Aylık Koç YorumuKoçAğustos 2021 & Koç ve Yükselen Koç Burçları

Temmuz 31, 20210
koç burcu

Ağustos ayı güneşinde aslan burcunda seyahati sizin 5. evinizde gerçekleşecek. Hayattan keyif aldığınız, olaylara eğlence tarafından bakabildiğiniz bu günlerde flörtleriniz, çocuklarınız gündeminiz olabilir. Hobi ve kişisel zevklerimiz ön plana çıkabilir. Kendinizi ortaya koymaktan çekinmediğiniz, sahneyi iyi kullanabildiğiniz bir aydasınız. Hobileriniz, hayatta keyif aldığınız konular, riskli paralar ile ilgilenebilirsiniz. Yine merkürün de 12 ağustosa kadar burada olduğunu göz önünde bulundurursak zihnen de saymış olduğum konular odağınız olacak.

1- 6 Ağustos civarında merkür uranüs karesinin etkilerini hissedeceğiz. Marjinal fikirler, yaratıcı çalışmalar için verimli zamanlar. Algı ve sezgilerimiz artabilir. Diğer taraftan satürn karşıtlığıyla baskı altında olduğumuzu düşünebilir, otorite ile sorunlar yaşayabiliriz. Flörtünüzle gerilebilirsiniz. Maalesef yukarıdan, kibir ve egonun dile geldiği patavatsızca konuşmalarla muhatta olabiliriz. Dilimize hakim olabilmek bugünlerde çok önemli! Özellikle güneş uranüs karesinin kesinleştiği 6 ağustosta ani ve dürtüsel tavırlar sergilememenizi tavsiye ederim.

Mars ve venüs 6. evinizde seyahat edecek. Başak burcu enerjisi genellikle kendimizi yıprattığımız, değersizleştirdiğimiz bir sürece işaret edebilir. Fazlasıyla eleştirel kılı kırk yaran tavırlar sergileyebilirsiniz. Sağlığınızla ilgilenmek, çalışma koşullarınızı düzenlemek için uygun zamanlar. Özellikle sağlıkla ilgili bağışıklık, sindirim sistemi ve bağırsaklarla ilgili konuları gündeme getirebilir. Uzun zamandır ertelediğiniz kontrollerinizi yaptırabilir, sağlıklı beslenme programları yapabilirsiniz.

Aslan yeni ayı

8 Ağustosta 5. evinizde Aslan burcunda bir yeni ay gerçekleşecek. Yeni aylar heyecan verici yeni başlangıçların habercisi bir tohum atma fırsatıdır ancak bur fırsat oluşmadan önce hayatımızda bir belirsizlik, yol yön kaybı içe dönük olma hali içinde oluruz o nedenle yeni ayların öncesinde kendimizle baş başa kalmak, dinlenmek için çok uygun zamanlardır. Yeni ay içimizde kıpırdayan yeni bir duyguya yer açar…

Aslan burcu hayata yaratıcı, pozitif bakabilmeyi, neşeyi, keyfi ve sahneyi ifade eder. Yeni ay bulunduğu sabit yıldız itibariyle ego, kibir ve yıkıcı duygulara işaret ediyor. Duphe sabit yıldızı, büyük bir gücü, sanatı, estetiği ve şansı ifade eder ancak olumsuz yönüyle yıkıcı bir kibri, baskın olmayı, güç zehirlenmesini ifade eder. Özellikle ilişkileri olmayanlar için yeni başlangıçlar, heyecan verici tanışmalar söz konusu olabilir. Diğer taraftan seslerin yükselmesi egoların dile gelmesi kırıcı sonuçlar doğurabilir. Çocuklarınızla aranızda gerginlikler olabilir! 9-14 ağustos tarihlerinde merkür Jüpiter etkileşimiyle duygularımız ya fazlasıyla iyimser yada fazlasıyla kötümser iki uçta seyredebilir.

Merkür 12 Ağustos itibariyle kısa süre önce geçtiği aslan burcundan ayrılarak başak burcuna geçecek. Merkür aslan burcunun son derecelerinde jüpiter karşıtlığı yaptığı için egoların dile geldiği olayları abarttığımız bir süreci geride bırakarak daha akılcı, detaycı ve analiz yaptığımız günlere geçiş sağlayacak. 17 Ağustos sonrası Venüs’ün de terazi burcuna geçmesiyle dürüst, istikrarlı yapılandıran kalıcı ilişkiler için anlamlı adımlar atabilirsiniz.

Kova dolunayı

Ayı ise 22 Ağustosta sizin 11. evinizde gerçekleşecek olan dolunayla kapatacaksınız. Dolunaylar bir sürecin bitmesi bir başkasının başlamasını ifade eder ancak tek anlamı da bu değildir. Eşitlik, adalet, ilişkilerde denge kurabilmeyi ifade eder. Artık olgunlaşmanın, emek verdiğimiz şeylerin sonuçlarının bir bir toplandığı süreçleri ifade eder.

Hayata dair yeni hayal ve hedefler belirleyebilir, eskiyi kapatıp yerine özgürlüğünüzü ilan ederek, yeni kariyer hedefleriyle bir yol çizmeye karar verebilirsiniz. Bazılarınız için yeni eğitimler, yakın çevre ve kardeşlerle ilgili konular gündeme gelebilir. Vakıflar, derneklerde aktif rol oynayabilir, insanlara yardımcı olmak konusunda bireysel adımlar atabilirsiniz.

24 Ağustos sonrası eylülde etkilerinin netleşeceği mars Neptün karşıtlığı özellikle sağlık konusunu ciddi olarak önümüze getirecek. Bu nedenle öncesinde beslenme düzenimize dikkat etmek, vitamin almak ve hayatımıza sporu dahil etmelisiniz.

Alkol ve ilaç alımı, gıda zehirlenmelerine karşı dikkatli olmakta fayda var…

Sevgilerimle

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.ozlemsomuncu.com/wp-content/uploads/footer-gezegenler.png

Takip Et

© Copyright 2021 | Tüm Hakları Saklıdır, Tasarım ve Dizayn: Gurur TOMUR 

İptal ve İade