Aylık Başak YorumuBaşakNisan 2021 & Başak ve Yükselen Başak Burçları

Mart 31, 20210
başak burcu

Sevgili başaklar,

Geçtiğimiz ayı her türlü ikili ilişkide akışta ve kabulde geçirmeye dair çabalarla geçirdiniz. Ayı ise Terazi burcunda bir dolunayla kapattık bu sizin 2. evinizde olduğu için maddi kaynaklarla ilgili gelişmeleri bu ay deneyimlemeye başlayacaksınız. Yani dolunayın etkisini bir süre daha yaşamaya devam edeceğiz.

4 Nisanda Merkür Koç Burcuna geçecek Koç sizin 8. eviniz güneşinde buraya geçişinden bu yana zaten finansal kaynaklarınızı düzenlemekle ilgili özel bir çaba sarf ediyorsunuz. Siz tutmaya çalıştıkça beklenmedik harcamalar ortaya çıkıyor olabilir. Bu ay bu alan biraz daha şenlenecek!

Koç yeni ayı

Zaman akar gider gökyüzü değişir, bizlerde beraberinde değişiriz. Duygularımız, hislerimiz, mizacımız da özellikle ayın hakaretleriyle birlikte değişir. Yeni aylar ayın genel teması hakkında detaylı bilgiler verir, bir süredir kapattığınız, gömdüğünüz konularda artık yeniden harekete geçme evresine hazırlıktır.

12 nisan da gerçekleşecek olan koç yeni ayıyla eşten- ortaklardan gelen gelirlerinizi gözden geçirebilir, korkularınız üzerine gidebilirsiniz. Diğer taraftan bu alan bir takım sağlık kontrolleri yaptırmak, ertelediğiniz operasyonlara girmek gibi konuları da yeniden gündeme getirebilir. Hatta nede olsa öderim diyerek kredi çekme, borca girme ihtimaliniz olabilir. Elbette beklediğiniz bir para varsa bununda akışı söz konusu olabilir. Zaman zaman engellere, baskılara, psikolojik oyunlara, manipülasyon ve kışkırtmalara takılabilirsiniz. Cesaretin kılıcı kuşanıp, sağı solu doğramak olmadığı, yeni başlangıçlar yaparken geride bıraktıklarımızı bazen sert kelimelerle, bazen de sessizliğimizle kırıp dökmenin yanlışlığıyla yüzleşmeliyiz.

Yeni ay riskleri olduğu kadar olumlu enerjiler de barındırıyor. Özellikle 13-17 Nisan tarihleri arasında Mars Jüpiter olumlu açısıyla havalar biraz olsun yumuşayacak, iş ilişkilerinizde bir süredir emek verdiğiniz konuda karşılık almaya başlayabilirsiniz. 2. evinizde gerçekleşecek terazi dolunayının getireli burada kendisini gösterebilir.

15 Nisan venüs yöneticisi olduğu boğa burcuna geçiyor yani sizin 9. evinize ilerleyecek aynı zamanda sizin 2. evinizi de yönettiği için eğitim konusunda harcamalarınız artabilir, diğer taraftan siz eğitimler açabilir kazancınızı artırabilirsiniz. 9. evde venüs inançlar, hayat felsefenizle ilgilidir bu da hayatın tadını çıkarmaya dair arzunu artırabilir. 16 – 17 Nisanda ise Merkür ile Plüton’un karesi ile ani ve dürtüsel bir tavır sergileyebilirsiniz, flörtünüzle aranızda gerginlikler olabilir. Tahrik edici durumlar karşısında sakin kalmaya, ağzınızdan çıkanı kontrol etmeye çalışmalısınız.

20 Nisandan itibaren güneş de venüs gibi boğa burcuna yani sizin 9. evinize geçiş yapacak ve beraberinde hızına yetişemediğimiz merkür de bu alanda olmasıyla yurt dışı konuları, eğitimler, uzak akrabalar, uzun yolculuklar gündeme gelebilir. Astroloji ve okült konularda eğitimler almak isteyebilir, bu konularda araştırmalar yapabilirsiniz. Güneş, venüs ve merkür sırayla 21- 24 Nisan tarihlerinde uranüsle kavuşum yapacak yine agresif, ani ve dürtüsel tavırlar sergileyebilir, yolunuzun belki de sonuna gelmişken keskin bir dönüşle bir başka evreyi deneyimlemeye karar verebilirsiniz.

23 nisan da mars da yengeç burcuna geçecek, yengeç sizin 11 eviniz kariyere yaptığınız yatırımların getirilerinin yavaş yavaş görünmeye başladığı bu günlerde sosyalleşmek, arkadaşlarla bir arada olmak, gruplarda aktif rol almak isteyebilirsiniz.

Akrep dolunayı

Dolunaylar güneş ve ayın birbirine karşıtlık oluşturmasından meydana geldiği için içsel yani ruhsal yanımızla, kişilik ve kimliğimiz arasındaki çatışmaları; eril ve dişil yanımız arasındaki çelişkiyi anlatır. Dolayısıyla dolunaylar her bakımdan gergin enerji barındırırlar.

Ayı 27 Nisanda gerçekleşecek Akrep dolunayı ile sonlandıracağız dolunay sizin 3. evinizde gerçekleşecek. Bu dönem iletişim, haberleşme, okuma yazmaya dair arzularınızı artırabilir, konu ile ilgili derinlemesine öğrenme isteği duyabilirsiniz. Özellikle ezoterik konular ve okültizme ilgi duyabilirsiniz. Aynı zamanda kardeşleriniz yada yakın akrabalarınızla ilgili bir takım gelişmeler olabilir. Eğer ticaretle ilgileniyorsanız, yeni ticari girişimler, kısa yolculukları gündeme gelebilir.

Sevgi ve farkındalıkla.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://mldjoplulasd.i.optimole.com/w:auto/h:auto/q:mauto/f:best/https://www.ozlemsomuncu.com/wp-content/uploads/footer-gezegenler.png

Takip Et

© Copyright 2021 | Tüm Hakları Saklıdır, Tasarım ve Dizayn: Gurur TOMUR 

İptal ve İade