Haftalık yorumlar1 -7 Temmuz astroloji gündemi

Haziran 30, 20240
temmuz ayı aylık burç yorumları

1 Temmuz da haftaya ay boğa burcunda başlıyoruz. Merkür Neptün üçgeni ile gökyüzünde romantik aynı zamanda ılımlı bir hava oluşabilir. Romantizm bir o kadar da yaratıcı olabilir iyi tarafı başkasının duygularına empati yapabiliriz. Sanatsal yeteneğimiz yüksek olabilir.Güneşin ay düğümlerine karesi iş birliği yapmak, ortak projelerde bulunmayı zorlaştırabilir.  Liderlik yarışları, otorite ile sorunlara karşı dikkatli olmakta fayda var. Merkür’ün anaritik pozisyonları iletişimde alınganlıklar ve duygusal tepkiler getirebilir.

Merkür aslan burcunda

3 Temmuz da Merkür 26 temmuza kadar kalacağı aslan burcuna geçiyor. Ay ise ikizler burcunda! Eğlenceli konuşma üslubu, özgün fikirler, yaratıcı bir zekayı ifade eder. Zaman zaman kişiyi laftan anlamayan tavırla takınabilir, dominant ve baskın tavırlar sergileyen birine dönüşebiliriz. Yukarıdan, kibir ve egonun dile geldiği patavatsızca konuşmalarla muhatap olabiliriz. Dilimize hâkim olabilmek bugünlerde çok önemli! Bu geçiş Plüton ile karşıtlıkla başlayacağı için manipülasyon ve güç gösterilerinden kaçınmak yerine eğlenceli ve yaratıcı üslubu seçmek kazandırabilir. Beraberinde etkilerini birkaç gündür gördüğümüz Venüs Satürn üçgeni netleşeceği için para ve kaynakları artırmak adına sağlam girişimler, istikrarın kazandırdığı gelişmeler, yeni sağlam maddi anlaşmalar getirebilir. İlişkilerde muhafazakâr düşünce biçimi baskın olabilir. İçinde bulunulan toplumun etkisi ile geleneksel seçimler yapılabilir.

4 temmuzda ay ikizler burcunda Satürn’e kare yapacak! Yeni ay öncesi içe dönme ihtiyacı artabilir, kelimelerimizi kendimize saklamayı seçebiliriz. Balzamik ay fazı depresif hissetmeye yol açabilir. Geçmişi sindirmekte zorlandığınızı düşünebilirsiniz.

5 Temmuz da Mars Satürn sekstili disiplinli çalışma gerektiren işlerde başarı getirebilir. Sonradan iyi ki olmamış diyeceğiniz gecikmeler gündeme gelebilir. Ay ise yengeç burcuna geçtiği için duygusal açlık yemeleri başlayabilir.

Sirius yıldızı kadersel dönüşümler

6 Temmuz da Yengeç burcunda yeni ay gerçekleşiyor. Yeni ay 14 derecede 3. Evde Sirius yıldızı ile kavuşumda! Sirius yıldızı ilahi bir yıldız olarak anılır. Gök yüzündeki en parlak yıldızlardan biridir. Eski medeniyetlerin Sirius’u bir geçiş kapısı olarak kullandıkları bile düşünülür. Bu yeni ay bu yıldıza has başarılar sanat, felsefe ve ticari başarı getirebilir. Elbette her yıldızda olduğu gibi kişi gücünü iyi kullanmaz ve hırslarına yenilirse bunun cezası da ağır olur. Bu nedenle bu yeni ay kimisi için büyük ödüller, kimisi için büyük yıkımlar getirebilir. Yine de yeni ayın Satürn ve Palas’a üçgen açı yapıyor olması sağlam ve istikrarlı ilerleme fırsatını, otorite desteğini getirebilir.

Venüs de yeni aya eşlik ediyor ve beraberinde Chiron kare açılar yapıyor. İlişkilerde sevgi ve merhameti, sıcak bir kucaklamanın iyileştiren taraflarını göreceğiz. Belki de en derin komplekslerle yüzleşip öğrenerek yolumuza devam ederiz. Emlak, gıda sektörü, ticari alım satımlar, milli söylemler yeni ayın dikkat çekici başlıkları olabilir. Mars ve Uranüs’ün boğa burcunda kavuşumda olması da dikkat çekici, yeni ay Mars Jüpiter orta noktasında olduğu için inandığımız şey uğruna savaşırken oldukça hassas ve kırılgan tutumlar sergileyebiliriz!

Yengeç, akrep ve balık, başak burçları en olumlu etkileri alacak burçlarken, oğlak, koç ve teraziler duvarları yıkmak zorunda kalabilir. Boğa, aslan ve kova burçları düşünmeden harekete geçmemeli!

7 Temmuz ay aslan burcuna geçiyor. Domestik ruh hali dışa dönük ve eğlenceli bir ruh haline taşınıyor. Sosyalleşme, sanat, sergi, konser ve tiyatro gibi ziyaretler yapmak için değerlendirilebilir.

Sevgiyle…

Haftalık astroloji gündemini okumak yetmez dinlemeyi isterseniz youtube videoları takip edebilirsiniz.

Bu hafta ay boşlukta
2 Temmuz 2024 18:42:42 ile 2 Temmuz 2024 18:49:50 arasında, 4 Temmuz 2024 23:43:38 ile 4 Temmuz 2024 23:51:09 arasında boşlukta olacak. Bu günlerde önemli işlere başlamayıp dinlenmek ve yarım bırakılan işleri yapmanızı tavsiye ederim.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.ozlemsomuncu.com/wp-content/uploads/footer-gezegenler.png

Takip Et

© Copyright 2021 | Tüm Hakları Saklıdır, Tasarım ve Dizayn: Gurur TOMUR 

İptal ve İade