İkizlerVenüs9 Mayıs Venüs İkizler; Zihinsel uyum ve entelektüel arayış

Mayıs 4, 20210
venüs ikizler

Güzellik, estetik, aşk ve maddi kaynakların temsilcisi Venüs yani bilinen diğer adıyla Aphrodite, deniz köpüğünden ve deniz kabuğundan ortaya çıkmış ve Kıbrıs’ a gitmiş burada mevsim tanrıçaları Themis’in kızları tarafından karşılanarak giydirilmiştir. Sevgilisi ve çocuklarının babası Mars yani savaş Tanrısı Arestir. Kocası ise demirci Tanrı Hephaistostur. Elbette Venüs’ ün tek sevgilisi Ares olmamıştır, Hadesten ve hatta Poseidondan da çocukları vardır. Mitteki her adım bize Venüs’ ün bir başka burcu deneyimlemesini anlatır…

Doğum haritasında Venüs ikizler burcunda olduğunda entelektüel olmak, konuşmak, iletişim kurmak ve aklın ön planda olduğu bir sevgi biçimini ifade eder. Kişisel olarak konuşulan konunun ne olduğundan ziyade konuşuluyor olması önem kazanır. İlişkiler de maddi konularda kararsızlık hakimdir. Maviyi mi alsam sarıyı mı ikilemi içinde seçim yapmakta zorlanabilir. Zararlı pozisyonlarda maymun iştahlılık görülebilir. İlişkilerde istikrar sağlamak zorlaşabilir.

Venüs ikizler serüveni

Venüs 9 mayısta 3 Hazirana kadar kalacağı ikizler burcuna geçiyor. Bu süre boyunca var olan ilişkilerde aktif bir iletişim ve aktivite ihtiyacı duyabiliriz. Bu ihtiyaç karşılanmadığı takdirde, ilginin bir başka alana kaydığına da şahit olabiliriz… “Çeşitlilik hayatın baharatıdır” diyerek, eğlenceli ve kısa süreli maceraları geri çevirmeyebilirsiniz. Yani tensellikten kulağıma fısılda dönemine geçiyoruz. Aklın, zihinsel uyumun ve entelektüel arayışların ön planda olacağını söyleyebilirim.

İkizler birden fazla seçenek demektir. Bir şey söylerken, aslında bir diğerini kastediyor olmaktır. Bir şeye sahipken, diğerini arzulamaktır. Bir oyun gözüyle baktığınız masum flörtler, iki farklı kişi arasında kaldığınız tutku ve ıstırap dolu bir hikayeye dönüşebilir!

Venüs ikizler transitine Jüpiter karesi ile başlayacak, abartma eğilimimiz artabilir!

Duyguların coşkun, yoğun ve büyük anlamlar yüklenmesi, ortaya çıkabilecek hayal kırıklıklarında verilen tepkilerin büyüklüğü, maddi kaynakların düşüncesizce harcanması maddi manevi bir zorluk yaşatabilir. Yönetici gezegen Merkür’ ün de ikizler burcunda denklinasyon dışı olması abartma eğilimimizi destekliyor.

18 -19 Mayısta kesinleşecek olan kuzey ay düğümü etkileşimi, öncesinden 14 mayıs gibi etkilerini göstermeye başlayacak. Aynı anda Satürn ile üçgen açısı kişisel olarak ileri taşıyacak, sağlamlaştırıcı adımlar atmaya zemin hazırlayabilir.

Karmik, kadersel tanışmalar olabilir…

Bu kişi yada kişiler hayatınıza renk katacak, sizi kadersel yolculuğunuzda bir adım öteye taşıyacak destekleyici enerjileri getirebilir. Özellikle 20 mayısta yapılandırma, maddi kaynakları artırmaya dönük adımlarla birlikte Venüs ikizlerin kararsız doğasının aksine sağlam ilişkiler kurmak için uygun bir gün olabilir. Diğer taraftan Venüs’ün şironla olumlu etkileşimi yaralı ilişkileri sevgi dolu söylemler ile onarma fırsatı yaratabilir.

23 Mayıs- 3 Haziran tarihleri arasında

Denklinasyon dışına çıkacak Venüs Neptün ile sert etkileşimler içinde olacak. Pozisyonu her ne kadar Afrodit olsa da maddi konular ve ilişkilerde yanılma kandırılma, aldatılmalar söz konusu olabilir. Bilinç dışında yaratılan kuruntular, aşırı romantizm duygusu, yanılsamalar, duygusal karmaşalar olabilir.

Sevgiyle…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://mldjoplulasd.i.optimole.com/w:auto/h:auto/q:mauto/f:best/https://www.ozlemsomuncu.com/wp-content/uploads/footer-gezegenler.png

Takip Et

© Copyright 2021 | Tüm Hakları Saklıdır, Tasarım ve Dizayn: Gurur TOMUR 

İptal ve İade