İkizlerTutulmalarİkizler Burcunda Ay Tutulması: Dönüşümün Sancısı

Kasım 20, 20200
ay tutulması

Merhaba,

2020 yılı malumunuz sancıların, sorunların, sürpriz gelişmelerin yılıydı. Bol retrolu ve tutulmalı bu yılda son iki tutulmaya geldik. 30 Kasım 2020 de saatler 12.29’u gösterdiğinde 8 derece ikizler burcunda bir ay tutulması meydana gelecek.

Bu tutulma 116 Saros numaralı ve parçalı bir tutulma olacak. Avrupa ve Asya’nın çoğundan, Güney Amerikadan, Pasifik ve Kuzey kutbundan izlenebilecek. Ülkemizde gündüz saatlerine denk geldiği için gözlemlenemeyecek.

Gökyüzüne dair muhteşem bir görsel şölen olmakla beraber astrolojik açıdan da Ay tutulmaları büyük bir önem arz eder. Ay tutulmaları içinde dolunayı barındırdığı için bitiş ve sonlanmaların habercisidir. Hayatımızda bir kapıyı kapatır diğerini açar. Elbette alıştığımız bu kapının kapanışı kolay olmaz, gözümüz arkada kalır. Değişim ve dönüşüm sancılı gelir!

Yengeç- oğlak tutulmalarını geride bıraktığımız, ev, aile, kariyer ve köklerimize dair derin değişimler yaşadığımız bir kaç yıldır özellikle öncü burçlar; yengeç, oğlak, koç ve teraziler çok büyük derin dönüşümler yaşadılar. Haziran ayında ay düğümlerinin ikizler yay aksına geçmesiyle beraber başlayan bu yeni döngü artık özellikle değişken burçlar olan; ikizler, yay, başak ve balık burçları için bu döngüyü başlattı.

Dolunay haritanın 4. evinde gerçekleşecek. Dolunay’ın yöneticisi merkür ise dolunaya karşıt derin, sezgisel, şüpheci ve gerekirse kriz çıkarmak pahasına korkularının üzerine giden akrep burcuna yerleşmiş durumda!

Aile içinde ortaya çıkabilecek bir takım iletişim problemler, ekonomik krizin getirdiği zorlayıcı etkiler nedeniyle iş kayıpları, ortaklıkların ve evliliklerin sona ermesiyle sonuçlanabilir. Zira dolunay ocağın tütmesi ile ilişkili astroid vesta ile kare açıda yapıyor olacak… Uranyen prensipte venüs şiron orta noktasında gerçekleşecek olan tutulma haritamıza göre maddi kayıplar yada duygusal yaralar almamıza neden olurken, aynı alanda şifalananlar emeklerinin karşılığında ilişkilerini yoluna koyup evlilik yoluna gidenler, kariyeri baştan yapılandırma şansı elde edenlerimiz de olacak. Romantizm rüzgarina kapılmanın riskli yanlarını söylemeden geçemeyeceğim.

Algı problemleri olabileceği için ticari anlaşma ve sözleşmelerde kılı kırk yarmak dikkat etmekte fayda var. Kardeşler arası problemler, kayıplar ve kopmalar söz konusu olabilir.

Yükselende Kova burcunda Alnair yıldızı yükseliyor. Pek çok kişi emeklililğe zorlanabileceği gibi emeklilerin maaşına dair tartışmalar, perde arkası görüşmeler yapılabilir. Elektrik, teknoloji konularında bazı gelişmeler olabileceği gibi uçak kazalarını da gündeme getirebilir. Sağlık hizmetleri alanında değişim ve dönüşümler, dünya genelinde ırkçı söylemler, iç çatışmaları izleyeceğiz.

Ülke gündeminde din adamları, ticari faaliyetler, kavga ve anlaşmazlıklar, basın yayın organları, seyahat yasakları, eğitimle ilgili ortaya çıkabilecek gerilimler ve komşu ilişkilerinde gerilimli durumlar söz konusu olabilir. Ülkemiz haritasının 12. evinde gerçekleşecek olan tutulma elbette bizi gizli düşmanlarımızla yüzleştirecektir!

İçinde bulunduğumuz mevcut şartlar uzaktan eğitim ile ilgili yeni bazı değişikliklere gitmeye dair yeni arayışları gündeme getirecektir. Özellikle dolunay yöneticisinin Satürn, pluto ve Jüpiter üçlüsüne sekstil yapıyor olması nedeniyle yapılacak bu yeni yapılanmanın kolay ancak çokta sağlıklı olmayacağını söyleyebilirim. Ülkemiz adına bazı ambargoların olabileceği ticaretin maalesef daha da küçüleceğini üzülerek izleyeceğiz. İletişim ve sosyal medyada kısıtlamalar yeniden gündeme gelebilir!

Tutulmanın etkisi özellikle bir sonraki güneş tutulmasına kadar yoğun bir etki gösterirken önümüzdeki 6 ay boyunca etkisini devam ettirecek. Aramızdan bazıları ise zaten bunların etkilerini yaşamaya başladı bile! Özellikle 3 ve 13 dereceler arasında kişisel gezegeni olan ikizler ve yay burçları birincil etkiler alırken, balık ve başak burçları da tutulmadan nasibini alacaktır.

Haritanıza özel danışmanlık almak için bana ulaşabilirsiniz.

Sevgi ve farkındalıkla…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.ozlemsomuncu.com/wp-content/uploads/footer-gezegenler.png

Takip Et

© Copyright 2021 | Tüm Hakları Saklıdır, Tasarım ve Dizayn: Gurur TOMUR 

İptal ve İade