Aylık Yengeç YorumuYengeçKasım 2021 & Yengeç ve Yükselen Yengeç Burçları

Ekim 31, 20210
kasım yengeç

Merhaba sevgili yengeçler, ekim ayı sizin için gerginliklerin ayıydı, koç burcunda gerçekleşen dolunay özellikle krizi yönetmek adına özel çaba sarf etmenizi gerektirdi. Kasım ayı ise kısmen daha olumlu açılar alacağınız için dengeleri sağlayabileceksiniz.

Kasım ayını 5 Kasımda gerçekleşecek yeni ayla karşılayacağız. Saatler 00.14 gösterirken akrep bucunun 12 derecesinde Alpheca yıldızında bir yeni ay gerçekleşecek.

Biliyorsunuz ki yeni aylar yeni başlangıçları ifade eder, yeni başlangıçlar ise bazen keskin bitişler sonrasında gelir. Yeni aydan 2 önce ay balzamik faza geçmiş olur. Balzamik bildiğimiz üzere sirke ile yan yana kullanılan bir kelime, dilimize İngilizceden geçmiş. Yumuşatıcı, huzur veren ve dinlendiren anlamlarına geliyormuş. Araştırırken gülümsetti astroloji de ay fazlarını sosyal medyada şöyle bir araştırdığınızda milyon tane korkunç senaryo okuruz oysa ki… Buradan da anlaşılacağı üzere yeni ay öncesinde ki iki gün bize sunulmuş bir fırsat. Dinlenmek, içe dönmek, dua etmek, meditasyon, kukai gibi çalışmalar yapmak içsel huzuru yakalamak için bir fırsat sunabilir. Kış uykusuna çekilmişsiniz gibi düşünün 🙂

Yeni ay haritanızın 5. evinde gerçekleşiyor. Marsın da burada yeni aya eşlik etmesiyle birlikte mücadele alanınız da 5. ev konularına kayıyor. Tutkulu, arzu ve isteklerimiz için savaşmaya yatkın, zihinsel olarak kuruntulu, kaybetmeyi asla kabul etmeyecek kadar hırslı, kimi zaman kıskançlığında çok baskın olduğu bir dönemdeyiz. Flörtlerinizle aranızda çekişmeli bir güç mücadelesi söz konusu olabilir. Eğer bir ilişkiniz yoksa ani beklenmedik tutku dolu bir ilişkiye çekilebilirsiniz. Çocuklarınızla ilgilenmek zorunda kalabilirsiniz eğer onlar yetişkinse aranızda bir takım gerginlikler olabilir. Bu dönemde hayata karşı şansınızı çok zorlamamalısınız! Özellikle şans oyunları, borsa vb konularda temkinli olun.

Merkür de yeni ay sonrasında akrep burcuna geçiyor ve 25 kasıma kadar burada kalıyor. Merkür akrep serüveni boyunca karanlık yönlerimizle yüzleşmemizi sağlayacak, kimi zaman zihnimizde müthiş bir arınmaya yol açacaktır! Elbette önce o çöplükle yüzleştirerek…

11 kasım ve ay ortasında ilişkilerinizde beklenmedik durumlar söz konusu olabilir, olayları abartmalaya meyilli olabilirsiniz. Kariyer yaşamınızda ani kararla ayrılmak, başka bir işe geçmek isteyebilirsiniz, maddi hesaplamalar yapmadan adım atmamalısınız.

6 Kasımda venüs oğlak burcuna girerek sizin 7. evinizi renklendirecek. İkili ilişkilerinizde ciddi adımlar atabilir, bu adımlar için harcamalar yapabilirsiniz. Bir yanınız tutku ararken diğer yanınızla akılcı ve sağlam adımlar atmaya çalışmak sizi zorlayabilir. Zira venüs aralık ayında bu alanda retro yapacağı için kasım ayında ektiklerinizi yeniden gözden geçirmenizi gerektirecek!

17-21 kasım Merkür Neptün olumlu etkileşimleri yaratıcı çalışmalar için fırsatlar sunabilir, ilişkilerinizi toparlamak adına romantik adımlar atabilir, şiirsel konuşmalar yapabilirsiniz. Özellikle 17 kasımda marsın uranüsle karşıtlığı herkes gibi sizi dürtüsel hale getirebilir. Gerginliklerden uzak kalmalısınız.

19 Kasımda gerçekleşecek olan Alogoloid tutulma sizin 11. evinizde olacak. Tutulmalar etkilerini zaten göstermeye başladı ancak önümüzdeki 6 ay içinde görülmeye devam edecek. Bu tutulma sizin özellikle hayata dair hayalleriniz ve hedeflerinizi gözden geçirmenizi sağlayacak. Neredeyim? arzu ettiğim pozisyonda mıyım? bunları değiştirmek için ne yapabilirim sorularıyla dolacaksınız. Önümüzde ki yıl belki de ev, iş, şehir değişikliği gibi marjinal kararlar alabilirsiniz!

24 kasımda yay burcuna geçmeden anaritik derecede konumlanacak merkür sizi biraz kuruntuya sürükleyebilir, belki de stolklamalar sizde bir aydınlanma yaratabilir. Zira sonrasında merkür sizin 6. evinize geçmesiyle birlikte gündelik rutinleriniz hareket kazanacak, telefonlarınız susmayabilir, iş ve sosyal yaşamınızı dengelemek zorunda kalabilirsiniz.

27 kasım tarihlerinde venüsün mars ile olan güzel etkileşimine neptün de eşlik edecek, sevginin, arzunun, romantizmin arttığı bu evrede tüm ilişkilerimizde daha ılımlı, uyumlu ve sempatik olabiliriz. Bu tarihler Algol tutulmasının ilk etkilerini göreceğimiz zamanlar. Sizin için ikili ilişkileri toparlama fırsatı olabilir. Bi düşünün başkaları için ne yapıyorsunuz belki de anaç yanınızı artık bir sosyal grupta kullanmalısınız.

Özellikle kişisel haritalarınız da boğa, akrep, aslan ve kovada gezegenler varsa astrolojik danışmanlık aralar sizi nelerin beklediği konusunda hazırlıklı olmanızı tavsiye ederim.

Sevgiyle…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://mldjoplulasd.i.optimole.com/w:auto/h:auto/q:mauto/f:best/https://www.ozlemsomuncu.com/wp-content/uploads/footer-gezegenler.png

Takip Et

© Copyright 2021 | Tüm Hakları Saklıdır, Tasarım ve Dizayn: Gurur TOMUR 

İptal ve İade