney ay düğümü ve Uranüs bağlantıları beklenmedik gelişmelere işaret ediyor. Duygulara kendimizi kaptırmamak biriktirilmiş bir öfkeyle hareket etmemek önemli!

18 – 30 Mayıs tarihleri arasında

Merkür Neptün karesi etkili olacağı için, zihinsel olarak çok dalgın, içe dönük, depresif, hayatın gerçeklerinden kaçma eğilimi gösterebiliriz, ilişkiler konusunda belirsizlikler, yanlış anlaşılmalar yaşanabilir. Aynı zamanda bu günlerde ticari anlaşma ve sözleşmelerden özellikle kaçınmanızı tavsiye ederim. Merkür retrosunun yoğun gölge günleri de başlamış olacağı için iletişimin çok ağır aktığı günler olacak. Burada bu enerjiyi sanata, yaratıcı çalışmalara, sözlü edebiyata kullanabiliriz.

Merkür gölge etkileri ortama 15 mayısta başlayacak ve yoğun etkilerini 24 mayıs itibariyle hissetmeye başlayacağız 30 Mayısta durağanlaşarak, 31 Mayıs itibariyle retro hareketine başlayacak ta ki 23 Hazirana kadar. Bu tarihten itibaren ileri harekete geçecek ve 7 Temmuzda gölge etkileriyle birlikte sona erecek.

30 Mayısta Merkür durağan hareketine geçecek

Bir gezegenin en sert enerjisi durağan olduğu konumdur. Bu nedenle iletişimin durduğu, saatlerin adeta ilerlemediği, kimseye laf anlatamadığımız bir gün olabilir. Neptün karesi de etkisini sürdürdüğü için özellikle dolandırılmalara karşı çok dikkatli olmalısınız. Venüs ve palto kontağı aşk ve para konusunda beklenmedik olaylar yaratabilir.

Merkür Retrosu

Bir gezegenin retrosu o gezegenin enerjisinin içine dönmesi çok iyi ortaya konulamaması anlamına gelir. Merkür yılda 3 kez retro yaparak bizi bizden alan yegane gezegenimizdir. Özellikle ikizler ve başak burçları açısından (kişisel gezegenleri bu burçlarda olanlar dahil) oldukça zorlayıcı bir enerjidir. Diğer taraftan söylenildiği kadar da kötü bir enerji değildir retrolar. Aslında bize içe dönme, gözden geçirme, yarım bırakılmış konuları tamamlama fırsatı sunar.

Elbette Merkür’ ün kendi yönetiminde olduğu burçta bu retroyu yapacak olması işleri söylemiş olduğum kadar kolay kılmayacak ama bizim bu enerjiyi çalıştırabilmemiz de mümkün.

Öyleyse bir klasik olarak Merkür retroların da neler yapıyoruz, neler yapmıyoruz konuşalım…

Merkür’ün ikizler burcunda retrosunun gölge etkileri yani o sürekli söylendiğimiz konular ne olabilir dediğimiz de; Dikkat eksikliği, değişken ruh halleri, akıl dağınıklığı, umursamaz insanlarla boğuşma, maymun iştahlı olma, çok konuşma, gevezelik etmemeye dikkat!

Aynı zamanda malumunuz eski arkadaşları arayabilir, ilk okul lise arkadaşlarınızla buluşabilirsiniz. Lise aşkınızla karşılaşabilir, eski sevgiliniz dönüş yapabilir, zihinsel faaliyetlerimiz içe yönelebilir, düşüncelerimizi paylaşmayabiliriz. İletişim problemleri olabilir. Kargolar yanlış teslim edilebilir. Seyahatnamede biletinizi yanlış alabilir, valizinizi kaybedebilirsiniz. Elektronik aletlerde bozulmalar olabilir. Alıngan, kırılgan, pireyi deve yapacak ruh halleri içine girebilirsiniz.

Neler yapılmamalı?

Bu nedenle bu tarihlerde yeni iş kurmamalısınız, anlaşma ve sözleşmelerden kaçınmalısınız. Evlenmek, nişanlanmak, ilişkiye başlamak önerilmez, nedeni bir şeylerin yanlış anlaşılması ve sorunların sonradan çıkabilecek olmasıdır. Kime mesaj gönderdiğinize, aradığınıza dikkat etmelisiniz ki mesajlar yanlış yere gidebilir.

Neler yapılabilir?

Diğer taraftan uzun süredir planlanan ama bir türlü başlayamadığınız konularda bu dönemde önünüze fırsatlar çıkabilir. Özellikle zaten doğum haritasında Merkür’ü retro olan yada retro çıkışlı olanlar ince eleyip sık dokuyarak fırsatları değerlendirebilirler. Bu dönemde yarım kalan işlerinizi tamamlayabilir, geçmişi temizlemek, düzenlemek, eski meseleleri kapatmak için uygun bir dönem olabilir. Meditatif ve ruhsal büyüme için kullanılabilecek zamanlar olabilir, uzun süredir kitaplıkta duran kitaplardan okuyabilirsiniz.

Sevgi ve umutla…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://mldjoplulasd.i.optimole.com/w:auto/h:auto/q:mauto/f:best/https://www.ozlemsomuncu.com/wp-content/uploads/footer-gezegenler.png

Takip Et

© Copyright 2021 | Tüm Hakları Saklıdır, Tasarım ve Dizayn: Gurur TOMUR 

İptal ve İade