AkrepMars30 Ekim mars akrep; “Kalp deniz, dil kıyıdır denizde ne varsa, kıyıya o vurur”

Ekim 29, 20210
merkür akrep

Mars haritamızın hayat enerjisi, eyleme geçme biçimimiz, bir konuya nasıl atıldığımız, cinsel enerjimizi ifade eder. Doğası gereği başlatmak, girişmek ve öncülük etmeyi temsil eder. Mars namidiğer Ares, Odin, Adonis yani savaş Tanrısıdır. Onun en iyi yapabildiği şey ortalığı karıştırmak, kavga çıkarmak, fırtınalara neden olmak, düşünmeden kılıcını savurmaktır.

Mars koç burcunu ve akrep burcunu yönetir dolayısıyla bu iki burçtan da anlayacağımız üzere mücadele etmekten vazgeçmemektir. Aynı zamanda oğlak burcunda yücelir. Bunların aksine mars yengeç, terazi ve boğa burçlarından hoşlanmaz.

Mars akrep burcunda özellikle klasik astrolojiye göre güçlü olduğu bir pozisyondadır. Hırslı, azimli, derin ve tutkuludur. Derin ve sessizce ilerler, olaylar karşısında sabırla gözlemler ve sonrasında adım adım ilerleme kaydeder. Cinsellik teması baskındır, öfke kontrolünde iradelidir.

Mars akrep serüveni

Uzun süredir devam mars terazi süreci bize diplomatik davranmayı, adalet olgusunu, dengede kalabilme çabasını deneyimletti! merkür retrosu ve terazi koç yeni aylarıyla içimizde tuttuğumuz yükleri bırakma bunu yaparken de kimi zaman ölçüsüz olma eğiliminde olduk…

Mars 30 ekim itibariyle akrep burcuna geçecek ve 13 aralığa kadar burada kalacak. Bu süreçte tutkulu, hırslı, azimli, derin ve ketum bir biçimde hareket edeceğiz. İstek ve arzularımızın peşinden giderken sabırlı olacağız. Karma astrolojiye göre ise akrebe yerleşmiş gezegenler karmik zorlukları ifade ettiği için her durumda bir takım zorluklara işaret eder.

Kasım ayıyla beraber önümüzdeki bir yıl boyunca yaşayacağımız boğa akrep tutulmaları başlayacak. Mars burada adeta lokomotif görevi görecek. Mars akrep burcuna geçişini satürne kare açılar yaparak başlayacak, otorite ile sorunlar, anne, baba, patron gibi figürlerle ilişkilerimizde baskı altında kalma buna rağmen dirayetli adımlar atabilmeyi ifade ediyor. Kasım ayının ilk haftasında özellikle sabit burçların kemik ve diş kırılmalarına karşı uyarmalıyım! İkili ilişkilerde terazi ve koç yeni ayından sağlam çıkabilenler için sağlamlaştırma dönemi olabilir.

Akrep burcu öldükten sonra yeniden doğuşu ifade eder. Kartalın hikayesi de böyledir, yaşlanan olgunlaşan bu yırtıcı hayvan aylarca zayıf düşene kadar, yıpranan gagasını sert kayalara vura vura ve tüylerini tümüyle döktükten sonra yeniden doğuşuna başlar!

6 kasım mars neptün etkileşimi

Arzu ve isteklerinle ruhsal yanların arasında kalma, beklenmedik bağışıklık düşüşleri…

9-12 kasım mars satürn karesi

Kazalar, kemik ve diş kırılmaları, mesafe ihtiyacı duyabiliriz. Bu tarihlerde özellikle ağır, disiplin gerektiren işlerde başarılı olunabilir ancak yine de bu tarihler arasında cesur adımlar atmakta zorlanabiliriz. Özellikle ikili ilişkilerde cesur atmak zorlaşabilir, eğer bu günlerde ilanı aşk bekliyorsanız yanlış bir zamanlama! siz ilanı aşk edecekseniz cesaretinizi toplamanız zor olabilir. Yine bur tarihte cinsellik teması baskın haberler alabiliriz. Bu konuda terapi almak isteyenler bir uzmana başvurabilir. Ezoterik konulara ilginiz artabilir, gizli ilimlerle ilgilenmeye başlayabilirsiniz…

Özellikle 10 kasımda merkür ve ayda bu etkileşime eşlik edeceği için ülke gündeminde soğuk rüzgarlar esebilir! Önde gelen siyasi isimlerin ağzından çıkan sert söylemler ortamın gerilmesine neden olabilir!

Akrep yeniayının ilk etkileri de yine bu tarihlerde açığa çıkabilir! ülkemizin de burcunun akrep olduğu düşünülürse, söylemlerin sertliği ekonomik sıkıntıları tetikleyebilir…

12- 18 kasım tarihleri arasında mars uranüse karşıtlığını keisnleştirecek, zira 18 kasım ay tutulmasının gerçekleştiği tarih olacağı için tutulma yazımda tüm detayları okuyabilirsiniz. Ancak mars Uranüs karşıtlıkları, büyük patlamalar, ani beklenmedik olayların habercisidir. Özellikle sabit burçlar açısından değişmez dediklerinin değiştiği, olmaz dediklerinin olduğu kırılma noktasına gelmiş olacağız. Gökyüzünde ateş elementinin yokluğu da özellikle eylem aşamasında elimizi kolumuzu bağlayabilir! Her şeye rağmen mars akrebin sabrı ve dirayeti olayları büyütmeden çözmeyi sağlayacağını umuyorum.

Mars akrep hırsı, kontrollü öfkesi ve yerine göre sinsi sinsi ilerleyebilmeyi ifade eder! bu süreç bir çoğumuzun hayatında kin, nefret ve öfke gibi duyguları taze tutabilir! Skandallar, ihanetler, bencillik, manipülasyon ilişkilerde sadakat sorunları ortaya çıkabilir!

21-22 kasım civarında ki sert enerjiler kişisel dönüşümünüze hizmet edebilir. Yine bu tarihlerde venüs mars sekstili ikili ilişkilerde dengeyi sağlamak adına olumlu gelişmeler yaratabilir, venüs daha çok statükoyu, pozisyonu korumak adına kurulabilecek ilişkilerde oğlak burcunda sabırla idare edebilmeyi sağlayacaktır. Bu olumlu etkileşim uzunca bir süre 9 aralığa kadar devam edeceği için şirket ortaklıkları, ekonomik sıkıntıların aşılması için ortak adımlar atabilme, mevcut pozisyonu korumak adına girişimler yapma eğilimi baskın olabilir. Diğer taraftan mars jüpiter karesi de bu tarihlerde gerçekleşeceği için abartılı saldırgan tavırlar takınabiliriz. Uzay fiziği, kuantum konularında yen buluşlar, felsefi okumalar için güzel günler! ancak ikili ilişkiler için zor zamanlar olduğunu eklemeliyim…

Mars trasitini 12 aralıkta tamamlarken anaritik derecesinde bize krizi, derinleşmeyi, karanlıkta kendimizi görebilmeyi sağlayacak!

Yeniden doğabilmek için bir tohum gibi filizlenmeden önce yerin altına gömülmeyi öğreneceğiz…

Sevgiyle…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.ozlemsomuncu.com/wp-content/uploads/footer-gezegenler.png

Takip Et

© Copyright 2021 | Tüm Hakları Saklıdır, Tasarım ve Dizayn: Gurur TOMUR 

İptal ve İade