Aylık Yengeç YorumuYengeçMayıs 2021 & Yengeç ve Yükselen Yengeç Burçları

Nisan 30, 20210
Yengeç-

Sevgili yengeç ve yükselen yengeç burçları,

Nisan ayı sizin için aşkın, çocukların ve riskli paraların yoğun gündem olduğu bir aydı. Ayı da 27 Nisan da 5. evinizde gerçekleşen dolunayla kapattınız. Dolunayın etkileri önümüzdeki yeni aya kadar devam edecek bu nedenle dilerseniz mart ayı yazıma göz gezdirebilirsiniz.

3 mayısta ikizler burcuna geçmeye hazırlanan Merkür Jüpiter ile kare açı yapacak. Etkileri bir hafta devam edecek. Bu etkileşim sizin bir süredir yaşadığınız endişe ve korkuların artmasına neden olabilir. Diğer taraftan hayata dair umudunuz da birden büyük bir yükselme yada düşüş yaşayabilirsiniz.

5 Mayısta Merkür ikizler burcuna yani sizin 12. evinize giriş yapacak. Konsantre olmakta zorlanabilirsiniz, aynı anda birden fazla konuyla ilgilenen siz aklınızı toparlayamadığınızı düşünebilirsiniz. Bilinç dışı korkular açığa çıkabilir, haberci rüyalar görmeye başlayabilirsiniz. Bu dönemi bir köşeye not almakta fayda var. 30 Mayıs itibariyle yine burada retro yapacak olan Merkür bu bir ay içinde deneyimlediğiniz konuları yeniden önünüze getirebilir. 9- 13 mayıs haftası aldığınız kararlar için cesur adımlar atabilirsiniz. Merkür sizin aynı zamanda 3. evinizi de yönettiği için özellikle Merkür retrosu boyunca ticari konularda odaklanabilir, kardeş ve yakın akrabalarınızla ilgilenmek durumunda kalabilirsiniz. Merkür retro hareketine başlamadan iş anlaşmaları ve sözleşmelerinizi yapmanızı tavsiye ederim. Gölge etkileri 15 Mayıs itibariyle başlayacak ay boyunca yaşanabilecek iletişim sorunları, çözülmemiş meselelerin yeniden gündeme gelmesi söz konusu olabilir. Diğer detaylar için Merkür retrosu yazıma göz gezdirebilirsiniz.

9 mayısta Venüs de ikizler burcuna geçecek. Merkür’le aynı alanı şenlendiriyor olacak Venüs’ün de 12. evinize girmesi gizli veya platonik bir ilişki içine çekilmenize neden olur. Hayallere dalabilir, içinize dönebilirsiniz. Diğer taraftan 10-12 Mayıs Şiron Mars karesi netleşecek, destekleyici açılara rağmen ani ve dürtüsel tepkiler verebilirsiniz. İkili ilişkilerinizde ve kariyerinizde birikmiş şeylerin dışa vurumu sert olabilir.

11 Mayıs Boğa Yeni Ayı

Boğa yeni ayın sizin 11. evinizde gerçekleşecek, kariyere dair yeni hedefler belirleyebilir, bir süredir ektiklerini biçebilirsiniz. Sosyal projelerle ilgilenebilir, arkadaşlarınızla ilişkiniz gündeminize oturabilir. Arkanızdan çevrilen işler açığa çıkabilir.

14 Mayıs 2021 Jüpiter Balık burcuna geçiyor.

Jüpiter burada 29 temmuza kadar kalacak sonra kova burcuna geçip yıl sonunda dönmemek üzere balık burcuna geçecek. Bu nedenle seneye sizi nelerin beklediğine dair ufak bir fragman izleyeceksiniz. Özellikle doğum haritanızda jüpiterin bulunduğu ev konularında içinize döneceğiniz, ruhsal olarak kendinizi geliştirmek isteyeceğiniz, spritüel konularla ilgileneceğiniz bir süreç olacaktır. İnsanlara yardım etmek isteyebilir, duygusal davranışlar sergileyebilirsiniz. Balık sizin 9. eviniz, önümüzdeki yılın gündemine dair ipuçları verecek bir kaç ayı deneyimleyeceksiniz. Hayata dair inanç ve umutlarınızı gözden geçirebilir. Yeni hedefler belirleyebilir, spritüel konulara ilgi duyabilirsiniz. Özellikle 18 -19 Mayısta kesinleşecek olan kuzey ay düğümü etkileşimi ve aynı anda satürn ile üçgen açısı hayatınızda sizi ileri taşıyacak, hedefler belirlemenize fırsatlar yaratabilir. 18-20 Mayıs Satürn Venüs üçgeni derinleşme ve içsel bir uyanış sağlayabilir. Bir sağlık probleminiz varsa bu dönem alternatif şifa yöntemlerini deneyebilirsiniz.

26 Mayıs Yay Burcunda Ay Tutulması

Yılın ilk tutulmasıyla birlikte kadersel etkilerin hayatımıza dokunacağı bir süreç başlıyor. Tutulmalar hepimizin başını gökyüzüne dikkatle çevirdiği muhteşem doğa olaylarıdır. Coğrafi olarak önemli olduğu kadar astrolojik olarak da kadersel etkiler barındırırlar. Gücü birkaç kat artırılmış Yeni Ay ve Dolunay etkinlikleri olarak düşünülebilir. Tutulma haritamızda nerede gerçekleşiyorsa o alana bir çentik atılır ve transitler geldiğinde olaylar bir bir gerçekleşmeye başlar. Tutulmaların etkisini ortalama bir ay öncesinde almaya başladık bile söylediğim şeyler hayatınızda gerçekleşmiş bile olabilir.

Yay burcu sizin 6. eviniz bu yıl siz tüm tutulmaları 6- 12 aksında alıyorsunuz. Bir süredir zaten gündeminiz bu alanla ilgili. Sağlığınız, gündelik rutinleriniz, iş yaşamınızda astlarınızla ilişkilerinizle ilgilenebilirsiniz. çalışma koşullarımızı düzenleyebilir, sağlığımıza önem verebilir, gereken tedavileri de yaptırabilirsiniz. İçsel büyüme, farkındalık ve aydınlanma yaşayabilirsiniz.

Sevgiler

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://mldjoplulasd.i.optimole.com/w:auto/h:auto/q:mauto/f:best/https://www.ozlemsomuncu.com/wp-content/uploads/footer-gezegenler.png

Takip Et

© Copyright 2021 | Tüm Hakları Saklıdır, Tasarım ve Dizayn: Gurur TOMUR 

İptal ve İade