Aylık Yay YorumuYayMayıs 2021 & Yay ve Yükselen Yay Burçları

Mayıs 1, 20210
Yay

Sevgili yaylar ve yükselen yay burçları,

Nisan ayı sizin için sorunlarla mücadele ettiğiniz, kendinizi baskı altında hissettiğiniz bir aydı. Ayı da 27 Nisan da 12. evinizde gerçekleşen dolunayla kapattınız. Dolunayın etkileri önümüzdeki yeni aya kadar devam edecek bu nedenle dilerseniz mart ayı yazıma göz gezdirebilirsiniz.

3 mayısta ikizler burcuna geçmeye hazırlanan Merkür Jüpiter ile kare açı yapacak. Etkileri bir hafta devam edecek. Bu etkileşim bir süredir devam eden gündelik yoğunluğunuzu hafifletecek ve dikkatinizin başka bir alana kaymasını sağlayacak ancak gider ayak kendinizi çok yorgun hissettiğiniz için halsiz düşebilirsiniz.

5 Mayısta Merkür ikizler burcuna yani sizin 7. evinize giriş yapacak. Sizin içinde önemli bir dönem başlayacak. Merkür sizin kariyer evinizi de yöneticisi olduğu için kariyeriniz için yeni adımlar atmak isteyebilirsiniz. Bu dönemi bir köşeye not almakta fayda var, retro geldiğinde bu konular yeniden gündeminize gelebilir. 9- 13 mayıs haftası aldığınız kararlar için cesur adımlar atabilirsiniz. Merkür retro hareketine başlamadan iş anlaşmaları ve sözleşmelerinizi yapmanızı tavsiye ederim. İş görüşmelerinizi, yapacağınız girişimlerini önceden yapmanızı tavsiye ederim. Gölge etkileri 15 Mayıs itibariyle başlayacak ay boyunca yaşanabilecek iletişim sorunları, çözülmemiş meselelerin yeniden gündeme gelmesi söz konusu olabilir. Diğer detaylar için Merkür retrosu yazıma göz gezdirebilirsiniz.

9 mayısta Venüs de ikizler burcuna geçecek. Merkür’e aynı alanı şenlendiriyor olacak Venüs’ün de 7. evinize girmesi ikili ilişkilerinize odağınızın artmasına neden olabilir. İlişkisi olmayanlar için anlamlı birliktelikler, sevgi dilinin hüküm sürmesi mümkün. Diğer taraftan 10-12 Mayıs Şiron Mars karesi netleşecek, destekleyici açılara rağmen beklenmedik maddi harcamalar, vergi borçları çıkabilir.

11 Mayıs Boğa Yeni Ayı

Boğa yeni ayın sizin 6. evinizde gerçekleşecek, çalışma koşullarınızı iyileştirmek, günlük rutinlerinizi toparlamak isteyebilirsiniz. Sağlığınıza önem vermeniz, bekleyen muayenelerin yaptırılması için uygun bir zaman dilimi. Özellikle boyun boğaz hastalıklarına karşı dikkatli olmalısınız.

14 Mayıs 2021 Jüpiter Balık burcuna geçiyor

Jüpiter burada 29 temmuza kadar kalacak sonra kova burcuna geçip yıl sonunda dönmemek üzere balık burcuna geçecek. Bu nedenle seneye sizi nelerin beklediğine dair ufak bir fragman izleyeceksiniz. Özellikle doğum haritanızda Jüpiter in bulunduğu ev konularında içinize döneceğiniz, ruhsal olarak kendinizi geliştirmek isteyeceğiniz, spritüal konularla ilgileneceğiniz bir süreç olacaktır. İnsanlara yardım etmek isteyebilir, duygusal davranışlar sergileyebilirsiniz. Balık sizin 4. eviniz, evinizde değişikliğe gitmek, taşınmak, ebeveynlerinizle ilgilenmek isteyebilirsiniz.

Özellikle 18 -19 Mayısta kesinleşecek olan kuzey ay düğümü etkileşimi ve aynı anda Satürn ile üçgen açısı hayatınızda sizi eğitim, iletişim ve ticari konularda ileri taşıyacak fırsatlar sunabilir. 18-20 Mayıs Satürn Venüs üçgeni ortaklı işler yapmak yada ilişkinizde iletişiminizi sağlamlaştırmak yönünde anlamlı getirileri olabilir.

26 Mayıs Yay Burcunda Ay Tutulması

Yılın ilk tutulmasıyla birlikte kadersel etkilerin hayatımıza dokunacağı bir süreç başlıyor. Tutulmalar hepimizin başını gökyüzüne dikkatle çevirdiği muhteşem doğa olaylarıdır. Coğrafi olarak önemli olduğu kadar astrolojik olarak da kadersel etkiler barındırırlar. Gücü birkaç kat artırılmış Yeni Ay ve Dolunay etkinlikleri olarak düşünülebilir. Tutulma haritamızda nerede gerçekleşiyorsa o alana bir çentik atılır ve transitler geldiğinde olaylar bir bir gerçekleşmeye başlar. Tutulmaların etkisini ortalama bir ay öncesinde almaya başladık bile söylediğim şeyler hayatınızda gerçekleşmiş bile olabilir.

Yay burcu sizin 1. eviniz bu yıl siz tüm tutulmaları 1- 7 aksında alıyorsunuz. Bir süredir zaten gündeminiz bu alanla ilgili. Eğer evliyseniz kötü giden ilişkinizde sert sonlanmalar yaşayabilirsiniz. İyi giden ilişkiler için ciddi adımlar atmaya karar verebilirsiniz. Bu alanda özellikle kişisel gezegenleriniz varsa sizin toplum önündeki duruşunuzu değiştirecek gelişmeler, kişilik ve kimliğinizde bir yenilenme, bireysel tutumunuzda ciddi değişimler olabilir, sağlığınız önem kazanabilir. Fiziksel görünümünüzde değişikliğe gitmek isteyebilirsiniz.

Sevgiler

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.ozlemsomuncu.com/wp-content/uploads/footer-gezegenler.png

Takip Et

© Copyright 2021 | Tüm Hakları Saklıdır, Tasarım ve Dizayn: Gurur TOMUR 

İptal ve İade