MakaleSabit yıldızlarGüneş Sirius Kavuşumu Büyük Soltist Günü

Temmuz 3, 20230
Güneş Sirius kavuşumu Büyük Soltist Günü

Sirius ya da Akyıldız, Büyük Köpek Takım yıldızında yer alan bahar ayında kuzey yarı küreden görülebilen gece gökyüzünün en parlak yıldızıdır. Türkçe ’de Akyıldız ismiyle bilinir.  Çıplak gözle tek yıldızmış gibi görünse de çift yıldızdır.

Antik dönemde Sirius’un Samanyolu’nun merkezinde olduğuna inanılırdı.

Köpek Yıldızı, Sirius veya Sothis, Nil’ in yıllık taşmalarını önceden haber verdiği için Mısırlılarca kutsal kabul edilirmiş. Harry Potter severler Harry’nin amcası Sirius’u siyah bir köpeğe dönüşerek saklandığını hatırlayacaktır. Sadakatinden dolayı köpek, mürit ile usta veya inisiye ile Tanrı arasında olması gereken ilişkiyi göstermektedir. Pek çok Mısır tapınağı, iç odaları Sirius’u görecek biçimde inşa edilmiş, dikkatli bir şekilde gözlemlenmiştir.

Tarotta yıldız kartında da ortada ölçüsüz büyüklükte bir yıldız vardır bu yıldız Sothis veya Sirius olduğunu düşünmektedir; diğer yedi yıldız kadimleri yedi kutsal gezegen olarak anılır.

 

Büyük Soltist Günü

 

Eski Mısırlıların Sodep- Sotis günü olarak adlandırdıkları, bir yıllık kaderin yazıldığı 4-5-6-7 Temmuz günlerini kapsar.  Tam kavuşum 6 Temmuz saat 19:59 da gerçekleşecek. Bu nedenle güzel enerjiler yaratmak, insanlara yardım etmek, dürüst olmak tavsiye edilir.

Eski Mısırda sodepi dua, fakirlere yardım ederek bir yıl boyunca yapılan hatalardan af dileyerek geçirirler ve özel bir meditasyon yaparlarmış. Bugün de benzer şekilde meditasyon yapmak ruhsal çalışmalar yapmak reiki, kukai, sprituel çalışmalar yapmak, dualar okumak, esmalar çekmek iyi gelebilir. Bir din inancınız yok ise sizi Yaradan ile bağ kurarak; yalnız kalıp birebir inzivada kalıp ruhsal çalışmalar yapmak çok önemlidir. 06 temmuz sothis gününü, mümkünse insanlarda uzakta izole bir halde, çok az konuşarak, sakin geçirmek iyi gelecektir.

Diğer taraftan sirius günleri bir yıllık döngüler okunurken, 8 yıl sonrasının da kaderi yazılmış olur. Yani 8 yıl önce sirius gününe bakılarak bu yıl okunabilir.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.ozlemsomuncu.com/wp-content/uploads/footer-gezegenler.png

Takip Et

© Copyright 2021 | Tüm Hakları Saklıdır, Tasarım ve Dizayn: Gurur TOMUR 

İptal ve İade