BoğaMars5 Temmuz Mars Boğa; “Yaşantı Üretmek”

Temmuz 3, 20220
mars

Doğum haritamızda yaşam enerjimizi temsil eden Mars 5 temmuzdan itibaren boğa burcuna geçiyor. Dolayısıyla koça özgü cesur hallerimizi bir kenara bırakarak daha sağlam adımlarla ilerlemeye başlıyoruz.

Doğum haritamızda Mars boğa burcunda olduğunda sağlam adımlarla ilerlemek isteyen, düşünmeden hareket etmeyen, materyalist bir yaklaşım sergileyen bir yapı ortaya çıkar. Fiziksel olarak çok hareketli olmak yerine daha ağır adımlar atabilir.

20 ağustosa kadar boğa burcunda kalacak olan mars, bizlere de ağır ve temkinli adımlar attırmak isteyecek. Yapacağımız her şeyi on kere düşünecek, ölçüp biçtikten sonra karar vereceğiz. Boğa sabit burçtur ve sağlamlaştırmayı ifade ettiği için elimizdeki her şeyi sağlamlaştırmak isteyeceğiz. Anı zamanda finansal kaynaklarla ilişkili olduğu için bu dönemde maddi manevi değerlere odaklanabilir, kaynaklarımızı artırmaya yönelebiliriz. Boğa burcu haz duygusuyla ilişkilidir mars ise cinsel enerjinin nasıl ortaya konduğunu ifade eder. Yine bu dönemde libido artışını gözlemleyebiliriz.

Fiziksel olarak ağır olabilir, tembelleşmeye meyilli olabiliriz. Olaylar karşısında dayanıklı, sabırlı ve istikrarlı ilerleyebiliriz.

Elbette marsın Uranüs’üne kavuşumuna kadar!

“Yaşamak, yaşantı üretmeyi, yaşama katılmayı, yorum yapmak yerine duygusal tepkiler verebilmeyi ve içsel yaşantılarımızı algılamaya çalışarak o doğrultuda hareket edebilmeyi içerir. der Engin Gençtan İnsan olmak kitabında. Her ne kadarda bir şeyleri sağlamlaştırmak adına köşeye çekilme, tembellik etme eğilimine gitsek de yaşantı üretmek adına yaşama katılmamız gerekir. Kendimizi gerçekleştirebilmek adına konfor alanımızdan çıkmamız gerekir.

Çevremizde, yaşayacağı yerde nasıl yaşanması gerektiğini sürekli tartışan insanların sayısı hiç de az değildir. Ama gün boyunca yalnızca tartışan bir insan ne yaşamış, kendine ve çevresine ne katmış olabilir ki? Ama genelde, yaşantıya dönüşmemiş bilgi gerçek bilgi değildir. Ya da Konfiçyüs’ün deyişiyle, «Bilmek uygulamaktır!»

Söylenme yaşama dahil ol!

Mars boğa serüveni

Mars boğa seyrine Plüton’a olan karesini geride bırakarak başlayacak. Öfke ve patlamalardan çıkarken fiziksel olarak halsiz hissetme, ne kadar dinlenirsek dinlenelim yatma isteği baskın olabilir.

Ay genelinde majör açılar yapmadan ilerleyecek olan mars, 26 temmuzda Merkürler kare açı yaparak dilimizin sertleşmesine, kendimizi ifade ederken sabırsız ve öfkeli olmamıza neden olabilir. Ağustosta kesinleşecek ancak temmuz sonunda yaklaşan açısı nedeniyle etkilerini göreceğimiz, mars Uranüs kavuşumu ise kazalar, elektrik kesintileri ve teknik sorunlar yaşanabilir.

Sevgiyle…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.ozlemsomuncu.com/wp-content/uploads/footer-gezegenler.png

Takip Et

© Copyright 2021 | Tüm Hakları Saklıdır, Tasarım ve Dizayn: Gurur TOMUR 

İptal ve İade