Ay düğümleriMakaleAy düğümleri koç ve terazi hattına geçiyor; Kendim olma zamanı!

Temmuz 11, 20230
ay düğümleri koç ve terazi

Ay Düğümleri astrolojik haritalarımızda sanal iki noktadır. Biri kuzeyde, diğeri güneyde ve birbirlerine 180 °lik bir açı ile yerleşirler. Teknik olarak Güneş ve Ay’ın yörüngelerinin kesişme noktalarıdır, birer gök cismi değildirler ama astrolojik yorumlarda çok ama çok önemli kadersel temaları anlatırlar.

Özellikle karma astrolojide ay düğümleri karma ile ilgili detaylı bilgi verir. Güney ay düğümü 9 yaşam deposunu ifade ederken, kuzey ay düğümü bu yaşamdan deneyimleyeceğimiz şeyleri ifade eder. Genellikle güney ay düğümü kayıplar, bırakılması gereken alan olarak ifade edilse de aslıda doğru olmakla birlikte, eksik bir bilgidir. Kişi kaçınılmaz olarak kuzey ay düğümü ırmağında zaten akacak, o yolculuğu tamamlayacaktır ancak insan doğası gereği bu ırmağın bir köşesindeki dala tutunmak ister. Yaşamsa çeşitli döngülerle o dalı bırakmasını sağlar. Nitekim bu da insana bir kayıp gibi görünür. Diğer taraftan Gad bizim geçmişimiz, haliyle yeteneklerimizi gösterir. Kapana kısıldığımız, kısır döngülerimiz buradadır. Reenkarnasyona inanmıyorsanız güney ay düğümünü; atalardan aktarılanlar, içinde bulunduğumuz şehir, ülke ve topluluk tarafından bize öğretilenler olarak değerlendirebilirsiniz.

Ruhsal yolculuğumuzun önemli bir parçasını ifade eden kuzey ay düğümü ise bilmediğimiz, bize yabancı gelen ancak ruhun olgunlaşma sürecinde öğreneceği deneyimleri ifade eder. Bu yaşam ve bundan sonraki 9 yaşamda öğreneceklerimizi gösterir. Birey olma yolculuğunda ailemiz ve içinde bulunduğumuz topluluğun bize aktardığı ağır yüklerden sıyrılma, kendi yolumuzu çizme, zor koşullar içinde bile olsa bizi kısır döngülerden kurtaracak olan yolculuğu ifade eder.

Mevzu bu yolculuğu geçmiş ve gelecek olarak görmekte, gitmelisin gitmek zorundasın bakış açısı yerine zaten yolculuğu başlamış bir seyahati nasıl kolaylaştırabiliriz buna bakmalıyız. Gad ve Kad’ın pozitif ve ilerleten yanlarını keşfederek, travmalarından ve gölgelerinden kaçınarak yaşamak, hayatı kolaylaştırabilir.  Mevcut düzenini çok da değiştirmek istemeyen insan için zor ama kaçınılmazdır bu ruhsal yolculuk! Ayak diremek yalnızca kayıplar verdirir!

“Görünüşe bakılırsa insan doğası gereği bizler işler gerçekten kötü bir hal alana ve artık eskisi gibi devam edemeyeceğimizi fark ettiğimiz noktaya gelene dek değişime direniriz. Bu bir birey için olduğu kadar toplum içinde geçerlidir. Kim olduğumuza, ne yaptığımıza , nasıl yaşadığımıza , neler hissettiğimize ve nelere inandığımıza veya ne bildiğimize bakmadan önce, kriz, travma, ölüm, hastalık ve trajedi bekleriz. Genelde ancak en kötü senaryoyu yaşadığımız zaman sağlığımızı ilişkilerimizi kariyerimizi ailemize ve geleceğimizi destekleyen değişimler yapmaya başlarız. Benim mesajım şudur: Neden bekleyesiniz?”

J.Dispenza & Kendiniz olma alışkanlığını kırmak

 

Ay düğümleri koç ve terazi burcuna geçiyor

12 Temmuzda 23 aralık 2021 den bu yana akrep ve boğa hattında bulunan ay düğümleri, terazi & koç hattına geçiyor. 29 ocak 2025’ e kadar burada kalıyor. Tutulmalar açısından önemli olan bu geçiş önümüzdeki 1,5 yılın esas sınavının ben ve biz kavgası olacağına işaret ediyor.

Konuyu daha iyi anlayabilmek adına terazi ve koç burçlarına daha yakından bakalım ve onların arasındaki düaliteyi anlayalım. Koç burcu zodyağın ilk burcudur, deneyimsizliği ve beraberinde yeni maceralara atılmayı ifade eder. Yaşam koç burcuyla yani marsla başlar. Birey olabilmek, kendimizi cesurca ortaya koymak, cesur adımlar atabilmek, başlatan olmak ve liderlikle ilgilidir.  Koç burcu hesapsız ve yeri geldiğinde kavgacıdır. Hayata karşı dürtüsel yaklaşım sergilerler, git al ve elde et onların mottolarıdır.

Terazi burcu diplomasiyi, zarafeti, estetiği ve uyumu anlatır. Adalet ve hakkaniyet onun için çok önemlidir.  Kaba kuvvet yerine daima uzlaşmayı tercih eder, bu nedenle sorun olduğu yerde diplomatik yollarla çözüm bulmayı tercih eder.

Kad koç burcu geçişi ile bazen ben demeyi, bazen biz demeyi öğreniriz. Kuzey ay düğümünün koç olduğunu düşünürsek özellikle birey olabilmek büyük bir önem kazanacaktır.  Kendi hedef ve isteklerimiz doğrultusunda ilerlemeyi, bunun için cesur adımlar atabilmeyi öğreniriz. Kişiliğimizi ortaya koyarken bencillikten ziyade yapıcı bencillik denilen kavramı öğrenebilirsek gölgelerden de kaçınmış oluruz. Bir başkasının ne dediğine çok takılabileceğimiz bu süreçte el alemci olmak yerine cesurca kendimize ve başkalarına yeni yollar açabilmeliyiz.

Uyum ve barış önümüzdeki 1,5 yıl boyunca önem kazanabilir. Kendinizi uyumlu olmak için çaba sarfederken bulabilirsiniz. İşinizi kaybetmemek için sineye çektikleriniz, ilişkinizi sürdürmek için katlandıklarınız, kavga etmekten korktuğunuz için kaçtığınız insanlar! Bunların sonu var mı? Önümüzdeki süreçte insanların bencilliği size çok şey öğretebilir! İlerlemek için desteğe her zamankinden fazla ihtiyaç duyuyorsanız ki bu çok olağan! Olduğunuz yerde sayıklarsınız!

Bu dönemde öğreneceğimiz en net şey kendi ayaklarımız üzerinde durmak, yaşamla kavga etmekten korkmamak, hakkımızı almak için elimizden gelen uyumu ve diplomasiyi sergilediysek, yeni maceralara atılmak olacaktır!

İlişkilerde yeni başlangıçlar ve sonlanmalar söz konusu olabilir. Bir döngü kapanıyor!

Emek verdiğiniz, karşılığını bulamadığınız ilişkileri sonlandırabilirsiniz, bu dönemde pek çok kişi evliliğe gidebilir. Evlilik sözleşmeleri, bu alandaki düzenlemeler gündemimizi meşgul edebilir. Beraberinde mahkemeye yansıyan sonlanmalar artabilir. Yani evlilik ve boşanmalarda kısmi bir artış söz konusu olabilir.

 

Sanat ve estetik kaygımız artabilir. Sanat camiasından önemli isimler gündeme gelebilir.

Kolektif anlamda koç ve terazi dünya üzerinde ortaya çıkabilecek savaş ve barış döngüsüne işaret eder. Kendi yolunu çizen ülkeler, yani anlaşma ve müzakereler gündeme gelebilir. AB geçtiğimiz yıl akrep boğa tutulmalarında yaşadığı zorluğu bir kenara bırakarak, geçtiğimiz yıla nazaran kendisinden daha çok söz ettirebilir.  Venüs ve Jüpiter’i terazi burcunda olan AB ekonomik kriz devam ederken, yeni uzlaşmalara kapı aralayabilir.

Ülkemiz açısından değerlendirdiğimizde Mars, Merkür ve Satürn’ümüz terazi burcunda, Chiron ise koç burcunda! Bu alandaki tutulmalar özellikle basın ve medyanın yaşayacağı sıkıntılara işaret ediyor. Bu alanda yeni düzenlemeler yapılabilir. Ülkenin gençleri ve yaşlıları çok mutlu olmayacak! Askerî açıdan önemli bir dönemdeyiz, bu alanda yeni anlaşmalar yapılabilir. 2024 mart ayında gerçekleşecek tutulma yeni yılda sınır ötesi hareketlilikler getirebilir!

 

Geçmişte neler olmuş?

Sürecin tahmin edilebilir olması adına 2005 ve 2006 & 2014 ve 2015 yıllara gitmenizi tavsiye ederim. Ay düğümleri bu hattaydı, gökyüzü o dönemle aynı konfigürasyona sahip olmada ana başlıkları anlamak adına kolaylık sağlayabilir. Yakın bir tarih olduğu için o dönemde ülkemizde neler olmuş bakalım.

  • Gezi parkı olayları ve tapeler
  • Ağır ceza mahkemelerinin kaldırılması
  • Sosyal medya engelleri geldi
  • 12 Eylül Davası yeniden gündeme geldi, eski Genelkurmay Başkanı Kenan Evren ve eski Hava Kuvvetleri Komutanı Tahsin Şahinkaya’ya müebbet hapis cezası verildi.
  • Irak’ta sınır ötesi operasyon yetkisini içeren tezkere meclisten geçti
  • ABD’de yaşayan Fethullah Gülen hakkında yakalama kararı çıkartıldı.
  • Avrasya Ekonomik Birliği, Rusya, Belarus, Ermenistan, Kazakistan ve Kırgızistan arasında siyasi ve ekonomik bir birlik olacak şekilde kuruldu.
  • Zeki Alasya, Müzeyyen Senar gibi önemli isimleri kaybettik.

 

Sevgi ve nezaketle…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.ozlemsomuncu.com/wp-content/uploads/footer-gezegenler.png

Takip Et

© Copyright 2021 | Tüm Hakları Saklıdır, Tasarım ve Dizayn: Gurur TOMUR 

İptal ve İade