BasındaNisanHayatını güvenli bir sığınak haline getirmek…

Nisan 4, 20210
nisan burçlar

Belirsizlikten yorulduğumuz bugünlerde hayata renk katacak arayışlar içindeyiz. Kime selam versem yeni bir haber yok mu? güzel günler ne zaman gelir diyor. Haklı bir bekleyiş, bahar geliyor hissedemiyoruz bile ne gündemde ne kalpte ne sokakta! Güzel gün nedir diye soruyorum kendime yada gerçekten mutlu olmak zorunda mıyız?

Ah içimizi karartmayacağım elbette aksine havaların yumuşayacağı haberleriyle geliyorum.

Aya mart ayında gerçekleşen terazi dolunayının etkisiyle başlıyoruz. Dolunaylar güneş ve ayın birbirine karşıtlık oluşturmasından meydana geldiği için içsel yani ruhsal yanımızla, kişilik ve kimliğimiz arasındaki çatışmaları; eril ve dişil yanımız arasındaki çelişkiyi anlatır. Dolayısıyla dolunaylar her bakımdan gergin enerji barındırırlar. Çok fazla bilinen bir yanlış dolunayların olumsuz yeni ayların olumlu olduğu yönünde oysa olumlu ve olumsuz dediğimiz şeyi bizim bakış açımız belirler. Dolunaylarda bir konu kapanır diğeri başlar, diğer taraftan yeni aylarda bir şeylerin tohumu atılır, öyleyse zaten bir şeyler çoktan bitmiştir!

Şimdi durup düşünelim neyi bitirdik? bu bazen kafamızda gerçekleşen bir şey bile olabilir. Öyleyse yeni niyet zamanı!

Yalnızlara Müjde

Nisan ayları güneşinde koç burcuna geçmesiyle keyfimiz yerine gelir. Koç burcu da zaten doğası gereği heyecanlı, çocuksu ve şendir. Venüs’ ünde artık Afrodit pozisyonuna geçmesiyle birlikte doyasıya sevmek sevilmeye dair arzumuz artacak beraberinde fırsatlarda gelecek. Dikkat edilmesi gereken husus ise hız kesmek… Koç burcunun yönetici gezegeni mars şu sıralar denklinasyon dışı, her an her türlü deliliği yapmaya müsaitiz.

İkili ilişkiler, iş ve kariyer alanında zorlu şartları avantaja çevirmek ve yapılandırmak için fırsatları iyi değerlendirme zamanı. Sadece o gelen küçük fırsatı görebilmek gerekiyor. Çoğu zaman o kadar büyük beklentiler içindeyiz ki önümüze gelen fırsatları göremiyoruz, genellikle de kaçırdıktan sonra fark ediyoruz. Unutmayalım ” Bize Bakan Şey, Aradığımız Şeydir.”

5 nisan itibariyle Merkür de balık burcundan koç burcuna geçecek gökyüzünde balığın tembelliği ve belirsizliğinden giderek uzaklaşmış olacağız. Ayın ortasına doğru yine koç burcunda gerçekleşecek olan dolunayla birlikle kendimizi ortaya koyma biçimimiz bakımından belli bir olgunluğa erişmiş olduğumuzu düşüneceğiz. Fazlasıyla cesur, girişken ve lider olabiliriz. Hesapsız attığımız her adımla cesaretin getireceği başarılar olacağı kadar risklere de sürükleyebilir.

Kendimizi ortaya koyma biçimimiz kimi zaman çok baskın, uzlaşmaktan uzak bir hal alabilir koçun hemen karşısında yer alan terazi bize dengeyi bulmamız gerektiğini ve diplomasinin önemini anlatır! Sağduyulu olabilmek adına özel bir çaba gerekebilir.

Duyguların coşkusunu yapıcı kullanabilmek hayatı dönüştürürken, bunu kontrol edememek yıkıcı sonuçlar doğurabilir.

Zaman akar gider gökyüzü değişir, bizlerde beraberinde değişiriz. Duygularımız, hislerimiz, mizacımız da özellikle ayın hakaretleriyle birlikte değişir. Yeni aylar ayın genel teması hakkında detaylı bilgiler verir, bir süredir kapattığınız, gömdüğünüz konularda artık yeniden harekete geçme evresine hazırlıktır. Kendinizi biraz olsun gözlemlerseniz yeni ayların öncesinde yalnız kalamaya, içinize dönmeye büyük bir arzu duyarsınız bu dönem balzamik fazla temsil edilir, bir çeşit çürüme evresidir. Yeniden doğumunu simgeleyen Yeni ay fazı ise yeni başlangıçları anlatır, ay yeni aydan bir kaç gün sonra hilal fazına geçtiğinde konular açığa çıkmaya başlar. Her başlangıç bizim için o konunun baharı, heyecanıdır.

12 Nisan 05.30 da Koç burcunda bir yeni ay gerçekleşecek. Koç enerjisi haritaya öylesine hakim ki ufukta da koç burcu yükseliyor. Üstelik yeni ay da birinci evde gerçekleşiyor. Koç burcu kendi başına zaten başlangıçlara işaret eder, zodyağın ilk burcudur. Heyecanlı coşkulu, neşeli, cesur adımlar atmayı ifade eder. Uzun zamandır bir türlü kapanamayan konuların kapandığı, bireysel olarak tramvatik dönemlerin geride bırakıldığı bir ay olacak.

Yeni ayın teması kendimizi beslemek, maddi manevi kendimizle ilgilenmek ve büyümek, yeni hedefler belirlemek ve harekete geçmek yönünde olacak. Bağımlılık düzeyindeki ilişkilerden uzaklaşabilme, bir birey olarak ayakta durmanın farkındalığını edinme, korkularla yüzleşme zamanı…

Sevgiyle…

İlk olarak İzmir Yankıda yayınlanmıştır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://mldjoplulasd.i.optimole.com/w:auto/h:auto/q:mauto/f:best/https://www.ozlemsomuncu.com/wp-content/uploads/footer-gezegenler.png

Takip Et

© Copyright 2021 | Tüm Hakları Saklıdır, Tasarım ve Dizayn: Gurur TOMUR 

İptal ve İade