KoçMerkür4 Nisan Merkür Koç; “Hiddet Ekilen Yerden, Pişmanlık Biçilir.”

Nisan 1, 20210
merkür koç

Merkür analiz etmeyi, düşünmeyi, algılamayı, konuşmayı her türlü iletişim, anlaşma ve sözleşmeleri temsil eden yılda üç bazen dört retrosuyla adından çok söz ettiren bir gezegendir. Bizler Merkür’ümüzle düşünür algılar ve ifade ederiz. Merkürü biraz daha iyi anlayabilmek için mitolojisine bakalım derim. Hermes, Thor, İdris olarak tanırız onu her birinde ayrı bir hikayeyle benzer noktalarda haberci Tanrı olarak anılır. Malumunuz Merkür Tanrılar arasında oradan oraya haber taşır, kimsenin giremediği yer altına ölüler diyarına bile rahatlıkla girip çıkandır. Elindeki asası ile ölülerin ruhlarını toplar, istediğinde insanları uyutan istediğinde ise uyandırandır. Rüzgardır hızla bir yerden bir başka yere gider, yerinde duramaz, tüccarlara yol gösterir. Dolayısıyla ticaretinde temsilcisidir. Akıllı zeki sportmen ve gençtir.

Merkür Koç Serüveni

Bu ay hızını alamadığımız Merkür yine 4 nisanda hızıyla ünlü koç burcunda seyrine başlıyor ta ki 20 Nisan da boğa burcuna geçinceye kadar! Merkür koç burcunda hızlı düşünmek, hızlı anlamak ve aynı hızla konuşmayı anlatır. Gökyüzündeki balık stelyumu Merkürün de güneş ve Venüsün artına koç burcuna geçmesiyle hepimiz heyecanlı bir doğaya bürünüyoruz. Bir yerde sabit bir konuda kalmak kolay olmayabilir, sıkılıp uzaklaşmak isteyebilir hatta biz gitmeden zihnimiz bir başka yere çoktan gitmiş olabilir. Bir şeyleri başlatma, aşırı programlama bu programların yoğunluğu nedeniyle strese girip sinirlenmemeye dikkat edilmesi gereken bir dönem.

15 gün sürecek olan Merkür seyri, gökyüzünde ateş elementinin çokluğuna, su elementinin azlığına neden olacağı için duygusal davranışlar yerini daha mantıklı davranışlara bırakacak.

Merkür Şiron Kavuşumu

8-10 Nisan da namı diğer yaralı şifacı şiron’un Merkür’le kuracağı temasıyla aynı anda Satürn’den de olumlu açılar alacak. Bir zamanlar bizi yaralayan konularla ilgili ciddi kararlar almamızı sağlayabilir. Bazılarımız içindeki şifacıyla tanışır, kelimelerin gücünü keşfeder, bazılarımız ise koç burcunun sert söylemlerinden nasibini alabilir!

Merkür Plüton Karesi

16 – 17 Nisan da ise güneşle kavuşum yapan Merkür Plüton’a kere yapacak yönetici gezegen mars ise ayla birlikte Plüton’a sert temaslar içinde olacak. Yer hareketleri ve beraberinde gelen korkular açığa çıkabilir. Aynı zamanda psikolojik komplekslerin açığa çıkabileceği, sizden gizlenen konuların açığa çıkmasıyla birlikte bir sinir harbinin söz konusu alabileceği bu günde sözlü savaşın şiddete dönüşme olasılığına karşı, derinleşme ve tutku, korku, endişe ve kompleksler yerine anlayış diliyorum. Unutmayalım ki bilgi bir güçtür, bilgiye erişmek ise derinleşmeyi gerektirir…

Sevgi ve anlayışla

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://mldjoplulasd.i.optimole.com/w:auto/h:auto/q:mauto/f:best/https://www.ozlemsomuncu.com/wp-content/uploads/footer-gezegenler.png

Takip Et

© Copyright 2021 | Tüm Hakları Saklıdır, Tasarım ve Dizayn: Gurur TOMUR 

İptal ve İade