Başakdolunay7 Mart başak dolunayı; Bahane değil, çözüm üret

Şubat 28, 20230
başak dolunayı

7 martta saatler 15.40 gösterdiğinde başak burcunun 16 derecesinde bir dolunay gerçekleşecek. Dolunaylar görünür olma ve sonlanma enerjisi barındırdığı için başak temalarında sonlanmalar bizi bekliyor. Güneş ve ayın karşıtlık enerjisinden oluşan dolunayda haliyle gerginliklere gebe!

Başak burcu; düzenlemek, çözüm üretmek, ayrıştırmak ve sınıflandırmakla ilişkilidir. Zodyak’ta işlevselliği, problem çözmeyi, düzenlemeyi başak burcuyla deneyimleriz. Dolunay Mizar yıldızı ile kavuşumda gerçekleşiyor. Balık başak hattı dolunayları, denizler okyanuslar ve sel baskınları, sularla ilişkili konuları ifade ettiği için oldukça zorlayıcı bir dolunay olabilir.

Ufuk çizgisine baktığımızda aslan burcunu görüyoruz, yönetici gezegen balık burcunda ve 8 eve yerleşmiş durumda. Dolunay ise haritanın 2. evinde marsa kare!

Sağlık, hizmet sektörü, toprak, hayvanlarla ilgili konular gündeme gelebilir. Bu konularda ortaya çıkabilecek maddi kayıplar ve harcamalar olabilir. Dolunay gibi ona kare açı yapan marsı da balık burcu yönetiyor. Haliyle başak balık aksına özgü mükemmellik arayışı ile çabalamak, çalışmak ve eleştirmek, yerini bırakmak vazgeçmek ve kurban bilincinde olma deneyimleriyle uçta yaşatabilir.

“İnsan, fırsatların gelmesini bekler, fırsatlar da insanın gelmesini. Fırsatlar bekler, insanlar bekler. Kazanan hep “mazeret” olur.”

Paulo Coelho

Sağlık açısından dolunay bağırsaklar, beslenme, bağımlılıklarla ilgili konularda zora sokabilir. Sıkı sıkıya tutunduğumuz, bizi yoran deneyimler vücudumuz yoluyla bizimle iletişime geçebilir. Çözüm bulabildiğimiz noktalarla elimizden geleni yapmalı, ardından işleyişi sisteme bırakabilmeliyiz. Kendimizi bir şeyi de beğen “adam-kadın” derken bulabiliriz! Diğer yandan detaylar içinde boğulan kişi bizzat biz de olabiliriz.

Beraberinde çocuklar, yaratıcı çalışmalar, sanat, aşk ve ilişkilerle ilgili konularda çözüm üretme çabamız olabilir. Çocuklarla ilgili bağımlılıklar gündemimizi meşgul edebilir. Sanatla ilgilenenler için detaycılar için muhteşem yaratıcı bir evre olabilir.

Ülkemiz haritasının 4. ev sınırında ve kuzey ay düğümü üzerinde gerçekleşecek olan dolunay emlak, tarım konularını gündeme getirebilir. Şubatta gerçekleşen deprem nedeniyle özellikle yerleşim, toprak konuları ciddi odağımız olabilir. Muhalefet iktidar çekişmelerinin zirve yapacağı mart ayında özellikle kadın yöneticiler gündeme gelebilir. Aile yapısı, toplumsal düzen, halkı çok etkileyen dolunay ülkede halkı temsil eden aya da sert açılar yapacak! bu da özellikle sağlık kurumlarındaki krizi, halk sağlığını, ekonomik koşulları gündeme getirebilir.

Dünya üzerinde patlama, denizlerde çıkabilecek fırtınalar, depremler söz konusu olabilir.

Uranyen prensipte değerlendirdiğimizde koç noktası psyche ve circe, mnemosyne astroidlerleri ile çalışıyor. Merkür ve uranüste bu noktalarda! Uykusuz bir gece, anıların içine gömülme ve psikolojik olarak huzursuz hissetme halini ifade ediyor. Yine bu noktada yer alan Hepaistos diz, bacak, kalça ağrılarını tetikleyebilir. Dolunay ise özellikle venüs uranüs orta noktasında olacağı için para ve ilişkilerde ani gündemleri getirebilir.

Başak dolunayının burcunuz üzerinde etkileri öğrenmek için youtube veya aylık burç yorumlarına göz atabilir, haritanıza özel yorum almak için aylık danışmanlık alabilirsiniz.

Sevgiler…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.ozlemsomuncu.com/wp-content/uploads/footer-gezegenler.png

Takip Et

© Copyright 2021 | Tüm Hakları Saklıdır, Tasarım ve Dizayn: Gurur TOMUR 

İptal ve İade