SatürnDoğum Haritamızda Satürn

Aralık 11, 20200

Satürn karmanın lordu! düzen, kural, disiplin ve yapılanmaya dair her şeyin temsilcisi… Kelime anlamı olarak Etrüsklülerden gelen bir isimdir. Yani “Satürnüs” kelimesi Etrüksçede “sori” kelimesinden gelir ve bu kelime tohum eken anlamına geliyor.

Satürn bize attığımız tohumları, karmamızı gösterir….Bulunduğu burç ve ev doğasında hangi sınavlara tabi tutacağımızı satürnden görebiliriz. Bazen borç bazen alacak zamanıdır.

İnsanın tekamülü için deneyim alanından geçmesi ve böylece yeni tohumlar atması gerekir, insan her eylem ve düşüncesiyle karma öderken aynı zamanda yeni karmalar yaratır.

Satürn çalışmak, üretmek, başarmak, disipline etmek, düzenlemek, kısıtlamak, ertelemek ve engelleri ifade ettiği için haritamızda Satürnün bulunduğu burç ve ev konularında kısıtlamalar yaşarız ama beraberinde o işin hakkını verirsek başarılarda bizimle birliktedir.

Eğer haritamızda Satürnünüz Koç burcundaysa harekete geçme enerjinizin baskılandığını hissedebilir, kendinizi ortaya koyarken engellere takıldığınızı düşünebilirsiniz. Küçük yaşta sorumluluk almak zorunda kalmış olabileceğiniz için çok yorulduğunuzu da düşünüyor olabilirsiniz ancak bu sorumluluk ve engel sizin gerçek bir lider olmanız yolundaki ilk adımınızdı! (1967-1968-1996-1997 doğumlular burada mı?)

Eğer haritanızda Satürnünüz Boğa burcundaysa sabırlı ve çalışkansınız. Finansal konularda sağlam adımlarla ilerlemek ve güvende olmak istersiniz, eğer kendininizi güvende hissetmiyorsanız endişelenebilirsiniz. ( 1969-1970- 1998-199 doğumlular peki? )

Haritanızda Satürnünüz İkizler burcundaysa eğitim konuları önemlidir. Erken yaşta eğitimle ilgili sorunlar yaşayabilir, kendinizi ifade edemediğinizi düşünebilirsiniz. Ahhh bu dönem ne çektiniz! (Bir kısım 2000- 2001-2002 1971-1972 doğumlular)

Eğer Satürnünüz Yengeç burcundaysa sevgi dolu bir o kadar da korku dolusunuz. Ya sevdiklerinizi kaybederseniz. Zordur satürn yengeç doğmak… siz Ailevi konuların üzerine titredikçe aile sizi bir o kadar yorar! (1973-1974-bir kısım 1975- 2003-2004 doğumlu olanlar)

Haritanızda Satürnünüz Aslan burcundaysa yaratıcı bir o kadarda eğlencelisiniz. Hayatınız boyuncada sizi egonuzla zorluycak deneyimler yaşamak zorunda kalıyor olabilirsiniz. Nihayetinde de kibirli olmakta benliği korumak arasındaki ince çizgide sıkışıp kalmamak adına dikkatli olmanızda fayda var. (1976-1977-2005-2006 doğumlular)

Satürnünüz Başak burcundaysa pratik, çalışkan ve hizmet etmek isteyen bir doğadasınız ancak kusursuz olma isteği sizi sert bir eleştirmene dönüştürebilir aman dikkat! Hayatta her şey mükemel olamaz kusur insana yakışır salın bir kendinizi yoksa hastalık hastası olabilirsiniz. ( 1978-79-80 doğumlular burada mı?)

Satürnünüz Terazi burcundaysa yücelimde bir Satürn’e sahipsinizdir. Adalet, eşitlik ve denge sizin için önemlidir. Bu dengeyi sağlayamayacağınızı düşündüğünüz için ilişki içinde olmaktan korkabilirsiniz. Korkunuzda haksızda değilsiniz bu konu zorlu sınavların geldiği yerdir. ( Bir kısım 1980 ve 1981-1982 doğumlulara selam)

Satürnünüz Akrep burcundaysa azimli, kararlı, inatçı ve intikamcı olabilirsiniz. Maddi kaynaklar, ameliyatlar, cinsellik gibi tabularla yüzleşmek zorunda kalabileceğiniz bir deneyim alanında  olabilirsiniz. Okült konularla ilgilenmek iyi gelecektir. (Bir kısım 1982-1983-1984 ve 1985 doğumlular burada mı?)

Haritanızda Satürn Yay burcundaysa kendilerine has inanç ve felsefeleri vardır. Büyük idealleriniz olması olası. Yüksek öğrenim, inançlar ve yurt dışı seyehatler konusunda engellere takılabilirsiniz. (1986-1987 ve bir kısım 1988 doğumlulara selam)

Satürnünüz Oğlak burcundaysa disiplinli ve çalışkansınız, kurallarınız var. Bu hayatta da otorite ve kurallarla başınız dertte, geç ama sağlam adımlarla ilerlersiniz. (1960-61 ve 1988-89-90 doğumlular bu yıl çok yoruldunuz)

Haritanızda Satürn Kova burcundaysa sosyal, bilgiyi ulaştırma misyonunda, insancısınız. Siz topluma bir şeyler aktarmayı misyon edindikçe girdiğiniz gruplar içinde sorunlar yaşıyor olmanız olası!Arkadaşlar, kariyere dair hayallerin baştan yapılandığı bir döneme giriş yapıyorsunuz. (1991-92 ve bir kısım 1993 doğumlular burada mı? )

Satürnünüz Balık burcundaysa hassas ve yardımsever insanlarsınız. Dünyaya dair duygusuğunuz hassasiyet nedeniyle duygusal dünyanızda çalkantılar hiç eksik olmaz. Derdinizi küçümsemeyin kendinizi sisteme kurban adamayın, spritüel çalışmalar size göre. (1964-65-66 ve 1994-95 doğumlulara selamlar)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.ozlemsomuncu.com/wp-content/uploads/footer-gezegenler.png

Takip Et

© Copyright 2021 | Tüm Hakları Saklıdır, Tasarım ve Dizayn: Gurur TOMUR 

İptal ve İade