OğlakVenüs6 Kasım Venüs Oğlak;”Damlayan su mermeri, yürüyen gayret dağları deler.”

Ekim 31, 20210
oğlak burcu

Güzellik, estetik, aşk ve maddi kaynakların temsilcisi Venüs yani bilinen diğer adıyla Aphrodite, deniz köpüğünden ve deniz kabuğundan ortaya çıkmış ve Kıbrıs’ a gitmiş burada mevsim tanrıçaları Themis’in kızları tarafından karşılanarak giydirilmiştir. Sevgilisi ve çocuklarının babası Mars yani savaş Tanrısı Arestir. Kocası ise demirci Tanrı Hephaistostur. Elbette Venüs’ ün tek sevgilisi Ares olmamıştır, Hadesten ve hatta Poseidondan da çocukları vardır. Mitteki her adım bize Venüs’ ün bir başka burcu deneyimlemesini anlatır…

Doğum haritasında venüs oğlak

Ciddiyet, sabır, istikrar ve sağlam adımlarla ilerlemeyi ifade eder. Venüs’ün satürn yönetiminde bir burçta olması elbette sevgi ve ilişkilerde statü arayışı durumları yaratabilir. Gölgesinde sevilmeme korkusu, sevgiyi ifade edememe durumları görülebilir.

Venüs oğlak serüveni

Venüs 7 ekimden bu yana yay burcundaydı ve hatta yolculuğunun son günleri juno jüpiter etkileşimleriyle kadersel tanışmalar yaşattı. Moyanın da yazdığı gibi “Sana söyleyeyim, aşıkların ve düşmanların kaderinde karşılaşmak vardır…” dedik.

6 kasım itibariyle venüs uzunca bir süre kalacağı oğlak burcuna geçecek. Uzunca bir süre söylemimden anlayacağınız üzere venüs retrosu geldi çattı!

Venüs oğlak seyri boyunca genel olarak ilişkilere ciddi baktığımız, ağır adımlarla ilerlemek istediğimiz, statü, dengini bulma isteği gibi arzularımızın olduğu bir dönemi deneyimleyeceğiz. Kimi zaman ilişkileri şirket ortaklığı gibi görüp kar zarar hesapları yapabiliriz. Hatta belki geleneksel yöntemleri tercih edebiliriz. Menfaat ilişkilerine karşı dikkatli olmanızı tavsiye ederim!

Maddi konularda risk içermeyen sağlam yatırımlara yönelebiliriz, malumunuz tüm diğer transitlerle birlikte baktığımızda büyük bir ekonomik krizin eşiğindeyiz. Bu süreç psikolojik olarak hepimizi de kıtlık bilincine neden olacağı için para akışının durması da piyasaları etkileyecektir. Özellikle 11 kasımdan sonra venüs gölge etkileri başlayacağı için büyük sıkıntılar yaşayabiliriz.

Venüs oğlak burcuna geçişle birlikte akrep burcundaki merküre olumlu açılar yapacak. Aralarındaki etkileşim kadersel yolculuğun tekrar eden sağlam adımlarını atma fırsatı sunabilir.

12 kasım itibariyle arkadaşlık ilişkilerimizde güzel gelişmeler olabilir, yaratıcı çalışmalar yapabilir, farklı gelir kapıları açmak adına girişimler düşünebilirsiniz. Yönetici gezegen satürnün de zorlu bir sabit t karenin apeksinde yer alması nedeniyle zorlayıcı koşulların üstesinden gelmek adına azimli, hırslı ve kararlı adımlar atabilirsiniz.

18-19 kasım tarihlerin de ise maddi konularda beklenmedik fırsatlar yakalayabilirsiniz. Venüs retro etkileri başlamış olsa da yeni aşklar için fırsatlar oluşabilir. Merkür ve marsla güzel etkileşimleri olan venüs’ün süreçte asabi davranışlardan kaçınarak güzel yazmak, güzel konuşmak için de fırsatlar sunacak.

Hangi enerjiyi çalıştıracağımız elbette bizim elimizde! ki bu tarihler tam da ay tutulmasına denk geleceği için özellikle gergin hissetmemek, ani ve dürtüsel davranışlar sergilememek adına bol su tüketmenizi ve moon mantra dinlemenizi tavsiye ederim.

Ok ancak, geri çekilerek atılır. Hayat seni zorluklara geri çekiyorsa, seni daha büyük bir şeye fırlatacağı içindir. Nişan almaya devam et!

Paulo Coelho

22- 23 kasım da venüs vega sabit yıldızıyla kavuşum yaparken mars zuben el ganubide olacak uranüs ve siriustaki ayla şahane açılar yapacak. Bazı haritala için büyük bir hak ediş, emeğin karşılığı gelebilir. Onurlu ve gurulu olabilmek şartıyla…

27 kasım tarihlerinde venüs mars ile olan güzel etkileşimine neptün de katılacak, sevginin, arzunun, romantizmin arttığı bu evrede tüm ilişkilerimizde daha ılımlı, uyumlu ve sempatik olabiliriz. Yaratıcı girişimler için kasım ayının en güzel zamanlarından biri. Mistik konularla ilgilenmek, dans etmek, yoga yapmak, güneş ve merkür’ ün de yay burcuna olduğu bu günlerde doğa kampı ile nefes almak çok iyi gelebilir.

1- 9 aralık tarihleri içinde venüs pluton etkileşimi ağır ve sağlam adımlarla ilerlemek isteyen doğamıza büyük bir hırs, tutku ve bu uğurda yapılabilecek manipülasyonları getirebilir. Özellikle 9 aralık tarihinde algol tutulmasını tetikleyen enerjiler hakim olacağı için lütfen sağ duyulu olmaya gayret edin. Fitne çıkaran, ortalık karıştıran insanların gazına gelmeyin….Öfke ve saldırganlık içerecek ortamlardan uzak kalamaya gayret edin! Maalesef bu tarihler oldukça sert…

Venüs retrosu

Venüs aralık ayı sonunda retroya hazırlandığı için yavaşlamış olacak dolayısıyla bu enerji 5 ocak tarihine kadar devam edecek. Çok uzun bir aralıktan bahsettiğimin farkındayım… Maalesef aralık ayı ekonomik açıdan ve ilişkiler açısında çok zor bir ay. Kendini beğenmişlik, egoizm, istek ev arzuların gerçekleşmesi için her şeyi göze alma, karşıdakine ve kendine zarar verme gibi durumlar söz konusu olabilir.

İş yaşamında entrikalar, maddi çöküşler…

Olumsuz enerjilerin olumlu sağaltımını önemseyen biri olarak büyük çaba gerektiren işlere başlamak, zor asla başaramam dediğini konulara eğilmenizi tavsiye ederim.

Aşk ve ilişkilerde fazlasıyla maddeci yaklaşım sergilenebilir.

Venüs retrosunun seni bireysel haritanda nasıl etkileyeceğini öğrenmek istersen aylık danışmanlık alabilirsin.

Sevgilerimle

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://mldjoplulasd.i.optimole.com/w:auto/h:auto/q:mauto/f:best/https://www.ozlemsomuncu.com/wp-content/uploads/footer-gezegenler.png

Takip Et

© Copyright 2021 | Tüm Hakları Saklıdır, Tasarım ve Dizayn: Gurur TOMUR 

İptal ve İade