Aylık Başak YorumuBaşakMayıs 2021 & Başak ve Yükselen Başak Burçları

Nisan 30, 20210
Başak

Sevgili başak ve yükselen başak burçları,

Nisan ayı sizin için maddi kaynakları artırmaya dönük çabalarla geçmiş olabilir. Ayı da 27 Nisan da 3. evinizde gerçekleşen dolunayla kapattınız. Dolunayın etkileri önümüzdeki yeni aya kadar devam edecek bu nedenle dilerseniz mart ayı yazıma göz gezdirebilirsiniz.

3 mayısta ikizler burcuna geçmeye hazırlanan Merkür Jüpiter ile kare açı yapacak. Etkileri bir hafta devam edecek. Bu etkileşim iş yaşamınızda, günlük rutinlerinizde zorlanmalara neden olabilir. Yoğunluk nedeniyle yorgunluk ve gerginlikler söz konusu olabilir. Beraber çalıştığınız kişilerle ilişkilerinizde gergin anlar yaşanabilir.

5 Mayısta Merkür ikizler burcuna yani sizin 10. evinize giriş yapacak. Kariyere dair hedefleriniz gözden geçirme, yeni planlar yapma, zihnen toplum önünde görünürlüğünüze yönelebilirsiniz. Konuşan fikir beyan eden ve dikkatleri üzerinize çeken bir görüntü verebilirsiniz. İşe ilgili konularda kararlar alabilirsiniz.30 Mayıs itibariyle yine burada retro yapacak olan Merkür bu bir ay içinde deneyimlediğiniz konuları yeniden önünüze getirebilir. 9- 13 mayıs haftası kariyerinizi yapılandıracak adımlar atabilirsiniz. Başvuru ve görüşmeler için olumlu tarihler. Merkür sizin aynı zamanda 1. evinizi de yönetiyor. Bu nedenle bu dönem sizin için ekstra önemli! özellikle Merkür retrosu boyunca ötelediğiniz sağlık problemlerinizle uğraşmak zorunda kalabilirsiniz. Merkür retro hareketine başlamadan muayeneleriniz yaptırmakta fayda var. Sonrasında iş anlaşmaları ve sözleşme yapmamanızı tavsiye ederim. Gölge etkileri 15 Mayıs itibariyle başlayacak ay boyunca yaşanabilecek iletişim sorunları, çözülmemiş meselelerin yeniden gündeme gelmesi söz konusu olabilir. Diğer detaylar için Merkür retrosu yazıma göz gezdirebilirsiniz.

9 mayısta Venüs de ikizler burcuna geçecek. Merkür’le aynı alanı şenlendiriyor olacak Venüs’ün de 10. evinize girmesi kariyerde sevgi dolu görünmenizi sağlayabilir ayrıca terfi, ödül gibi fırsatlarıda beraberinde getirebilir. Diğer taraftan 10-12 Mayıs Şiron Mars karesi netleşecek, destekleyici açılara rağmen sosyal çevrenizden gelen baskılar karşısında duygularınızı içinize atmanıza ve pasif agresif olmanıza neden olabilir.

11 Mayıs Boğa Yeni Ayı

Boğa yeni ayın sizin 9. evinizde gerçekleşecek, yeni ayla birlikte hayata dair inançlarınız gözden geçirebilir, yurt dışı, eğitim, ticaret gibi konularla ilgilenebilirsiniz. Hayata titizliğinizi bir kenara bırakarak, normalde olduğunuzdan biraz daha iyimser bakabilirsiniz.

14 Mayıs 2021 Jüpiter Balık burcuna geçiyor.

Jüpiter burada 29 temmuza kadar kalacak sonra kova burcuna geçip yıl sonunda dönmemek üzere balık burcuna geçecek. Bu nedenle seneye sizi nelerin beklediğine dair ufak bir fragman izleyeceksiniz. Özellikle doğum haritanızda Jüpiter in bulunduğu ev konularında içinize döneceğiniz, ruhsal olarak kendinizi geliştirmek isteyeceğiniz, spritüal konularla ilgileneceğiniz bir süreç olacaktır. İnsanlara yardım etmek isteyebilir, duygusal davranışlar sergileyebilirsiniz. Balık sizin 7. eviniz, önümüzdeki yılın gündemine dair ipuçları verecek bir kaç ayı deneyimleyeceksiniz.

Bekar yükselen başaklar için evlilik adayları, heyecan verici başlangıçlar söz konusu olabilir. Diğer taraftan Jüpiter doğası gereği mevcut durumu büyüttüğü için evlilik, ortaklıklarında sorun yaşayanların sorunları da büyütebilir. (Harita özelinde) Özellikle 18 -19 Mayısta kesinleşecek olan kuzey ay düğümü etkileşimi ve aynı anda Satürn ile üçgen açısı yeni tanışmalar için kadersel günler. 18-20 Mayıs Satürn Venüs üçgeni aile, ev, taşınma, evliliğe dair adımlar atmak için güzel fırsatlar sunabilir.

26 Mayıs Yay Burcunda Ay Tutulması

Yılın ilk tutulmasıyla birlikte kadersel etkilerin hayatımıza dokunacağı bir süreç başlıyor. Tutulmalar hepimizin başını gökyüzüne dikkatle çevirdiği muhteşem doğa olaylarıdır. Coğrafi olarak önemli olduğu kadar astrolojik olarak da kadersel etkiler barındırırlar. Gücü birkaç kat artırılmış Yeni Ay ve Dolunay etkinlikleri olarak düşünülebilir. Tutulma haritamızda nerede gerçekleşiyorsa o alana bir çentik atılır ve transitler geldiğinde olaylar bir bir gerçekleşmeye başlar. Tutulmaların etkisini ortalama bir ay öncesinde almaya başladık bile söylediğim şeyler hayatınızda gerçekleşmiş bile olabilir.

Yay burcu sizin 4. eviniz bu yıl siz tüm tutulmaları 4- 10 aksında alıyorsunuz. Bu alan haritanın önemli bir alanı buradaki tutulmalar hayatınızda keskin ve dönüştürücü deneyimleri getirebilir. Ev ve yer değişikliği yapabilir, evlilik- boşanma kararı verebilirsiniz. Kariyerinizde de evliliğinizle beraber etkileyici gelişmeler söz konusu olabilir.

Sevgiler

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.ozlemsomuncu.com/wp-content/uploads/footer-gezegenler.png

Takip Et

© Copyright 2021 | Tüm Hakları Saklıdır, Tasarım ve Dizayn: Gurur TOMUR 

İptal ve İade