AyKoçMakaleDoğum haritasında ay koç; Hazır cevap!

Temmuz 9, 20240
ay burcumuz

Ay haritamızda ruhumuz, duygularımız, içgüdülerimiz, sezgilerimiz, duygusal tepkilerimiz ve ihtiyaçlarımızı anlatır. Haritamızın en önemli göstergesidir ay bizim derinleşme ihtiyacımızla ilgili muhteşem ipuçları verir. Ay spiritüel seviyemiz ve yüksek bilincimizdir. Aynı zamanda ay karmada bizim bir önceki yaşamımızı anlatır, bu nedenle de dürtüsel olarak çekildiğimiz alanı ifade eder. Diğer taraftan çok önemli bir yere sahip olan anne arketipini, dişil yanımızı yansıtır. Özellikle 0-7 yaş arası annemizle olan ilişkimizi anlatan ay bizim bugün ilişkilerimizi nasıl kuracağımızla ilgili derin ipuçları verir.

Alışkanlıklarımız, hatıralarımız, ilişkilerimizde güvenlik ihtiyacımız, duygusal tepkilerimizdir.

Doğum haritamızda ay koç burcunda

Ay koç burcunda dünyaya geldiyseniz heyecanın, girişimin, cesaretin, savaşmanın insanısınız. Hayatınızda marsın kuralları geçerlidir. Koç ateş elementi tarafından yönetildiği için eril, başlatan, enerjik, pozitif, cesur, agresif bir yapıya sahiptir. Özellikle güneş burcunuz ve yükselen burcunuzda destekliyorsa; duygularını doğrudan göstermeyi seven, birine karşı iyi kötü ne hissediyorsanız söylemekten kaçınmayan, dolaylı yolları izlemeyen birisiniz. Tabiri caizse bam bam çekinmeden konuşan birisiniz.

Doğrudan hatta koşarak ifade edersiniz. Düşünmeden söylenen o sözler kimi zaman duvara toslamanıza neden olabilir.

Söz konusu şey aşksa neden bekleyesiniz? siz fetheden olmayı seversiniz. Birden karşınıza çıkmıştır ve o an vurulmuş olabilirsiniz. Hemen yanına ulaşmalı, tutkuyla sarmalamalısınız. Beklemek sizin için zaman kaybetmektir. Gitmeli ve elde etmelisiniz. Onun ateşiyle bir olmak kavrulmak isteyebilirsiniz.

Sonra bir bakmışsınız yok olmuş, aşk ateşi yerini hevesi kaçmış, hayal kırıklığına uğramış bir çocuğa bırakmış!  Bu saf çocuk bu ayrılığın arkasına kendisine kızabilir ama çok şey değişmez! Sonuçta olan olmuştur…

Ay aynı zamanda annemizle ilişkimizdir, çocukluğumuz, hatıralarımız, güvenlik ihtiyacımız, nasıl bağlandığımızı bile ayımız anlatır. Dünyaya gözlerimizi açtığımızda ilk bağ kurduğumuz kişi annemizdir ve onunla kurduğumuz bağ, farkındalık geliştirene kadar başka insanlarla olan bağımızı da şekillendirir.

Ay koçların anneleri de genellikte tıpkı kendilerini gibi bir savaşçı; Amazon kadınıdır. Hızlı, pratik, neşeli, keyifli bir anneniz vardır. Anneniz hiçbir güç karşısında eğilmeyen, müsamaha göstermeyen bir kadındır. Kimi zaman kızar, sizi paralar ve sonra sizi teşvik eder. Kanayan dizlerinize aldırış etmez, çünkü onun için hayat bir mücadele alanıdır ve bunu size aktarmalıdır! Sizi; git, koş, al sen halledersin öğütleriyle büyütmüş olabilir. Onu hep bir şeylerle kavga ederken bulursunuz, dolayısıyla kavga etmeyi daha doğuştan öğrenir, istediğiniz bir şeyi elde etmek için mücadeleden kaçınmazsınız. Bu nedenle annenizle de aynı düzeyde aranızda da bir mücadele olasıdır!

İddiasına var mısın?

Bazen kim daha hızlı koşar, kim daha hızlı bitirir, kim daha hızlı uyur gibi minnoş mücadelelere ile başlayan bu hikâye siz büyüdüğünüzde yerini elinizi daima kılıcınızın kınında tutmasına bırakır. Bir işe başlar sıkılır bırakabilirsiniz, bir şeyi keşfeder yenisine koşabilirsiniz. Bir filmi iki kat hızla izleyebilir, kapıda kimseyi beklemeye dayanamazsınız! Uzun anlatılar size göre değildir, lafı dolandırmadan söylersiniz! Bu da sizi politik tutumlar sergileyemediğinizden dolayı zora sokabilir. Net, dobra ve dürüst olmakta patavatsızlık arasında ince çizgiyi ayarlayabilmek en zorlu sınavlarınız olabilir.

Diğer taraftan ay bizim bir önceki yaşamımızın kendisini ifade eder. Bu nedenle sönmüş güneş olarak nitelendirilir. Ayın bu pozisyonu bir önceki yaşamınızın mücadele dolu olduğunu, ateşli ve heyecanlı tutumlarınız nedeniyle başınıza iş açtığınızı göster. Bu yaşamda duygularınızı kontrol etmekte zorlanabilir, dürtülerinizin kurbanı olabilirsiniz. Duygu kontrolünü sağlamak, öfke ile harekete geçmemek sizin için önemlidir.

Koç deneyimsizliği ifade eder, yaşam sahası sizin için öğrenme alanıdır. Daha çok deneyim daha çok öğreti tıpkı küçük bir çocuk gibi! Düşer kalkar, yeniden düşer kalkar en sonunda öğrenirsiniz…

Bir başınıza çıktığınız o yol ne ilktir ne son!

Sevgiler…

 

* Burada yazan bilgiler ayın bir başka gezegenle etkileşimi olmaksızın düşünülmelidir. Ay burcunuz bir başka gezegenle etkileşimde bulunduğunda yorumların değişeceğini belirtmeliyim.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.ozlemsomuncu.com/wp-content/uploads/footer-gezegenler.png

Takip Et

© Copyright 2021 | Tüm Hakları Saklıdır, Tasarım ve Dizayn: Gurur TOMUR 

İptal ve İade