KovaMerkürRetroMerkür kova burcunda retro; Zihnin durakları

Ocak 5, 20220
merkür retrosu

Doğum haritasında merkür kova sıra dışı bir düşünce biçimi, geleneksel yapıdan uzaklaşma, özgürlük ve bağımsızlık temalarının baskınlığını ifade eder. Toplumun görmek istemediği aykırılıkları, farklılıkları ifade etmekten korkmaz merkür kovalar.

2 ocak itibariyle kova burcuna geçen merkür zihinlerde bir uyanışa sebep oldu. Bir süredir toplumsal kuralları, gelenekleri acımasızca kendimize tekrar edişimiz sona erdi!

ve geldi çattı merkür retrosu.

Biraz hatırlayalım merkür retrosu neydi?

Bir gezegenin retrosu o gezegenin enerjisinin içine dönmesi çok iyi ortaya konulamaması anlamına gelir. Merkür yılda 3 kez retro yaparak bizi bizden alan yegane gezegenimizdir. Özellikle ikizler ve başak burçları açısından (kişisel gezegenleri bu burçlarda olanlar dahil) oldukça zorlayıcı bir enerjidir. Diğer taraftan söylenildiği kadar da kötü bir enerji değildir. Aksine dünya ananın aurasına bıraktığımız anıların uyanışıdır retrolar ve hayatımızda yarım bıraktığımız konuları tamamlama fırsatı sunar. Bazı konular üzücüde olsa önümüze yeniden çıkar ve içe dönerek gözden geçirmemizi sağlar.

Korkmak yerine bunu nasıl kullanabilirim sorusunu sormak astrolojinin asıl amacına hizmet eder…

Diğer taraftan harita özelinde retroların size nasıl hizmet edeceği değişecek olsa da dikkat etmemiz gereken özel konular var. Burada asla asla demiyorum elbette ama normal sürece göre daha hassas olmamız gerekiyor.

Merkürün kova burcundaki retrosu en çılgın fikirlere kapı aralama, teknolojik yenilikler, geleneksel yöntemlerden yola çıkılarak ilerleme kaydedilen çalışmalar, yenilik ve başkaldırı şeklinde kendini gösterebilir.

Merkür 14 ocakta durağanlaşarak 15 ocak itibariyle retro hareketine başlayacak. Tam da klasik yönetici satürnle kavuşup, modern yöneticisine kare açılar yaparken! 26 ocakta gerileyerek oğlak burcuna geçiyor, bize aralık ayının konularını hatırlatıyor ve 4 şubatta yeniden ileri hareketine başlıyor.

Bu retro özellikle teknolojik aletlerde bozulma, internet, haberleşme ağlarında ortaya çıkabilecek aksaklıklara gebe!

Cesur atılımlar yapma, uyarılara kulak asmadan bildiğini okuma, hatta bu nedenle zaman zaman başımıza iş açma eğiliminde olabilir.

Elbette bir merkür retro klasiği;

 • Dikkat eksikliği,
 • Değişken ruh halleri,
 • Yanlış anlamalar, alınganlıklar,
 • İletişim problemleri olabilir,
 • Eski arkadaşlar arayabilir,
 • İlk okul lise arkadaşlarınızla buluşabiliriz,
 • Lise aşkınızla karşılaşabilir, eski sevgilinize dönüş yapabilirsiniz. E bazen de siz dönüyorsunuz. Zihinsel faaliyetlerimiz içe yönelebilir, düşüncelerimizi paylaşmayabiliriz.

Neler yapılmamalı?

 • Bu nedenle bu tarihlerde yeni iş kurmamalısınız,
 • Anlaşma ve sözleşmelerden kaçınmalısınız.
 • Evlenmek, nişanlanmak, ilişkiye başlamak önerilmez. Nedeni bazı şeylerin yanlış anlaşılması ve sorunların sonradan çıkabilecek olmasıdır.
 • Kime mesaj gönderdiğinize, aradığınıza dikkat etmelisiniz ki mesajlar yanlış yere gidebilir.

Neler yapılabilir?

Diğer taraftan uzun süredir planlanan ama bir türlü başlayamadığınız konularda bu dönemde önünüze fırsatlar çıkabilir. Özellikle zaten doğum haritasında merkürü retro olan yada retro çıkışlı olanlar ince eleyip sık dokuyarak fırsatları değerlendirebilirler. Bu dönemde yarım kalan işlerinizi tamamlayabilir, geçmişi temizlemek, düzenlemek, eski meseleleri kapatmak için uygun bir dönem olabilir. Meditatif ve ruhsal büyüme için kullanılabilecek zamanlar olabilir.

Bırakın kim dost kim düşman ortaya çıksın. Merkür retrosu oldu diye kimse sizin arkanızdan iş çevirmez, merkür retrosu çevrilen işleri önünüze getirir. Mis gibi arınmış bir yaşam ne olsun!

Sevgiyle

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://mldjoplulasd.i.optimole.com/w:auto/h:auto/q:mauto/f:best/https://www.ozlemsomuncu.com/wp-content/uploads/footer-gezegenler.png

Takip Et

© Copyright 2021 | Tüm Hakları Saklıdır, Tasarım ve Dizayn: Gurur TOMUR 

İptal ve İade