Akrepyeniay5 Kasım Akrep Yeni Ayı; “Demiri pas, insanı hırs kemirir. Az tamah, çok ziyan getirir.”

Ekim 31, 20210
akrep burcu

Takvimlerde koca bir yılın son ayına gelmişken yeni yılın ilk sinyalleri de beraberinde geliyor olacak. Akrep & boğa tutulmaları tam da bu ay başlıyor. Kasım ayında algol tutulması çokça konuşulacak ancak biz bebek adımlar yeni başlangıçları işaret eden akrep yeni ayı ile başlıyoruz aya!

5 Kasım saatler 00.14 gösterirken akrep bucunun 12 derecesinde Alpheca yıldızında bir yeni ay gerçekleşecek. Biliyorsunuz ki yeni aylar yeni başlangıçları ifade eder, yeni başlangıçlar ise bazen keskin bitişler sonrasında gelir.

Yeni aydan 2 gün önce ay balzamik faza geçmiş olur. Balzamik bildiğimiz üzere sirke ile yan yana kullanılan bir kelime, dilimize İngilizceden geçmiş. Yumuşatıcı, huzur veren ve dinlendiren anlamlarına geliyormuş. Araştırırken gülümsetti astroloji de ay fazlarını sosyal medyada şöyle bir araştırdığınızda milyon tane korkunç senaryo okuruz oysa ki… Buradan da anlaşılacağı üzere yeni ay öncesinde ki iki gün bize sunulmuş bir fırsat. Dinlenmek, içe dönmek, dua etmek, meditasyon, kukai gibi çalışmalar yapmak içsel huzuru yakalamak için bir fırsat sunabilir. Kış uykusuna çekilmişsiniz gibi düşünün 🙂

Yeni ay anında ufukta aslan burcu yükseliyor, dikkat ettiniz mi son zamanlarda yeni ay ve dolunayların asc de aslan bizi çok fazla karşıladı. Demek ki sistem bize ısrarla benliğin, egonun, var oluşun sağlıklı kullanımını vurguluyor! Yeni ay ise haritanın 4. evinde gerçekleşiyor, yeni ayın yöneticisi mars akrep burcunda konumlanmış. Yeni ayın kardinal aksı da sabit burçlarla çevrilmiş, kırılmaz düzeni, hayata ayak uydurmak yerine direnmeye devam edenleri yoracağa benziyor!

Akrep burcu zodyağın 8. burcudur, akreple birlikte olgunlaşma başlar. Ölümü ve yeniden doğuşu sembolize eder. Derin, tutkulu, hırslı, gizemli, bir şeyi derinlemesine araştırma yatkın olmayı ifade eder. Yeni ayla birlikte duygusal doğamızın da bu yönde seyredecek, ilişkilerde tutku, cinsellik, manipülasyon, baskı, kıskançlık, güç çekişmesi devreye girebilir.

Karanlık yanlarımızı keşfedebilir, en zorlu durumlarda nasıl da çirkinleşebildiğimizi & çirkinleşildiğini gözlemleyebiliriz. İnsan egosunun iyilik, güzellik, hayır, karma gibi kelimeler arkasına sığınarak kibre düşmeye ne kadar da yatkın olduğu gerçeği yüzümüze çarpabilir! Terapi ve danışmanlık almak için uygun bir dönem.

Güven duygusu, en sorunlu, krizli yanlarımıza rağmen sevilebilme isteğimiz etrafımızdaki insanları sık sık sınava tabi tutma isteği krizleri artırabilir. Aile kurumu, ev, kökler, evlilik gibi konularda ani beklenmedik tavırlar sergileyebiliriz. Özellikle sabit burçlarda gezegeni olanlar şu ana kadar yıkmamak için direndikleri düzeni değiştirmek zorunda kalabilirler. Ev alma, ev satma, taşınma, evlenme ve boşanma gündeme gelebilir. Kariyerde köklü değişiklikler yapmak, maddi konularda yeni düzenlemeleri gitmek gerekebilir. Akrep maddi konuları da ifade ettiği için, miras, nafaka, vergi borcu, sigorta vb konularda zorlu ve beklenmedik gelişmeler olabilir. Yeni ayın yöneticisinin marsta olması olaylar karşısında hırslı, azimli ve sessizce ilerleyebileceğimizi işaret ediyor. Ben yeni ayın her şeye rağmen hayata dair bir stratejisi olanlara getirileri olacağını öngörüyorum. Uranyen prensipte mars pandora ile çalışıyor dolayısıyla bu azmin umudunu yitirmeyenler için bir ödülü olacaktır.

Akrebin gizemi

Yeni ay aynı zamanda Sphinx astroidi ile eşitlik prensibiyle çalıştığı için gizemler, bilinmeyenler, cevabı alınamayan soruları gündeme getirebilir. Bir şaibedir gidiyor!

Sphinx mitolojisine baktığımızda kadın yüzlü aslan gövdeli bir yaratık görürüz. Yol kenarına oturarak yoldan geçenlere sorular sorar cevabını bilemeyenleri boğarak öldürür! Bir gün Oedipus’a “Hangi varlığın sabahları dört, öğlenleri iki ve akşamları üçayak üzerinde yürüdüğü” sorusunu sorunca doğru şekilde insan cevabını (bebeklikte emekleme, yetişkinken iki ayak üzerinde, yaşlılıkta baston kullanımı) almıştır. Bu cevaptan memnun olmadığı için denize atlayarak boğulduğu yada hırsından kendisini yiyerek yok ettiği söylenir. Akrebin gölge yanına ne kadar uygun bir mit değil mi?

Ülke gündemi

Yeni ay ülkemiz haritasının 5. evinde ve venüs güneş üzerinde gerçekleşecek. Özellikle para birimi, ekonomi açısından zorlu yeni bir dönemin başlangıcı olacak. Kumar, borsa, yabancı yatırımlar gibi konular gündemi meşgul ederken, ekonomiyi toparlamaya dair gelişmeler de konuşulabilir.

Ülke liderlerinden gündemi meşgul edecek ani beklenmedik açıklamalar gelebilir. Tarım, gıda, beslenme ürünlerindeki fiyat artışı dikkat çekebilir.

Anne çocuk ilişkileri güdeme gelebilir!

Yeni ay yöneticisi marsın ülkemiz güneşi ile teması edecek. Sert rüzgarların eseceğini, bıkmadan usanmadan denenmiş yöntemlerin yeniden deneneceğini gösteriyor!

Diğer taraftan sanatçılar, sanat, müzik, eğlence, moda camiasında sansasyonel haberler ortaya çıkabilir.

Yeni ayın bireysel haritanızda etkisini öğrenmek için aylık burç yorumu alabilirsiniz.

Öfke ve intikam yerini sevgi ve anlayışa bırakabilmesi dileğiyle…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://mldjoplulasd.i.optimole.com/w:auto/h:auto/q:mauto/f:best/https://www.ozlemsomuncu.com/wp-content/uploads/footer-gezegenler.png

Takip Et

© Copyright 2021 | Tüm Hakları Saklıdır, Tasarım ve Dizayn: Gurur TOMUR 

İptal ve İade